Jak usunąć hasło w Windows Vista

Witam,

mam laptopa z Windows Vista, ale niestety zapomniałem hasła do konta administratora… Jakim programem można zdjąć hasło? Nie chcem go ani poznać ani nic. Chcę się go pozbyć. Robiłem to kiedyś w Windows Xp programem Nt Passwords czy coś ale na Viście to nie działa. Proszę o instrukcje. Nazwe jakiegoś programu na dyskietke albo na pendrive (boot) dzięki któremu usune hasło.

Pozdrawiam i czekam na szybką odp,

xXxMAROKOxXx

uruchom viste w trybie awaryjnym, będzie tam dostępne konto Administrator, logujesz się na nie i z panelu sterowania/konta userów możesz zarządzać kontami , usuwasz hasło i gotowe.

Jeśli zapomniałeś hasła do konta z prawami admina zrób to co napisał zomo_prl. Jeśli jednak miałeś hasło na odblokowanym koncie Administrator, to spod linuxa zmień nazwę pliku utilman.exe w system32 na jaką chcesz, skopiuj cmd tak, żeby w system32 były 2 cmd (normalne i kopia), zmień nazwę kopii cmd na utilman.exe. Zrestartuj kompa, na ekranie logowanie logo win + u. Pojawi się cmd. Wpisujesz explorer, jesteś na koncie system. Zdarza się, że z panelem sterowania na koncie system są małe problemy, ale spróbuj, może Tobie się uda :lol: .

Użyj darmowego programu (dawniej komercyjny) Ophcrack-Vista. Jest to darmowy obraz płyty CD (ISO) oparty na systemie Linux. Według zapewnień producenta odzyskuje hasła w 99.9%.

http://vista.dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=9005

rokko , Niestety jak się jest zalogowany jako SYSTEM, jest większość usług wyłączona i w explorerze żadne okna nie działają.

Mam jeszcze jeden nieprzetestowany przeze mnie pomysł: Jaki masz system? Chodzi mi o wersję Visty (Home czy Ultimate itp.)

fastman92 , nie będę się z Tobą sprzeczał. Powiem tylko jedno, za pomocą wiersza poleceń jesteśmy w stanie zrobić wszystko np. zmienić hasło admina. Proszę Cię fastman92 , jak nie wiesz to nie pisz.

Tak faktycznie da się:

net user nazwa_użytkownika *

Tak się zmienia hasło.

@up

Na Viście Home to nie działa niestety.

Na każdym systemie działa :wink:

To ja trochę odświeżę temat i się zapytam czy aby zmienić hasło dla admina trzeba podmieniać ten plik Utilman.exe i potem otwierać cmd czy wystarczy wpisać komendę spod użytkownika bez praw administratora (net user nazwa_administratora *) ?

Gdyby użytkownik z ograniczeniami mógł zmienić hasło administratora, to byłby administratorem… Konto system jest najważniejszym kontem w Windows (ma uprawnienia większe niż którykolwiek admin) więc niestety musisz się bawić Utilmanem.

Przepraszam że odgrzebuje… jak kasuje hasło admina przez ten wiersz polecenia? Ultiman.exe trzeba jakoś podmienić czy usunąć?

Hiren`s Boot CD. Fenomenalny pakiet dla każdego zawodowca z zakresu informatyki. Skąd pobrać ? Napisz na PW.

Witam, chciałbym sie zapytać dlaczego jak chce wejść w system awaryjny ( czy jakoś tak ) na W Vista każe mi podać hasło ??

Nie mam możliwości zalogowania sie, czy bez tego też da sie usunąć hasło ??

Z góry dzieki Straku ;]

Dodane 08.05.2010 (So) 13:12

Witam, chciałbym sie zapytać dlaczego jak chce wejść w system awaryjny ( czy jakoś tak ) na W Vista każe mi podać hasło ??

Nie mam możliwości zalogowania sie, czy bez tego też da sie usunąć hasło ??

Z góry dzieki Straku ;]