Jak ustawić pamięć wirtualną przy 12 GB RAM?

Witam,
Dziś zainstalowałem sobie kolejną kość pamięci i mam 12 GB RAM. Na dysku miałem wolnego miejsca ok 30 GB, teraz, 22,7GB. Jak ustawić, aby te gigabajty wróciły? Co do wielkości dysków, to mam po 500GB a karta graficzna ma 1GB pamięci.
W ustawieniach mam napisane, czyli w pamięci wirtualnej, że mam 12285 MB. Nie chcę wyłączać pliku stronicowania, bo nie chce mieć błędów przy korzystaniu z programów, a przeważnie korzystam z firefox, chrome i czasem otwieram 3 przeglądarki jednocześnie. Też używam Visual Studio 2012 do C#, też Xampp, i wielu programów, w tym pdf.

Ustaw obie wielkości (rozmiar początkowy i maksymalny) na powiedzmy 4096 MB i chyba będzie OK.

Napisałeś chyba a wolę pewnej odpowiedzi:)

Ponieważ to jest do sprawdzenia! Po prostu. Pewne to będzie 12288 MB, ale po co przesadzać? Szkoda miejsca na dysku.

Spokojnie 2-4GB. Architektura Windows nie lubi całkowitego wyłączania pliku stronicowania.

Zmieniłem i mam 30 GB:) Tylko jest jedno ale, firefox uruchamia się tak jak miałem 8GB, czyli wolniej, niż jak miałem domyślnie ustawione. A jak bym miał nie 4096 a o 1 GB więcej ustawione przy min i max, to ile by mi zjadło giga? Jest jakiś do tego program, który oblicza?

Coś mi się nie chce wierzyć z tym FF. 12GB + 4GB PageFile powinno wystarczyć nawet :slight_smile:

Ja typ pamięci mam CL9 1333MHz, może dlatego tak mam, tylko, że ta nowa co dziś dałem jest seria Kingston jak reszta, ale seria HyperFury.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego jakich aplikacji używasz. Generalnie im mniej, tym lepiej.

Przeważnie używam tych, co w pierwszym poście napisałem. Np: Xampp + heidiSQL+ Notepad++ + Firefox + dokument pdf.
Na pewno nie chce, gdy uruchamiam visual studio 2012+ pdf i monit błąd systemu, czy za mało pamięci. Takich komunikatów nie chcę a mam łącznie z danymi na dysku C: 86GB, reszta na dysku E:

No więc zaznacz Rozmiar niestandardowy w oknie Pamięć wirtualna i wpisz tam obie wielkości takie same (rozmiar początkowy i maksymalny) na 4096 MB i będzie OK. Zatwierdź zmiany i restart komputera.

Tak zrobiłem i napisałem dla początkowego i maksymalnego 4096. Jak patrzę w menedżer zadań, to jak mam firefox + xampp, to mam ok 3,70GB a na 4GB, to nie dobrze. Zastanawiam się nad ustawieniem po 6144GB.

Zostaw domyślnie.
Nie ma potrzeby zmieniania.

Gdybym zostawił domyślnie, to bym miał to samo, o czym pisałem w pierwszym poście, czyli strata ok 8 GB na C.

Mogę zapytać czemuż te 8GB robi ci taką różnicę?
Masz 32GB SSD czy jak?

Przy 8GB na lapku mam ustawione na sztywno 512MB wirtualnej, raz przy jakiejś wymagającej RAMu grze wyskoczył mi monit o zbyt małej ilości pamięci…

Niby 8 GB to nie dużo, ale nie chce tyle tracić. Dysk mam zwykły o pojemności 500GB, ale na C mam 86GB ustawione a reszta na E. Dlatego napisałem, że może na sztywno ustawię dla początkowego i maksymalnego po 6144MB.

@anon46610587 chyba mnie źle zrozumiałeś. Ja w laptopie mam 8GB fizycznego RAMu i do tego mam ustawione 512MB wirtualnej…

Witek, ja dałem odpowiedź użytkownikowi daras28-82:)

Podłacz pendraka, ustaw go jako “ready boost”.
4GB wystarczy, byle był w miarę szybki i najlepiej na USB 3.0.
System wykorzysta jego zamiast dysku.
Dysku ci nie zajmie a dodatkowa korzyść to szybszy dostęp do danych na flashu.