Tak z czystej ciekawości pytam, czy wie ktoś na jakich systemach pracuje się w Pentagonie, w SecretService ?! Napewno nie na Windowsie, Linux raczej też nie chociaż nie zaprzeczam, ale napewno jest to coś UNIX’owego.
Prawdopobobnie, kedyś czytalem Cyfrową Twierdzę, tego kolesia co napisal Kod DaVinci’ego.
Tylko tam bylo o NSA, oi uzywali jakiś system ktory byl sterowany przez konsole, więc od razu na myśl przychodzi mi coś związanego z unixem, chociaż NSA to są typowi kryptolodzy i informatycy, natomiast SecretService już nie do konća, tam używa się chybz czegoś z interfejsem graficznym :d
Jak by wszyscy *mogli* posiadać kod takiego systemu , to co za problem dla sprawnego hakera/crakera znaleźć lukę ? A wtedy bezpieczeństwo pentagonu czy innej organizacji byłoby bardzo narażone. :mrgreen:
Pentagon i nasa nie dziala na zadnym systemie opartym na technolgi windows / linux (etc etc). Pentagon dziala na systemach pisanych SPECJALNIE pod dany sektor pracowniczy, czyli np grupa pracownikow zajmujaca sie sprawami terytorialnym ma system o nazwie “ania”, zas grupa pracownikow od bezpieczenstwa narodowego ma system o nazwie “czesio”. Jednym z intligentnijszych rozwizan jest to ze ŻADEN KOMPLETNIE ZADEN z komputrow w pentagonie NIE JEST podlaczony do sieci i NIGDY nie bedzie. Czesto sie slyszy o atakach na pentagon, te tzw. ataki na pentagon to ataki na server ktory jest postawiony na zasadzie “lustra” czyli super zabezpieczony komputer z “pufnymi” danymi “Pentagonu” ktore tak na prawde w 100% sa nie prawdziwe ;). DLatego to wlasnie pentagon jest potegą jesli chodzi o bezpieczenstwo =].
Wszystko co napisalem wyzej jest z ksiazki o zabezpieczeniach pentagonu (dostepna w kazdym empiku).
ta a bush gra w tibie w perzerwie miedzy wyizytami kaczynskiego
Buahaha najbardziej *** post jaki przeczytałem od kilku miesięcy? To może mi powiesz ze windows jest bezpieczniejszy dla wojska?
A kto im kazałby cokolwiek udostępniać? Na pewno od podstaw nie zrobili, zapewne jest to robione na jakimś linuksie czy uniksie z własnymi zabezpieczeniami. Poza tym na pewno te najbardziej strategiczne komutery nie są połączone do www tylko sieci wojskowej. Weźmy np. Unixy z rodziny BSD są uznawane za jedne z najbezpieczniejszych systemów na świecie.
trzymanie ściśle tajnych danych na serwerze podłączonym do sieci jest zawsze troche niebezpieczne. a nuż gdzieś jest dziura a której prawie nikt nie wie.
jeżeli już to mają serwery dla podpuchy i czekają aż się ktoś będzie włamywał a wtedy go namierzają.