Jak usunąć GRUBa, przywrócić windowsowy bootloader?

Witam.

W dniu wczorajszym próbowałem zainstalować system Ubuntu 13.04 na komputerze na którym był już zainstalowany Windows 7. Ubuntu został zainstalowany na moim zewnętrznym dysku twardym (Win 7 był na wewnętrznym). Niestety jednak GRUB został zainstalowany na dysku wenetrznym co powoduje brak możliwości uruchomienia jakiegokolwiek systemu. Faktem nie pomagającym w tej sprawie jest to, że nie posiadam płyty z systemem Windows 7, ponieważ był on fabrycznie zainstalowany na laptopie. Proszę o szybką pomoc w usunięciu GRUB’a i uzyskania możliwości uruchomienia Windowsa ![-o<

Za wszelką pomoc bardzo dziękuję :smiley:

Spróbuj skorzystać z Super Gruba aby zabootować system Windows (chyba powinno się dać taki myk wykonać). Następnie pobierz np. program EasyBCD i nadpisz mbr.

Ewentualnie pożycz płytę z systemem Windows i zabootuj z niej komputer a następnie napraw mbr.

Nie da się z partycji recovery jakoś uruchomić naprawiania systemu i tam strzelić mbrfix? Jeśli nie pobierz sobie program chameleon i wypal na cd. Służy on domyślnie jako loader dla hackintosha, ale idealnie się spisuje w podobnych sytuacjach do twojej (wiem bo sam używałem). Bootujesz chameleona wybierasz partycję z Windowsem i się uruchamia :slight_smile: Dalej tak jak wyżej kolega napisał np. program EasyBCD

Ściągni i nagraj na plyte Gparted potem zbootuj z niej plyte i uruchomionym programem ustaw partycje z windows 7 jako boot

Dodane 25.06.2013 (Wt) 22:52

Ściągni i nagraj na plyte Gparted potem zbootuj z niej plyte i uruchomionym programem ustaw plyte z windows 7 jako boot

Tutaj masz szczegółowo opisane jak rozwiązać twój problem :arrow: http://www.dobreprogramy.pl/roobal/Jak- … 31953.html podpowiem, że Ciebie powinna zainteresować ostatnia wspomniana tam opcja.

Dzięki, Windows 7 chodzi bez zarzutów. :smiley: