Jak sprawdzić jaki internet maksymalnie na moim łączu?

Panowie, ile uciągnę najwięcej na moim łączu? Konsultantka Orange powiedziała, że jest to maksymalnie 14 MB.

 

DMT Status: Up

Operation Mode: ADSL2+

Upstream: 1160 kbps

Downstream: 12448 kbps

SNR Margin (Upstream): 6,6 db

SNR Margin (Downstream): 19,5 db

Line Attenuation (Upstream): 10,2 db

Line Attenuation (Downstream): 15,0 db

Witam  , podpisałem w grudniu ubiegłego roku umowę z neostradą internet 10Mb wcześniej miałem w orange opcję 1Mb, przez pierwszy miesiąc mniej więcej prędkość łącza dochodziła do 5Mb więc byłem usatysfakcjonowany świadczoną usługą , internet służy mi głownie do gier więc jakość łącza ma dla mnie duże znaczenie. Po miesiącu prędkość zaczęła spadać aż uklasowała się do 2,18Mb przez pewien czas spadała poniżej 1Mb ale się ustabilizowało z powrotem do tych wyżej wymienionych 2Mb , lecz pingi w grach przekraczaja 150 ms gdzie takich nie miałem mając 1Mb w orange max pingi przy tym 1Mb miałem 100-110 ms. Oprócz wysokiego pingu mimo ponad 2Mb doszedł problem z rozłączaniem od serwera neostrady mego połączenia potrafi kilka razy dziennie rozłączyć ale to jest losowe. Gdy miałem 1Mb w orange to był też taki problem ze rozłączało z serwerem i odrzucał moje połączenie. Dzwoniłem do szanownego państwa z neostrady wyjaśniłem całą sytuacje o spadu prędkości , że miałem przez miesiąc do 5Mb później zaczęły się spadki nawet poniżej 1Mb i teraz mam głównie 2Mb , że rozłącza z serwerem itp, pani odpowiedziała mi,że co do prędkości i rozłączania z serwerem jest to wina odległości od centrali i zakłóceń i nie są w stanie zwiększyć prędkości łącza ponad te 2Mb i jedyni technicy zbadają problem z serwerem. Poniżej dodaje załącznik ze statystyk routera, prosze też o wytłumaczenie mi trochę całej tej sprawy bo było 5Mb bez problemu a później raptownie jest 2Mb dla mnie to wygląda to tak, że udostępnili dobre łącze na taki czas zebym nie rozwiązał umowy a później masz pan 2Mb i się ciesz że nie masz 1Mb albo mniej.

post-253443-0-78177900-1392479585_thumb.

Witam,co myślicie o tych parametrach wyniki z 24h,czy jest szansa że ta prędkość się utrzyma.

post-211908-0-61621300-1392536356_thumb.

Witam. Mam pytanie. Jaką mogę osiągnąć maksymalną prędkość internetu na mojej linii? Mam neo do 10 mb/s ale jest tam 6 mb. Ostatnio wyczytałem że jest cos takiego jak modulacja i mam ustawiona na g.dmt i max predkosc to okolo 6 mb. Napisałem juz formularz do orange zeby wlaczyli mi modulacje na adsl2+ i narazie czekam. Ale jak myślicie wycisnę z 8-9ms/s na tym łączu? 

post-152243-0-31533600-1393512790_thumb.

Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie dopóki nie przeszedłem na 10 mb to o przełączeniu na adsl2+ mowy nie było. Po podpisaniu umowy następnego dnia miałem już adsl2+

No tak tylko ja mam umowę na 10 mb a mam ok 6, a powinienem spokojnie więcej, bo tak jak pisałem znajomy mieszka dalej i ma kolo 8 mb i jeszcze te parametry. Wg max rate powinienem mieć kolo 9 jakoś ale nie wiem jak z tym tłumieniem dlatego pisze tutaj

A no to jak masz 10 mb to muszę Cię przełączyć na adsl2+ ponieważ g.dmt ciągnie maksymalnie do 8 mb. Robią Cię w wała :smiley:

Wiem wiem, tylko popatrz do mnie na data rate, to tam nawet 6 mb nie jest bo powinno być 7400 coś :stuck_out_tongue:

Dobra, nie wiem czy mi zmienili ta jakaś kartę w centrali czy jak, bo zmieniłem na adsl2+ i mam neta normalnie, tylko teraz zmieniły się te wartości i dalej mam tyle samo co miałem :confused: Pewnie więcej nie wyciągnę na tym łączu :

Proszę korzystać z opcji Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak

post-152243-0-04343600-1393592456_thumb.

Witam!

Mam ogromną prośbę o ocenę możliwości mojego łącza.

Kończy mi się umowa z Netią i chciiałbym się dowiedzieć na jaką realną prędkość mogę liczyć przy tych parametrach. Obecnie mam prędkość ok. 4-5 mb/s. a proponują mi 10 mb. Nie ukrywam, że chciałbym nieco więcej np.20, tylko czy to jest realne?

 

post-255258-0-26545200-1394648035_thumb.

Witam.

 

Korzystam z internetu za pośrednictwem firmy Multimedia Polska. Chciałem się dowiedzieć jaką prędkość jest w stanie pociągnąć moja linia. Dodam, że obecnie posiadam 12MB w technologii VDSL, którą jest maksymalną opcją w przypadku VDSL w Multimedia (dziwne praktyki stosują : ADSL2+ - max 6Mb/s, VDSL2 - max 12 Mb/s). Wcześniej miałem 2Mb, a później 6Mb. Poniżej wrzucam screeny synchronizacji routera w technologii ADSL2+ oraz VDSL.

 

Z góry dzięki za odp.

 

2l8gbaw.png

 

2nuq2kl.png

 

http://i60.tinypic.com/2n7fpra.png — synchro 12Mb

Mam obecnie 1 Mb i pytanie czy da radę więcej

 

 

Line State

:

Showtime    

Modulation

:

G.DMT    

Annex Mode

:

ANNEX_A        

  Downstream Upstream      

SNR Margin

:

33.0 25.0 db    

Line Attenuation

:

25.0 12.0 db    

Data Rate

:

1312 320 kbps

Witam, proszę o sprawdzenie możliwości łącza : Nestrada plus obecnie 10mb/s

  1. Dane z Tp linka ( W8970

DSL Modulation Type: ADSL_2plus

Annex Type: Annex A

 

  Upstream Downstream Current Rate (Kbps) 948 12448 Max Rate (Kbps) 1052 15088 SNR Margin (dB) 7.5 7.6 Line Attenuation (dB) 17.7 34.9 Errors (Pkts) 0 0

  1. Dane z Liveboxa Prędkość i margines szumu

2.5

Prędkość synchronizacji DSL w górę

928 Kb/s

2.6

Prędkość synchronizacji DSL w dół

12442 Kb/s

2.7

Margines szumu w dół 

9.0 dB

  • Pozdrawiam.

witam ,jak myślicie jaką max prędkość mogę sobie zamówić? (obecnie mam 10mb)

Status linii ADSL Podniesiony Standard ADSL G992_1_A Szybkość wysyłania 1088 Kb/s (Intlv[LP0]) Szybkość pobierania 9056 Kb/s (Intlv[LP0]) Tłumienie Bliski koniec: 12.5 (dB) Odległy koniec: 2.5 (dB) Sygnał/Szum Bliski koniec: 7 (dB) Odległy koniec: 7 (dB) Liczba błędnych pakietów 2830 Firmware 0xe15080a Błędne sek. w okresie 15 min 0 Błędy CRC 1117 Błędne sek. w okresie 1 dnia 0

 

Panowie proszę o spostrzezenia bo sam sie gubie.

witam. mam netie 2 mb. przechodze na 10

A co wy powiecie o moich parametrach ADSL?

I dlaczego każdy router (nawet z ADSL2+) synchronizuje mi 4Mbps, mimo, że łącze pozwala mi na ok 6 Mbps (jak jest małe obciążenie sieci o 3 - 4 w nocy to jest napisane, że łącze może mieć 7Mbps z groszami. zmieniają się parametry tłumienia itp, ale dlaczego i tak siedzi na tym 4Mbps. Mam umowę na 10Mbps

 

Odnośnik do grafiki:

 

https://www.dropbox.com/s/6sq07wv5i1efdhj/router.png

a dochodzi ci równo do 4 i koniec, czy wychodzi poza czasami ?

Tylko do 4 Mbps. Nigdy nie udało mi się uzyskać więcej. Mam w umowie do 10Mbps. Obecnie linia pozwala na 7.15Mbps a nadal synchronizuje mi na 4Mbps. Upload tak samo, linia pozwala na 1052 Kbps a synchronizuje mi 928 Kbps