Jak to sprawdzić, czy karta graficzna dostała prawidłowy sterownik?

Test memtestem przeszło poprawnie. Zrobiłem tylko jedno okrążenie, bo szkoda mi było czasu ;p

Te sterowniki Chipsetu niby instaluje, ale robi to tak szybko, że jak klikam Instaluj to od razu przechodzi do okna gdzie jest napisane, że pomyślnie zainstalowano. Klikam przycisk finish, ale wątpię, że coś wgrało bo wersje sterowników pozostały bez zmian w MU. 9.1 coś tam, a te które miałem zainstalować to chyba 9.4.

W AMD Catalyst powinno być coś w tym stylu:
https://support.hp.com/hk-en/document/c03048374

U mnie nie ma tych opcji (obrazek w poście nr. 8).


Sterowniki chipsetu są zbiorcze dla kilku, dlatego wersja może się nie zmienić, po prostu starszy chipset pewnie już olali i tylko dorzucają do nowszych paczek.

Widzę, że już trochę sterowników od grafiki nazbierałeś na pulpicie… a mi kończą się pomału pomysły. Zgrałbym chyba wszystkie dane i system postawił od zera.

Może faktycznie brakuje jakiejś biblioteki .NET.

Mam wersję Net Framework 4.8.

Kurczę właśnie system był niedawno stawiany więc chyba tylko recovery by coś pomogło.

Może support AMD/HP coś poradzi? Tylko ja angielskiego ni w ząb. Postaram się coś ulepić na Google Translatorze.

Zwróciłem się o pomoc na forum HP:

Może uda im się ogarnąć, w końcu ich sprzęt :).
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, Tobie bystryy szczególnie :slight_smile:

Nie ma sprawy. Moja ostatnia propozycja to jeszcze: spróbuj starszego sterownika + nowszy Catalyst

Ewentualnie obraz dysku do pliku i na dysk przenośny, jeśli takowy posiadasz. Można też spróbować wydzielić dodatkową przestrzeń na partycje dla systemy testowego…

Znam rozwiązanie problemu. Sterowniki które powodowały bluescreen działają, zainstalowałem sp53404. Winny okazał się układ BGA karty graficznej AMD. Zrobiłem reflow hotairem i zaczął działać poprawnie. Zobaczymy ile pochodzi. Na aliexpress są dostępne w okolicach 9 dolarów więc pewnie kupię i wymienię. :slight_smile: Dzięki raz jeszcze. Mam nadzieję że temat przyda się dla potomnych :).

1 polubienie