Jak to sprawdzić, czy karta graficzna dostała prawidłowy sterownik?

System jest zaktualizowany. Jeśli chodzi o jakieś inne aplikacje które miałyby być potrzebne - mógłbyś dokładniej opisać?
Nie mam niestety nic w menu kontekstowym. Z tego co widziałem na filmach na yt powinny być te opcje. Powinny się zainstalować razem ze sterownikiem AMD i aplikacją Catalyst.

Spróbowałem i profil wysoka wydajność nic nie zmienia.

Zauważyłem natomiast jedną rzecz. Wszystkie pliki ze strony hp opisane jako sterowniki AMD mają w sobie też sterowniki do Intel HD. Czyli instalując sterownik AMD wgrywam sterownik też do Intel HD. Gdy instaluję najnowszą wersję sterownika AMD ze strony AMD to instaluje się tylko sterownik do AMD. Czyżby brak współpracy nowszego sterownika z grafiką Intel HD?

Niestety martwi mnie obrazek z gry CS:GO, ponieważ widać tam zerowe wykorzystanie GPU… :frowning:

Niestety trzecia opcja to sterowniki tylko pod kartę Intel HD.

Ten opis błędu wskazuje na DirectX. Jeśli laptop uruchamia się w trybie awaryjnym, uruchom go w trybie z obsługą sieci, spróbuj znaleźć najnowszą wersję DirectX, odinstaluj sterowniki przez DDU (Display Driver Uninstaller), później te sterowniki, które podałem. Odinstaluj antywirusa, jeśli jest zainstalowany, zwłaszcza gdy jest to AVG lub Avast.

Jeśli chodzi o DirectX to mam taką wersję:

DX wygląda OK. Próbowałeś z DDU?

Najpierw odinstalować z MU czy od razu użyć DDU? Zapomniałem dopisać - z antywirusa nie korzystam.

Od razu z DDU.

Okej odinstalowałem w trybie awaryjnym sterownik AMD, chciał restartu to wszedłem na razie do normalnego. Wejść ponownie w awaryjny i odinstalować też Intel HD? Z tego co wiem ten instalator instaluje dwa sterowniki.

Spróbowałbym w awaryjnym. Ten instalator najpierw się rozpakuje do jakiegoś folderu o nazwie SPcośtam. Jak już to zrobi, przerwij instalację, by nie instalować “balastu”, wskaż ten folder ręcznie menadżerowi urządzeń. Jak nie, to wtedy w normalnym.
PS
Jak da radę, nie instaluj żadnych Catalystów, tylko sam sterownik.
PS2
Kartę Intela zainstaluj najpierw; upewnij się, że sterownik chipsetu jest już zainstalowany.

Więc tak, wskazałem ręcznie plik sterownika i zainstalowałem.

Zablokowali mi linki do serwisu zdjęć i mogę wrzucić tylko jeden obrazek na post…

Po reboocie znany mi już BSOD

*** STOP: 0x00000116 (0xfffffa8006c29180, 0xfffff8800182d448, 0x0000000000000000,
0x0000000000000002)

*** dxgkrnl.sys - Address 0xfffff880042e03f0 base at 0xfffff88004283000 DateStamp
0x5d5222cb

Za późno doczytałem o sterownikach chipsetu, tak bym przeinstalował, ale mogę sprawdzić w MU czy były tylko nie wiem gdzie tego szukać.

Chipset powinien być w MU gdzieś u dołu.

Zaraz wybywam i będę dopiero w poniedziałek.

Znalazłem, sterownik chipsetu Intel był zainstalowany. Okej, więc czekam na dalsze wskazówki :slight_smile: Póki co wracam na stare sterowniki, które nie wywalają BSOD, ale też nie działają ;p

Uruchomiłem dla pewności polecenie sfc /scannow i coś naprawiło. Plik loga był w C:\Windows\Logs\cbs, ale w C:\Windows\Logs zauważyłem plik o nazwie DirectX.log utworzony w dniu 01.10.19.
Plik załączam, może coś pomoże zlokalizować źródło problemu.
DirectX.log (1,1 MB)
Piku CBS.log nie prześlę ponieważ zajmuje 144mb.

Chyba jesteśmy bliżej rozwiązania zagadki.
Zainstaluj DirectX, ale nie z instalatora online, tylko offline: https://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=7087
Spróbuj to zrobić w trybie awaryjnym.
Te sterowniki do grafiki, które podawałem, są na 100% dobre. Jak po nich ponownie wywali BSOD, uruchom w trybie awaryjnym i spróbuj zajrzeć do podglądu zdarzeń (dostęp przez panel sterowania), zlokalizuj problem po godzinie wystąpienia.

Czyli jest jeszcze nadzieja. :smiley: Tylko się upewnię czy pobrałem odpowiedni plik.
Nazwa pliku: directx_feb2007_redist.exe
Rozmiar: 44.1 mb.

Oto wymagania systemowe (brak Windows 7):

Wyszukiwałem spod Linuksa, więc MS mógł mi jakieś kocopoły podsunąć. Tu powinna być wersja na Windows 7 x64: https://www.microsoft.com/en-us/download/confirmation.aspx?id=36805
11,3 MB
To jest update, więc spróbuj “nainstalować” go na posiadaną wersję

Niestety mam taki komunikat:

Dopóki uruchamia się w trybie awaryjnym, jest nadzieja :slight_smile:
Mimo iż nie jest to raczej związane z problemem, sprawdziłbym napięcia płyty głównej (choćby programowo przez HWmonitor) oraz pamięci memtestem - dobrze mieć pewność, że wszystko gra. Na stronie producenta jest też nowszy BIOS https://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp60501-61000/sp60864.exe

Bezpośrednio związane z problemem, skupiłbym się na sterowniku do chipsetu + DirectX, trzeba znaleźć sposób na wymuszenie ponownej instalacji.
Spróbuj odnaleźć identyfikator chipsetu w MU i zapodaj go tutaj.

PS
W razie czego tutaj jest jeszcze sterownik o jedną wersję starszy od tego, który podawałem wcześniej: http://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp54001-54500/sp54122.exe

Pobrałem program HWmonitor, niestety nie pokazuje napięć ;p. Sam pomiar nie jest jakimś problemem tylko musiał bym wiedzieć gdzie miernik przyłożyć.

Bios mam wgrany najnowszy F.66, robiłem aktualizacje.
Okej sprawdzę pamięci i spróbuję starszej wersji sterowników.

Sterowniki chipsetu:

PCI\VEN_8086&DEV_3B42&SUBSYS_1669103C&REV_05

PCI\VEN_8086&DEV_3B30&SUBSYS_1669103C&REV_05

PCI\VEN_8086&DEV_3B09&SUBSYS_1669103C&REV_05

PCI\VEN_8086&DEV_3B64&SUBSYS_1669103C&REV_06

W ostateczności kupię dysk, sklonuję posektorowo programem DMDE i na drugim dysku zrobię recovery. Jaja będą jak też wyskoczy BSOD, to już by sugerowało problem sprzętowy.

Z ciekawości włączyłem sobie program od sprawdzenia fps. Na sucho pokazuje 100% GPU. Robi się coraz dziwniej ;p

Tutaj są nowsze sterowniki od chipsetu, wprawdzie od Lenovo, ale powinny działać: http://download.lenovo.com/consumer/mobiles/chipset150w8164.exe
Po aktualizacji trzeba będzie ponownie zainstalować grafiki - na wszelki wypadek.

Z tego co widzę, nie przełącza się pomiędzy kartami w zależności od obciążenia. Z tego co kojarzę, można chyba przełączać ręcznie klikając prawym przyciskiem myszy na pliku wykonywalnym. Nie mam jak sprawdzić, żaden z moich domowych sprzętów nie ma 2 kart graficznych.