Jak włączyć usługi uruchamiające DMusic.sys


(Bogdan_G) #1

Zegar na pasku śpieszy się. Od paru tygodni dzieją się różne dziwne sprawy w systemie XP. To po ostatnim kłopotach czy-bezpiecznie-mozna-odznaczyc-wiele-sterownikow-autoruns-t534633.html gdy otrzymałem pomoc. System szybko chodzi. Ale czasem dzieją się cyrki z czasem. Ustawię z neta, włączę parę sterowników, czas jest dobry, a potem w parę godzin przyspieszy o cztery minuty. Sterownik czasu systemowego jest dobry i obecny w folderze drivers na C Windows 32. Sprawdziłem na wirusoscan jotti. Zauważyłem żółty znak w menadżerze urządzeń. http://ifotos.pl/zobacz/ascreen00_nnwenpw.jpg/ Pierwsze, to próbowałem przywrócić sterownik, bo mam płytę z systemem i ze sterownikami. Ale nie udało się. Popatrzyłem dokładnie. Wyłączony był sterownik secdrv.sys, gdrv.sys i fastmnt.sys. Co włączę, to po następnym uruchomieniu jest nie włączone te trzy pozycje. http://ifotos.pl/zobacz/ascreen00_nnwenpq.jpg/ Potem włączałem http://ifotos.pl/zobacz/ascreen00_nnwenhe.jpg/ Sprawdziłem usługi i nic nie jestem do przodu. Ponadto dzieją się inne cuda. Odinstalowałem przeglądarkę slimboat i adobe flash player ActiveX plugin i shockwave. Posprzątałem, żeby nie zostawić nic adobe i macromedia. Nie ruszałem tylko w C Windows macromedia, zawartości flash. No, nie mam programów adobe, ale obrazki na DP wyświetlają mi się i filmy na wbijam. Nie mam adobe nawet w panelu sterowania. Odinstalowałem geek uninstallerem i poczyściłem.


(system) #2

Może byś użył: http://www.dobreprogramy.pl/RefreshPC,Program,Windows,42048.html , aby przywrócić porządek w systemie?

Porównaj też czas widziany w BIOSie, z czasem na pasku.


(Bogdan_G) #3

No, teraz czas prawie dokładny.

Dla podglądu wpisy w rejestrze: http://ifotos.pl/zobacz/ascreen00_nnweehr.jpg/ Co do RefreshPC, to jak zaznaczyłem - bardzo szybko system chodzi, przeglądarka też. Chciałbym, żeby tak pozostało, po rozwiązaniu problemów.

-- Dodane 18.07.2013 (Cz) 20:44 --

Znalazłem sposób. Jest taki malutki programik i do niego spolszczenie: serviwin od nirsoftu. dmusic.sys - Włączyłem start na automatyczny, dałem status uruchamianie i znikł żółty znaczek w menadżerze urządzeń.