Jak ustawić pamięć wirtualną przy 12 GB RAM?

Nie fragmentuje się - Windows oznacza plik wymiany i migawki plików jako “nieprzenośne pliki” i trzyma je w całości oraz zawsze w tym samym miejscu.

Chyba że jest to dysk SSD.

Ja to wiem - chciałem się dopytać, że może o czymś nie wiem :wink:

A co ma do tego SSD?

Optymalizacja systemu dla SSD nie uznaje nieprzenośnych plików.
Chyba że siedzisz ciągle na XP ale też zalecało się optymalizować, były jakieś narzędzia do tego.
Jak się doedukujesz to zrozumiesz.

Postaram się doedukować i wyciągnąć wnioski - nadal jednak nie rozumiem co ma to to fragmentacji (czego dotyczy dyskusja), chociaż teraz jak jeszcze raz przeczytałem piłeś do “nieprzenośnych plików” (no ale to nadal mało istotna dyskusja w przypadku SSD i fragmentacji plików, która w większości sytuacji nie ma wpływu na wydajność).

Ja jeszcze raz napiszę, że ustawienie po 6144 mi najbardziej pasuje i dobrze chodzi, ale mam tylko zastrzeżenie do firefoxa i te 4 procesy. Gorzej chodzi, ale to nie ten temat:)

Skoro tak twierdzisz i ustawienie na sztywno obu wartości (6144) związane jest ze sprawniejszą pracą sprzętu z oprogramowaniem - w tym większości procesów, to cieszę się :smile: U siebie stwierdzam spowolnienie, no ale tyle procesów w tle na co dzień nie działa. Mi radzono wyłączyć całkowicie pamięć wirtualną, mając na pokładzie 12 GB RAM. W razie czego plik stronicowania pojawi się automatycznie, ale część procesów może się wyłożyć. Dalej jednak nie bardzo rozumiem, po co tak duży ten plik jeśli ani on, ani pamięć mają niewielkie szanse na zapełnienie. Pomijam odpalanie wielu aplikacji jednocześnie i trzymanie wielu procesów w tle. Wiąże się to z obciążeniem innych podzespołów i większym zużyciem energii. Dla mnie to jest marnotrawstwo przestrzeni dyskowej, którą można wykorzystać inaczej.

Do Xyzz i bachus - racja, ustawiony na HDD “sztywny” plik wymiany się nie fragmentuje, przepraszam @up za wprowadzenie w błąd. Pozdrawiam.

Napisałem.

@Morfik7771 Nie zawsze takie ustawienie o jakim piszesz, będzie dobrze działać na każdym sprzęcie i o tym już pisałem. jak miałbym wybierać między ustawieniem na automatycznie a wyłączeniem pliku stronnicowania, to wybieram wariant pierwszy:) Ja jak już mam uruchamiać kilka aplikacji, to zazwyczaj jest xampp, firefox i notepad++ + dokument pdf i tak przeważnie mam.