Jak sprawdzić jaki internet maksymalnie na moim łączu?

O to czy będzie stabilnie i czy wyciągnie więcej.

Masz ten internet w domu, wiec sam oceń czy jest stabilnie. Nie wstawiłeś wszystkich parametrów łącza, by można było cokolwiek więcej napisać.

Więc co muszę jeszcze wstawić?

Aaa zapomniałam o pytaniu kluczu  :smiley:

Czy 80Mb/s będzie realne?

Status linii VDSL Podłączony

Standard VDSL VDSL2 Profile 17A

Szybkość transmisji wychodzącej 4280 kbps

Szybkość transmisji przychodzącej 35112 kbps

Tłumienie bliskiego końca 20.9 dB

Tłumienie dalekiego końca 20.9 dB

Margines SNR bliskiego końca 5.2 dB

Margines SNR dalekiego końca 5.2 dB

Licznik HEC 0

Oprogramowanie sprzętowe TPSA_v8058

Licznik ES 15 min 3

Błędy CRC 38

Licznik ES 1 dzień 4

 

dzwonili z oferta 80 mb/s, czy to mozliwe?

Witam. Ile mógłbym wyciągnąć z mojego łącza? W tej chwili działa 6 Mb/s.

 

Modulation: G.992.5 Annex A

 

Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 639 / 7.454

 

Output Power (Up/Down) [dBm]: 12,0 / 17,5

 

Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 11,5 / 27,0

 

SN Margin (Up/Down) [dB]: 17,0 / 16,0

Panowie,

 

jaki maksymalnie pójdzie mi internet na tych parametrach?

 

obecnie mam umowę z tp na neo do 20 Mb

da radę 80Mb?

 

  •  

Status linii DSL

2.1

Stan połączenia DSL

włączone

2.2

Tryb synchronizacji DSL

Auto

2.3

Ostatnia synchronizacja DSL

2 czerwca 2014, 20 h 06 m

2.4

Czas połączenia DSL

03 d 00 g 50 m 11 s

Prędkość i margines szumu

2.5

Prędkość synchronizacji DSL w górę

884 Kb/s

2.6

Prędkość synchronizacji DSL w dół

20178 Kb/s

2.7

Margines szumu w dół

6.0 dB

Jakość linii (błędy)

2.8

Liczba sekund z błędami (ES) w trakcie pobierania (od momentu ostaniej synchronizacji)

0

2.9

Sekundy z poważnymi błędami (SES) w trakcie pobierania (od momentu ostaniej synchronizacji)

 

Nie masz nawet pełnych 20 Mb/s, wiec więcej nie przejdzie.

Spytam jeszcze raz:

Netia Spot na linii TPSA: http://i.imgur.com/QV4fLnM.jpg 

80Mb/s realne?  :-D 

Obecnie mam wykopione 10Mb/s. Czy linia udźwignie 20MB/s? 

 

DSL Modulation Type: ADSL_G.dmt

Annex Type: Annex A

                                    Upstream         Downstream

Current Rate (Kbps)       1056             9216

Max Rate (Kbps)             1160            10208

SNR Margin (dB)               6                    6

Line Attenuation (dB)        5                    8.5

Occupancy (%)                 91                  90

Errors (Pkts)                      0                    0

Margines masz w tej chwili na granicy stabilności. Według tych parametrów na wyższą prędkość nie masz co liczyć.

Witam, niedlugo konczy mi sie umowa na neostrade. Obecnie mam 1mb, chciałbym troche wiecej. Jaki internet maksymalnie pociagnie moja linia? Jeśli te parametry nie bede wystarczajace to postaram sie poszukac dokladniejszych. Mam router TP-LINK TD-W8951ND.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e86bee66711a3160.html

Poczytałam trochę i udało mi się uzyskać pewne informacje. Przy ADSL u mnie max to 20mb lecz przy technologii vdsl mogę mieć do 80mb czyli realnie w okolicach 40/60. Pozdrawiam

Skoro tak twierdzisz, to po co w ogóle się pytasz?

Spytałam zanim dowiedziałam się więcej na ten temat

To, czy szybszy internet zadziała zależy od stanu linii oraz dostępności. VDSL nie wszędzie jest dostępny. 

moglibyscie powiedzieć coś na temat mojego wczesniejszego postu, jaki internet max moglbym miec?

U mnie jest dostępny

Ludzie pomóżcie, jaki internet może mi max działać bo co chwila wydzwaniają do mnie o neostrada. Mój post był już kilka postów wyżej.

                                                                                                                 Pobieranie | wysyłanie    

         Margines sygnał/szum                                                                     10,9             15,5 db

        tłumienie                                                                                           59,5             35,6 db

         prędkość danych                                                                             1318             326 kbps

         maksymalna prędkość                                                                     3628             368 kbps

        CRC                                                                                                   46                 1

Witam, mam problem z wyborem interneut, nie wiem czy wybrać neostradę 10mb czy netia 20 mb, niestety żadna inna nie ruszy u mnie.

 

Stan linii ADSL Podniesiony Standard ADSL G992_1_A Szybkość wysyłania 320 Szybkość pobierania 2496 Tłumienie Bliski koniec : 23.0 (dB) Odległy koniec : 8.5 (dB) Sygnał/Szum Bliski koniec : 29 (dB) Odległy koniec : 31 (dB) Liczba błędnych pakietów 0 Firmware 0xe15080a Błędne sek. w okresie 15 min 0 Błędy CRC 1 Błędne sek. w okresie 1 dnia 0