Jak uzyskać możliwość wyboru systemu?

(Kusnierz M) #1

Witam:)

Zwracam się do Was z następującym problemem.

Spotkałem się z komputerem, na którym zainstalowana jest "siódemeczka", jednak potem został zainstalowany XP. No i problem polega na tym, że nie ma możliwości wyboru systemu po uruchomieniu komputera. Zastanawiam się jakiego programu użyć, aby to naprawić. Znalazłem program EasyBCD, ale w nim nie ma możliwości wybrania Windows 7 tylko Vista/Longhorn. Jak myślicie czy ten program pomoże? a jak nie to jakiego programu użyć?

(CzajAn) #2

może http://www.dualbootpro.org :?:

(Colek1) #3

Acronis OS Selector (niewiem czy jest wersja która obsługuje 7)

GRUB

(saturno) #4

Tu: windows-nie-rozwiazany-problem-jednej-partycji-t369863.html

Był poruszany podobny problem, ale nie wiem czy został rozwiązany, bo autor się nie odzywa.

(stranger 004) #5

Instalować trzeba najpierw starszy system (Xp) potem młodszy (win 7) najlepiej jest od razu przy instalacji xp stworzyć min 4 partycje (c - xp 15 GB - standardowo jest 10 GB ale z czasem przekonasz się, że to mało:) d - 25GB reszta - wedle uznania:) po zainstalowaniu xp © instalujemy win7 (litera partycji d zostanie przez instalatora win 7 "zamieniona na c ale to nie problem - poznasz po rozmiarze "wolnej partycji" 25 - GB - tam instalujesz win 7) jeżeli oba systemy zostaną pomyślnie zainstalowane, to wchodząc do komputera z poziomu xp "widziany" on bedzie na c, natomiast wchodząc z poziomu win 7 również ten system będzie widziany na c - dlatego warto opisać partycje np. ja mam tak (widziane z poziomu xp) C - win xp - 15 GB, D - win 7 - 25GB, F - mulimedia - 250 GB, H - support - 3 GB

I tyle w tym temacie, jeżeli chodzi o możliwość wyboru systemu operacyjnego.