Jak wypalić obraz iso?

Witam, ostatnio całkowicie pozapominałem banalnych rzeczy w obsłudze komputera. Chodzi mi o to, że ściągnąłem obraz iso GParted bo chce podzielić dysk, ale nie wiem jak go wypalić by się uruchamiał z płyty. I w ogóle nie wiem jak wypalić obraz. :oops: Proszę o pomoc i wskazówki jak to zrobić krok po kroku, mam Nero 6. Dziękuje.

tu:

zrobic-gdy-win7-sie-nie-bootouje-code-error-t336798.html

masz opisane jak nagrać obraz .iso

No dobra jak nagrać obraz by był na płycie i startował bez odtwarzania w Deamon Tool?

a dokładniej o co chodzi, aby nie trzeba było montować obrazu ??

odpal go w demonie a potem odpal nero i “kopiuj cd lub dvd” wybierz dysk z którego na który masz skopiować i jazda.

Pobierz sobie ImgBurn albo Ashampoo Burning Studio i w opcjach wybierz Nagraj obraz dysku CD/DVD i nie marnuj czasu na jakieś zabawy z Daemon Toolsami, samo GParted możesz wrzucić jeszcze na pnedrive przy pomocy Unetbbootin.

Pozdrawiam!

A nie lepiej ściągnąć IMG Burn i po prostu wybrać opcję “Burn Image” i wskazać plik ? Kombinujecie…

Przecież pisałem o ImgBurn lol :slight_smile:

Pozdrawiam!

andrzej928 , co za bzdury???

sidh-mor , Odpalasz NERO Start Smart czy też samo Express czy też Burning Rom

Szukasz takiej opcji jak Nagraj obraz na dysk lub otwórz zapisany projekt. :roll:

jakie bzdury. Ja zawsze tak robię i mi wszystko działa.

Twój sposób jest skuteczny ale przypomina wsiadanie do samochodu przez bagażnik - możliwe ale mimo wszystko bardziej kłopotliwe.

:roll:

Już po kłopocie wypaliłem w Nero 6.

Chyba, że do nagrywania nie używa żadnego programu tylko tego zintegrowanego w Windows, który w XP Pro umożliwia, jeśli się nie mylę jedynie nagranie plików na CD/DVD lub stworzenie AudioCD :slight_smile:

Pozdrawiam!