Jak wyłączyć klient DNS w W10?

Witam,
Tak jak wyżej, co to nie wyłączę to po sekundzie samo się włącza i zużywa internet
I jeszcze druga sprawa, wymieniłem dysk i coś internet mi w laptopie szwankuje, raz działa raz nie zainstalowałem sterowniki używając xslimdrivers.

Mam takie coś, mam tu coś zmienić? Wartość?

Zmieniłem na 0 i nie pomogło. Ustawiłem wifi że to sieć prywatna, powylączałem zapory W defender. Mam nadzieję że będzie internet działał jak powinien. A co z tym klientem DNS?

Działa mi też usługa UtcSvc, tez mi zżera internet. Mogę ją też wyłączyć? I jak?

Usługę Klient DNS wyłączasz w CMD jako admin:

sc config "Dnscache" start= disabled
sc stop "Dnscache"

Odnośnie UTCSVC przeczytaj


Coś nie tak? Uruchomiłem CMD jako administrator

Druga komenda też odmowa dostępu

Windows to stan umysłu widzę.

  1. Pobierasz.
  2. Odplasz jako admin.
  3. Odpalasz w oknie aplikacji CMD.
  4. Wklejasz ponownie komendy sc
  5. Jak to nie przejdzie to nie wiem jaki masz tam bajzel z uprawnieniami konta :wink:

Eh, pobrałem to, odpalilem program, w programie nacisnąłem takie coś co odpaliło mi cmd, wpisałem i nadal odmowa dostępu. Nie mogę mieć bajzlu chyba, przecież system zainstalowałem dwie godziny temu, zainstalowałem sterowniki, steam, wyłączyłem zapore windows i to wszystko

Może jest jakiś inny sposób na wyłączenie tego? Jeśli chodzi o ten internet to moje wyłączenie zapór sieciowych nie zadziałało. Proszę o pomoc

Ja u siebie sprawdziłem i u mnie też jest taki błąd:

[SC] OpenService FAILED 5:
Odmowa dostępu.

W poprzednich kompilacjach systemu działało jak złoto. Widocznie coś pozmieniali w poziomie uprawnień. Później zrobię śledztwo.

Mam build 19H2
image

  1. Odpalasz REGEDIT i gałąź:

Komputer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Dnscache\Security

  1. Eksportujesz obecny stan do regfile.
  2. USUWASZ wartość Security z danymi w HEX.
  3. Restart systemu.
  4. Od teraz możesz zmienić ustawienia tej usługi:
    20191204-1575472825-001
  5. Co ciekawe wywołanie:
    20191204-1575472881-001
  6. Po wprowadzeniu zmian przywróć ustawienia SECURITY - dodaj wyeksportowany wcześniej klucz z HEX.

Oficjalna dokumentacja M$ https://docs.microsoft.com/en-us/windows-server/networking/dns/troubleshoot/disable-dns-client-side-caching

Te liczby mam usunąć?

Jak to zrobić?

Nie wartość tylko parametr Security.

  1. EKSPORT klucza do pliku REG. nazwa dowolna.
    v
  2. Usunięcie wartości Security. Zaznacz i usuń.
  3. Restart.
  4. Powtarzasz komendy z SC opisane wyżej aby wyłączyć DNSCACHE.
  5. Restart.

Kurcze, jak cofnąć komendę:

sc config “Dnscache” start= disabled

Po wpisaniu tego internet mi zwolnił tak jakby.

Zrobione. Po tej drugiej komendzie


Zaraz zrestartuje komputer. Swoją drogą dalej mam ten problem z netem, to wina tego DNS? Po restarcie będzie w porządku. Działa ładnie nagle zaczyna zwalniać, przestaje działać na minute czy dwie i znowu działa ok, a ja minute znowu przestaje działać. Według steam cs pobierze mi się za 100 dni xD. Teraz tylko czekam aż będzie dobrze żeby dodało post.

Jak?

Mi też zwolnił, pierw tak zwalniał, później przestał, teraz to wpisałem to cs będę miał za 100 dni

Zrestartowałem kompa i działa net jak narazie. Czy wyłączyłem DNS to nie wiem czy się udało, narazie w menadżerze zadań go nie widzę. Ten DNS wpływał na szybkość neta na lepatopie czy to coś innego?
Jak przywrócić ust. security, bo nie rozumiem, a nie chcę grzebać

dwa razy kliknij na wyeksportowany plik z rejestru i potwierdź dodanie. Tyle

Co do tej szybkości to ja chciałbym mieć tak, jak miałem, czyli to cofnąć, bo mi to przeszkadza.