Jak wyłączyć słuchawki nieodłączając wejścia mini-jack?

Siemano :smiley: pytanie takie jak w temacie.

Zapraszam do podobnego tematu.

jak wątek wyżej nie pomoże ani obcięcie kabla,to szukaj w panelu sterowania dzwieku

Witam!

Odświeżam temat, mam ten sam problem. Niestety ale temat zawarty w linku od szymon189 nie pomógł mi. Tak w skrócie

Ma wyłamane wejście analogowe tzn. wejście zielone mini jack, i niestety ale system odczytuje to jako podłączone słuchawki. Problem wiąże się z tym, że nie mam dźwięku w głośnikach na laptopie, ani na słuchawkach( wejście jest zbyt “zmasakrowane”).

Pytanie,

  1. Jak odłączyć te wejście analogowe(zielony jack), tak aby system nie widział podłączonych słuchawek i dźwięk działał na głośnikach wbudowanych w laptopie.

  2. Korzystając z okazji, jak zamienić analogowe(zielony mini jack) na liniowe(niebieski mini jack) tzn. mam zamiar podłączyć mini jack-a do wejścia linowego(niebieskiego), następnie 2 wejścia czerwony i biały do wzmacniacza > głośniki(chyba nie muszę tłumaczyć o co mi konkretnie chodzi). Wiem że jest coś takiego możliwe, ale nie mam pojęcia jak.

Cały weekend szukałem jak to zrobić i nic, wszędzie jakieś “poszlaki” nic konkretnego nie wiem co mam już robić. Jedyny temat związany z moim jest ten więc zdecydowałem że umieszczę go tutaj.

Bardzo proszę o pomoc, z góry dziękuje i pozdrawiam.

P.S.

Realtek HD Audio

karta dzwiękowa na usb za 20 zyla z allegro powinna pomóc

:smiley: ooo nawet nie wiedziałem, że jest coś takiego. Dzięki Ci wielkie.

Czy wielka jest utrata jakości dźwięku przy takiej karcie? Mam w miarę dobrej jakości sprzęt grający i boję się, że utracę tą jakość :frowning: (stereo nie potrzebuje 5,1)

Czy ktoś może mi polecić w miarę dobra kartę USB?? Jestem w stanie wyłożyć 50zł z hakiem, a może jeszcze pilocik to tego by ‘siadł’ ??

Szukałem jakiś opinii na forach, ale wątki są dosyć stare, a pewnie teraz są lepsze sprzęty.

Dodane 26.10.2010 (Wt) 21:02

odświeżam,

dobra karta na usb kosztuje 200zł i więcej a za 20-50 zł kupisz tylko słabej jakości kartę dlatego brak opini