Jak wyłączyć/zablokować alerty pogodowe RCB?

Jak w tytule, bo już naprawdę mam ich dość. Przecież to chore, żeby kogoś molestować takimi niechcianymi wiadomościami :frowning:

Nie wyłączysz tego. Ustawa Prawa Telekomunikacyjnego nakłada obowiązek na operatorów wysyłania komunikatów rcb.

1 polubienie

I nie ma żadnej aplikacji na androida, która by coś z tym robiła, np. od razu usuwała czy cokolwiek?

Oficjalnej nie ma. Bo to by było łamanie ustawy i prawa obowiązującego na operatorach. Tak więc na przykład w oficjalnych źródłach nie znajdziesz takich aplikacji na pewno nie na przykład w sklepie google play. Może istnieją gdzieś takie cuda na pokątnych i szemranych stronach ale ja takich nie znam.

1 polubienie

Ale to jest fakt, że zalewają tymi bzdurnymi ostrzeżeniami, a potem albo w ogóle nic się nie dzieje, albo tylko trochę kropi. Ostatnio 3 alerty i u mnie tylko pokropiło, a jakąś słabą burzę ledwo słyszałem z daleka.

Może boją się, że jak nie dadzą ostrzeżenia, a coś naprawdę się wydarzy, to ktoś mógłby mieć do nich pretensje czy może żądać jakiegoś odszkodowania (bo ja wiem?). To dają te alerty na wyrost.

1 polubienie

Z tym nie ma co dyskutować bo to prawda. System działa źle dlatego potem ludzie ignorują wiadomość z RCB. Sam wiele razy je zignorowałem. Zwłaszcza, ze odpalam radar burz i widzę gdzie jest burza, dokąd zmierza i czy przed nią zdążę się ukryć. Radar burz nigdy mnie nie zawiódł za to alerty od RCB prawie zawsze.

1 polubienie

@Radek68 no to prawda, mam dokładnie tak samo.
Gdyby to były jakieś naprawdę ważne komunikaty o jakimś, nie wiem, skażeniu radioaktywnym czy coś. Takie poważne zagrożenie, które się zdarza raz na kilka lat, to jak najbardziej jestem za, ale żeby człowiekowi wysyłali sms-y o każdej durnej burzy, to już naprawdę przesada.
Jak ktoś się wybiera rekreacyjnie w plener, to i tak sobie pogodę sprawdzi, a mi na co to? Powinna być przynajmniej możliwość wyłączenia takich mniej istotnych powiadomień

Mnie nie zaśmiecają tymi alertami. Może dlatego, ze mam iphona :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Nie, może po prostu mieszkasz tam, gdzie ich nie było. Model telefonu nie ma nic do rzeczy, ja dostaję takie również na kilkunastoletniego Sony-Ericsson Cedar.

1 polubienie

Te alerty działają chyba już od jakichś 3 lat, a jeszcze nigdy żaden mi się do niczego nie przydał.
Co niby mam z tym zrobić, że będzie jakaś burza? Wyjść przed blok i na nią podmuchać czy lecieć chować się do piwnicy? Jak ktoś planuje wycieczkę, to i tak sprawdzi pogodę, a jak ktoś musi jechać do pracy, to i tak pojedzie, bo przecież pracodawca nie da mu odpłatnie wolnego z powodu burzy. To na co te komunikaty?
Może na wsiach są przydatne albo w jakichś górach, nie wiem, ale jak faktycznie ktoś ich potrzebuje, to niech sobie ma, a jak komuś nie są potrzebne, to dlaczego nie może ich wyłączyć?

Dostałem już drugi komunikat, ze mordercy szukają.
Nowy rodzaj rozrywki…

1 polubienie

@mmm777 Tak, ja też go dostałam, że jakiś dzidek zabił rodzinę czy coś… Już leca go szukać :confused:

Ktoś polecał w tym dodać akcję usuwania SMS:

Na razie testowałem SMS z „lostphone” i rzeczywiście apka po skonfigurowaniu funkcji „zgubiłem telefon” dała dźwięki na full z trybu „cichy/wibracje/nie przeszkadzać” jak wykryła SMS z treścią „lostphone” (tekst można zmienić na prawie dowolny - unikałbym za długich i z ogonkami).

1 polubienie

@krystian3w tylko jak tam nawet nie da się numeru sprawdzić, z jakiego one przychodzą… Mam opcję blokady wybranych numerów, a tego się nie da zablokować, bo wyskakuje błąd kiedy próbuję użyć tej opcji :frowning: To nie wiem, czy w tej apce da się ustawić usuwanie tych konkretnych…

Może apka będzie reagować na wymuszoną nazwę ‘nadawcy’ „ALERT RCB”.

treść jest zmienna (chyba, że przez 3 lata zaczynali od „Uwaga!”), teraz każą uważać na Częstochowskiego mordercę:

Jak ma przynajmniej 5 nabojów to z 2 mu zostały i może śmiertelnie postrzelić 2 ofiary.


Jak żaden znajomy nie zaczyna od „Uwaga!” to taki tekst szukaj w każdej wiadomości z wymuszaniem usuń jak masz minimalnie wspierany Android dla IFTTT.

Pod cegłofon raczej takiej apki nie ma i trzeba by może „proxy” pod SMS uruchomić.

1 polubienie

Na Lumii dało się to zablokować…
Na Meizu jest opcja Block and report Spam, załączyłem, zobaczymy czy się przebije.

Zależy jaka Lumia (ta co bazuje na kodzie Firefox OS? Bo raczej nie z Windows Phone 7 / 8 / 8.1 lub Windows Mobile 10) a Meizu to raczej Android.

Windows Mobile, to był fajny telefon…
Meizu to Android, zajrzyjcie we właściwości SMS, może też…

Ja kasuję, ale na SMS od „BIK” nie widzę nic poza typem, że to SMS a nie MMS i tylko datę.

Może Lumia, cegłofon lub stary Android 1-10 pokazywał więcej (mam Android 11).

Może być:

Bo oni o wszystkim do mnie piszą. O tym, że są otwarte (sic!) lasy i parki, o tym, że neutralizują miny, o wyborach prezydenckich…
:man_facepalming:t2:


image

1 polubienie