Jak Windows 7 będzie chodził na moim kompie

Prawda, że lepiej?

brawo wielki polonisto

Nasz?

Proszę bardzo(przecinek) poprawione(kropka)

To jest najważniejsze w tej całej epistole:

“Reklamowany przez Microsoft” i “zdaniem Microsoftu”.

Na szczeście nie wszyscy ślepo wierzą w pobożne życzenia M$, a co ma niewiele wspólnego z rynkową rzeczywistością. O powyższym świadczą wyniki sprzedaży Viśty (sam M$ przyznaje że są przynajmniej niezadowalające), oraz nachalna polityka Ballmera wciskająca Viśtę użytkownikom komercyjnym.

Wystarczy poczytać:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … racownikow

a szczególnie komentarze do tego newsa.

Miłej lektury KaMiLiOnAiRe.

:lol:

Jak już mówiłem używam visty bo ten system mi odpowiada, a wyniki sprzedarzy czy wypowiedzi Ballmera mnie nie interesują. Każdy używa systemu jaki mu odpowiada, ale denerwują mnie tylko wypowiedzi użytkowników, którzy tak krytykują vistę, która w gruncie rzeczy jest systemem dobrym i godnym polecenia, a prędzej czy później i tak będą musieli się przesiąść na nowszy system (brak wsparcia czy sterowników) w tym wypadku tylko vista lub lub Win7

No widzisz, a to co denerwuje innych w twoich postach miałeś okazję poczytać wcześniej.

Nerwy do konserwy i na eksport do Rosji.

Jak dla mnie możesz używać win 3.1 i się nim zachwycać, ale nie wciskaj nikomu na siłę że czarne to białe.

ale to teraz powiedz mi jedno, załóżmy że kupiłeś sobie nowy wypasiony komputer, to co zainstalujesz na nim XP? Co Cię tak zniechęca to tej visty?

Niekoniecznie, jest jeszcze Win2k3 i to by był mój wybór.

Jej cukierkowatość, przerost formy nad treścią, cała kupa zbędnych usług które o wielu rzeczach decydują za mnie, pomimo że tego nie chcę i długo by jeszcze wymieniać.

dawniej w autach była “korbka” do opuszczania szyby, teraz jest guzik :lol: zasada ta sama nie…

na straym kompie mam xp na nowym Viste i nigdy tego nie zamienię, nic nie jest idealne ale w.g mnie Vista jest ok’ do domowego użytku i pracy :wink: najważniejsze aby nie cofać sie w czasie …

rzeczywiście jest w niej wiele zbędnych usług, które nie są konieczne do prawidłowej pracy (tutaj zgadzam się co do serverowych wersji windows, które są na maksa wychudzone) lecz też wcale aż tak bardzo nie przeszkadzają czy spowalniają systemu. A co do wyboru Win serv 2003 na domowy system to mam kilka wątpliwości, mianowicie potrzeba dużo czasu, aby go przystosować do użytkowania przez normalnego użytkownika no i jego cena! masz zamiar wydać 2-3 tyś złna system? bo tyle on kosztuje :slight_smile:

Gorzej jak ten guzik zawiedzie, a korbki brak.

W Viście często takowe ma miejsce :stuck_out_tongue:

w pełni się zgadzam :slight_smile:

Tak się składa ze mam legalny dostęp do niego i nie za takie pieniądze.

no to Ci zazdroszczę :wink:

Powolna, ociężała, przereklamowana, wciskana na siłę. Jednak z niej korzystam. Jedyna rzecz, jaka mi się na prawdę podoba, to sidebar. Reszta jest do niczego. Za dużo ■■■■■ół. Jak chcę wykonać jakieś zadanie, to wiem jakie kroki muszę podjąć. Co włączyć, a co wyłączyć, na co uważać. Tymczasem Vista pyta prawie o wszystko. UAC i /4 usług wyłączam zaraz po instalacji. Mechanizm wyszukiwania na początku mi się podobał. Teraz ma go kompletnie dość. Z indeksowaniem komputer działa wolniej, bez indeksowania wyszukuje dłużej niż XP. Wydajność większości programów jest niższa. Sam nie wiem. Dla mnie to kanał.

Server 2003 to XP pozbawiony multimediów. Jądro jest identyczne (takie jak w XP tyle, że z drobnymi poprawkami). Korzystałem z tego systemu kilka miesięcy na uczelni. Przystosowanie go do normalnej pracy trwa 5 minut. Właściwie wystarczy włączyć usługę dźwięki, dać pełne przyspieszenie grafiki oraz odinstalować dodatkowe zabezpieczenia IE.

Nowej technologi blablabla, po prostu rozłożyli inaczej moement ładowania, zauważcie że w vista splash przed załadowanie się pulpitu wyswietla sie dłużej niż w XP…dali jakąś głupią animacje żeby to ukryć…

Pierwsze słysze, to jakaś bzdura, wszystkie testy pokazują co innego.

No i co z tego ? w przypadku visty chyba z 5kilo tych pendrivów musiał bym kupić żeby dobrze chodziła :lol:

Vista 15min a XP od 20-45min, typowe marketingowe bzdury. Czyli według tych słow, vista instaluje sie na każdej konfiguracji równe 15min a XP to już od 20 do 45 min haha. Ale przyznam instalator visty jest troche sprawniejszy niż w XP, ale to jeden z nielicznych plusów dla tego systemu.

O czym mówisz ? o windows defender ? :lol: do XP też go można zainstalować

narzedzia do partycjonowania i operacjach na dyskach są równie beznajdziejne jak te wbudowane w XP :slight_smile:

W XP można nawet to całkiem wyłączyć, wtedy masz 100% oszczędność, więc to znowu żaden plus dla visty.

Całe te wyszukiwanie to jeden wielki nie wypał, indeksowanie “reza” dysk w koło i go zużywa, a nie zaindeksowane pliki wyszukują się dużo dłużej niż w XP.

Poprawili czytelność ikon ?

Przenoszenie plików w stosunku do XP zostało poprawione ? czy ja wiem…

HHHHHHHAHA haha IE7 to plus dla Visty ? do XP moge tez wgrać IE7 a nawet IE8 i co z tego ?

Analogicznie do IE, program do obsługi maila można wgrać darmowy, alternatywny i dużo lepszy.

Możesz rozwinąć co on nowego wprowadza ?

A co to ma wspólnego z vista?

Mało przydatne dla przeciętnego użytkownika systemu, w dodatku można zawsze doinstalować sobie zewnętrzny program, mówimy w końcu o systemie a nie dodatkowych programach, które często są miernej jakości a po około roku w większości stają sie przestarzałe.

W XP też go można mieć…

Może jeszcze painta i kalkulator wymienisz…no nie żartujmy…

Na wciskali w tą viste zabezpieczeń typu DRM przed piractwami i cudami, zabezpieczeń które utrudniaja bardziej prace legalnym użytkowniką niż piratą.

Tak w ogóle to piszesz o tym Blu-ray jak by to na XP już tego nie można było odtworzyć :lol:

dalej już mi się czytać i cytować nie chce o nowych czcionkach, czy nowym menu start bo aż żal…

Dlaczego niby jest bezpieczniejszy ? !

Tak zmodernizuje komputer, kupie nowy system, dostrajać go będe, kupowac aplikacje kompatybilne z nowym systemem, bo często stare aplikacje z vista nie chcą działać a raczej ona z nimi a na koniec po tych wszystkich mękach będe się cieszył że “system jest równie wydajny jak jego poprzednik” nie no sory ja nie jestem debilem, szkoda zabawy czasu i pieniędzy :slight_smile:

Z jaką zadumą napisane “a vista 6,0” no i szpan na jądro 6,0, a jak w seven wydadzą 8,0 to już chyba się całkiem posikasz w gacie…

W eight moze dadzą jądo NT 18,0 ale czy to oznacza że jest lepsze ?

No może i działa, ale że działa to jeszcze nie znaczy że działa lepiej :lol:

HaHa a co Ci te DX 10 daje takiego?

Mam karte z obsługą DX10, może dokupie sobie nową z obsługą 10,1… bo przecież jak to tak mieć stare DX10 :frowning:

Zwykły chwyt marketingowy dla cyfromanów…

Na tym samym jądrze co Vista SP1 i taka informacja mi wystarczy, co to kolego ma do rzeczy który system pierwszy miał to w sobie, waże że obydwa mają takie same, a Ty twierdzisz żę vista ma w sobie nie wiadomo co…

A Tobie z kolei polecam nie wierzyć we wszystko co pisza na forach czy w internecie :slight_smile:

Ogólnie to skopiowałeś jako obiektywny test kawałek tekstu z kampani reklamowej microsoftu, rzeczywiście zaje… źródło i bardzo obiektywne.

Dalej nie podałeś żadnych testów z działania systemu…Żal, daruj sobie następnym razem wklejanie tekstów reklamowych od MS

więc uważasz autorskie teksty redakcji vortali takich jak http://www.PCLab.pl za kampanie reklamowe Microsoftu? (nie mam tu na myśli mojej wypowiedzi o nowych technlogiach zawartych w viście bo to rzeczywiście tekst Microsoftu)

A skoro tak chwalisz się tymi testami, to zapodaj jakiś test np. gier, gdzie jasno widać, że XP jest szybszy od visty. Ja załączam test:

http://pclab.pl/art29004.html

w którym widać, że vista w trybie DX9 dorównuje XP a nawet przewyższa w niektórych ustawieniach, a dodatkowym jej plusem jest DX10, w którym gry wyglądają o niebo lepiej (w tym trybie nie ma co porównywać bo nawet nie ma DX10 na XP).

Przestań robić ze mnie debi… większego niż…

Przeczytaj cytat jeszcez raz który wkleiłeś z PClab i przeczytaj mój komentarz do niego, to może zrozumiesz.

Napisali że wydajność wg nich, jest podobna, więc ja powiedziałem że po co mam zmieniać komputer na nowy i nowy system, przy okazji kupować od nowa oprogramowanie bo może byc nie kompatybilne jak mam mieć to samo…

Jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać? Szczególnie kiedy większość osób, w tym osoby testujące itd widzą różnice i to na nie korzyść visty.

Dajesz do testu gdzie użyto Core extreme, 2gb ramu i co ciekawe XP okazał sie mniej wydajny tylko przy jednej grze !

W ogóle tam jest porównanie XP 32bit i Visty 32bit + Visty 64bit, Vista 32 vs XP 32 nie jest wcale na nie korzyść XP tak bardzo ;] powtarzam tylko jedna gra wypadła gorzej ! (fakt zrobili troche mało tych testów, ale to nie ja wybierałem ten artykuł tylko Ty)

DX 10 wyglądają o niebo lepiej ? Podaj screena z DX9 i DX10 gdzie jest ta “o niebo różnica”, bo ja niczego takiego nie widziałem :lol:

OK - masz link do testu - http://pcarena.pl/page/81719/0/Windows-Vista-vs-XP/

Dodam że ten pasek w którym na 6 podstronie nagle przegania XP (pod względem wyłaczania komputera) to po prostu mniej = lepiej, czyli XP uruchamiał się 37sec a Vista 43,5sec

Szczególnie polecam zwrócić uwage na np tekst:

Jak i wiele wiele innych…

http://osbeta.org/vista%20vs%20xp.PNG

słupki w różnych testach przechylają się na korzyść raz jednego, raz drugiego systemu, ale są to przeważnie różnice niewielkie i w więkrzości wypadków niezauważalne w normalnej pracy z komputerem (na nowoczesnym sprzęcie) więc nie widzę sensu dalej ciągnąć tego tematu, każdy i tak pozostanie przy swoim systemie, wystarcza Ci XP - używasz XP, podoba Ci się Vista - używasz Visty i nikomu nic do tego…

a tym którzy chcą dyskutować, który system jest lepszy odsyłam do:

viewtopic.php?f=6&t=130625&start=105