Jak uzyskać możliwość wyboru systemu?

Witam:)

Zwracam się do Was z następującym problemem.

Spotkałem się z komputerem, na którym zainstalowana jest “siódemeczka”, jednak potem został zainstalowany XP. No i problem polega na tym, że nie ma możliwości wyboru systemu po uruchomieniu komputera. Zastanawiam się jakiego programu użyć, aby to naprawić. Znalazłem program EasyBCD, ale w nim nie ma możliwości wybrania Windows 7 tylko Vista/Longhorn. Jak myślicie czy ten program pomoże? a jak nie to jakiego programu użyć?

może http://www.dualbootpro.org :?:

Acronis OS Selector (niewiem czy jest wersja która obsługuje 7)

GRUB

Tu: windows-nie-rozwiazany-problem-jednej-partycji-t369863.html

Był poruszany podobny problem, ale nie wiem czy został rozwiązany, bo autor się nie odzywa.

Instalować trzeba najpierw starszy system (Xp) potem młodszy (win 7) najlepiej jest od razu przy instalacji xp stworzyć min 4 partycje (c - xp 15 GB - standardowo jest 10 GB ale z czasem przekonasz się, że to mało:) d - 25GB reszta - wedle uznania:) po zainstalowaniu xp © instalujemy win7 (litera partycji d zostanie przez instalatora win 7 "zamieniona na c ale to nie problem - poznasz po rozmiarze “wolnej partycji” 25 - GB - tam instalujesz win 7) jeżeli oba systemy zostaną pomyślnie zainstalowane, to wchodząc do komputera z poziomu xp “widziany” on bedzie na c, natomiast wchodząc z poziomu win 7 również ten system będzie widziany na c - dlatego warto opisać partycje np. ja mam tak (widziane z poziomu xp) C - win xp - 15 GB, D - win 7 - 25GB, F - mulimedia - 250 GB, H - support - 3 GB

I tyle w tym temacie, jeżeli chodzi o możliwość wyboru systemu operacyjnego.