Jak w przeglądarce IE 9 dodać dodatki? skąd je pobrać?

Witam, potrzebuję dodać do przeglądarki Internet Explorer 9 dodatek: aby tłumaczył stronę Offline z angielskiego na polski. Skąd taki dodatek pobrać ? jak się nie da to może jakaś apka co przetłumaczy stronę offline w Internet Explorer ? Wiem w Firefox ta funkcjonalność jest wbudowana ale tam nie działa i od razu uprzedzam komentarze musi to być ta konkretna przeglądarka ponieważ w innej nie działa.
Komputer z Windows 7 SP1.

Być może jest jakaś alternatywna droga do tego aby zawartość tej strony offline można było zrzucić do pliku txt, który potem można dowolnym translatorem przetłumaczyć.

jakieś to rozwiązanie jest ale to by było uciążliwe po każdym kliknięciu zapisywać do txt i tłumaczyć… albo może pójść drogą taką aby próbować otworzyć to w Firefox z jakimś dodatkiem który ma silnik IE??

Czyli to nie jest strona statyczna online a cały system, który tworzy różne treści w zależności od tego co się wyklika?

tak to jest taka aplikacja (strona offline) otwierana w przeglądarce Internet Explorer.

Sprawdź czy będzie działać w MS EDGE uruchomiona w trybie programu Internet Explorer:

tylko pewnie instalacja Edge polega na aktualizacji przeglądarki IE? nie chciałbym jej stracić bo potem ciężko będzie wrócić do tej wersji w razie jak gdyby nie działała ta opcja.

Widzę że jest wersja portable Edge to przetestuję na tej wersji i dam znać czy zadziałało.

Nie jestem w stanie na to pytanie odpowiedzieć nie mając pełnej wiedzy o konkretnej konfiguracji tego urządzenia, którego używasz. Natomiast - możesz skorzystać z dowolnego nowoczesnego laptopa, z aktualnym Windowsem PRO w którym jest fabrycznie zainstalowany EDGE i na tym urządzeniu sprawdzić.

Odradzam. EDGE jest bardzo mocno zintegrowane z Windows. Możesz sobie narobić kłopotów.

skoro tak to zostaje przetestować na nowym laptopie ale to nie jest takie proste jak się wydaje po 1 trzeba mieć jakiś inny laptop :smiley: … ma ktoś jeszcze jakiś pomysł ?

Co to w ogóle jest ta aplikacja, którą chcesz przetłumaczyć?? Dlaczego Internet Explorer w 2024 roku? Windows 7?? :open_mouth:

niestety takie wymagania ma ta aplikacja, po prostu nie jest aktualizowana od dłuższego czasu… w Firefoxie czy chromie wywala błędy. Apka jest napisana customowo nie dostępna w internecie.

Ja mam taki obrazu rejestrator kamer, który też ma stary soft i pogląd z kamer działa tylko w MSIE. Ale tryb programu Internet Explorer uruchomiony w EDGE załatwia problem. Jednak - ten tryb jest chyba tylko w Windows nie w wersji HOME. To wygląda tak, jakby EDGE uruchamiało konkretną zakładkę w MSIE.

Zakładając że w Edge by to zadziałało to teraz pytanie czy jest jakiś dodatek do Edge który tłumaczy strony offline ? nigdy z tej przeglądarki nie korzystałem…

W Edge wystarczy kliknąć prawym przyciskiem na stronie i wybrać „przetłumacz…”.

Ja używam aplikacji DeepL Idealna aplikacja lub rozszerzenie dla każdego tłumaczenia która integruje się z Windowsem. aby coś przetłumaczyć z dowolnej aplikacji, wystarczy to zaznaczyć i nacisnąć Ctrl+C+C . Może to będzie jakaś alternatywa o ile ruszy pod Win7.

No przecież, pewnie. Zapomniałem o tym. To renderuje w silniku Trident, czy jak on się nazywał? Edge natywnie używa Chromium, nie?

Tak.

Jak chodzi o listy do blokowania reklam/śledzenia w IE to można się ratować web.archive.org lub czymś takim:

https://filterlists.com/tpl.html

Niestety raczej nikt nie dba o aktualność i funkcjonalność plików TPL.

Z tłumaczem jak działa internet i wstrzykiwanie skryptów Google to może wystarczy dodać do zakładek:

javascript:(function() {d=document,b=d.body,o=d.createElement("script"),o.setAttribute("src","https://translate.google.com/translate_a/element.js?cb=googleTranslateElementInit"),o.setAttribute("type","text/javascript"),b.appendChild(o),v=b.insertBefore(d.createElement("div"),b.firstChild),v.id="google_translate_element",v.style.display="none",p=d.createElement("script"),p.text='function googleTranslateElementInit(){new google.translate.TranslateElement({pageLanguage:""},"google_translate_element");}',p.setAttribute("type","text/javascript"),b.appendChild(p);})()

W Firefox ubili łatwe wyłączanie CSP (nie chce mi się pisać regułek do „CSP Guardian” od momentu gdy Tampermonkey 4.20+ i 5+ nie rozluźnia zasad CSP).

Zakładka pochodzi z okolic 2009 roku a ja tylko wymusiłem by używała https (w Chrome nie działa od około 2016).

A takie coś by nie zdało egzaminu?