Jak ugryźć - zwiększenie zasięgu WiFi

Bo możesz włączyć uplink do oddalonych AP i stworzyć mesh.

Od siebie dodałbym jeszcze możliwość stworzenia jednej sieci centralnie zarządzanej z łatwą rozbudową - przynajmniej tak to wychodzi z informacji podanych przez @roobal i na necie.

Dlatego w sumie jestem zainteresowany Unifi bo jak się sprawdzi to pewnie dołożę drugiego i zrobię jedną sieć zamiast dwóch jak na schematach.

No tak.

@Fizyda tak są 2 wersje UAP AC LR, bierz tę drugą.

1 polubienie

Hehehe, łatwiej powiedzieć niż zrobić bo w sumie nikt nie podaje informacji o tym która ma na stanie :wink:. Unifi już czeka na mnie w paczkomacie, odbiorę i zobaczę jaka to wersja, oby z PoE bo switch też zamówiłem :confused:.

No i wszystko jasne. Nawet nie trzeba sprawdzać wersji he :slightly_smiling_face:. Teraz tylko jeszcze switch i prezent na święta gotowy :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Z postu:


wykreśliłem te pytania które wydaje mi się, że rozwiązałem. Pozostała głównie kwestia drukarki - zakładam, że działać będzie bo to w końcu ta sama podsieć będzie no i kabla. Niestety w przypadku kabla nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi czy to wystarczy zwykła skrętka czy może coś ala ekranowana z wtyczką z metalową ramką.

Jeśli chodzi o te wątpliwości które wykreśliłem to wybrałem TP-Link TL-SG1005P, czyli standard PoE - 802.3af, który wspiera również Ubiquiti.

Wystarczy.

Switch zawsze warto brać z zapasem portów :wink:

Ekran byłby potrzebny, gdybyś kładł kable obok elektryki. W innych przypadkach UTP wystarczy.

1 polubienie

No może jakby faktycznie odległość zbliżała się do tych 100m. Zazwyczaj jak nie ma silnego pola elektromagnetycznego, to wszystko działa. Z ekranowaniem jest zabawa.

Ważniejsze niż samo ekranowanie jest to, żeby kabel był miedziany nie aluminiowy.

Dokładnie. Co do ekranu przy FTP kat. 5e nie ma jeszcze zabawy, ale przy S/FTP kat. 6A już tak. Tu największa zabawa jest z dobraniem odpowiedniej RJki, która ciężko dostać w sklepie stacjonarnym.