Jak zabezpieczyć smartfon przed wysokim rachunkiem?

Od kilku dni mam smartfona “HTC Desire Z” i hulam po internecie ale przez WiFi mojej Neostrady.

W opcjach sieci usunąłem wszystkie ptaszki uaktywniające sieci komórkowe.

Na górnej belce wyświetla się tylko ikonka WiFi.

Nie ma tam wcześniej występującej ikonki 3G.

Chciałem też dodać iż dosłownie parę razy dziennie zaglądam na moje konto w Plusie przez EBOK i nie ma tam żadnych kosztów wykazanych oprócz 32 gr za MMS 20 gr za GPRS i tyle. Czy mam się mimo tego czegoś obawiać?

Co mogłem przeoczyć a nie powinienem?

Dodatkowo pewne aplikacje (np. Akcje, Aktualizacja map) wymusiłem wstrzymanie

Jak czytam w necie o przeogromnych rachunkach za surfowanie po sieci to siwieje.

Czy zrobiłem wszystko żeby w przyszłości nie zostać zaskoczonym?

Wystarczy wejść w ustawienia potem w sieci zwykłe i bezprzewodowe->sieci komórkowe mieć odznaczone włącz przesył danych(włącz przesył danych przez sieć komórkową) i tyle.

To właśnie zrobiłem więc rozumiem że to wystarczy?

Tak starczy

A tak przy okazji.

Wykupiłem 250 MB na neta komórkowego i ciekawi mnie ile wyczerpuje transferu z tego pakietu zwykłe surfowanie (bez oglądania filmików i ściągania gier) oraz informacja o pogodzie?

Np. ile zabiera wczytanie strony WP i dalszych podstron?

UP DATE

OK, znalazłem coś takiego:

http://www.heyah.pl/#/mobilny-internet/kalkulator-transferu

Wiesz mi przy korzystaniu z wifi w domu taki pakiet starcza na miesiąc lub prawie miesiąc :P,czasem jest tak że 1 strona je 1 mb,jeśli byś chciał bardzo oszczędzać pakiet i korzystać bardziej z netu to polecam operę mini ona kompresuje strony dzięki czemu np. strona ważąca 1 mb zje z pakietu 200 kb

Dzięki za pomocne informacje! !!

Nie ma za co :slight_smile:

Opera Mobile również kompresuje strony.

Nie wiem jak jest w innych aparatach ale w moim jest opcja aby w pierwszej kolejności telefon otwierał strony w odchudzonej wersji “MINI”, czyli specjalnie przystosowane dla użytkowników telefonii komórkowej.

na razie tą opcje wyłączyłem bo szaleje przez WiFi a generalnie nie zamierzam specjalnie w ogóle surfować przez siec komórkowa tylko ewentualnie korzystać z niej z wyższej konieczności.

Dla przyjemności korzystam z netu wyłącznie na komputerze lub na telefonie przez WiFi.

Mi opera mini lepiej jakoś działa :slight_smile:

Dodane 02.09.2011 (Pt) 15:21

Najmniej pakietu zużyjesz jeśli będziesz net komórkowy włączał wtedy kiedy potrzebujesz :slight_smile:

Zainstaluj 3G Watchdog. Będziesz wiedział ile zostało z limitu.

Tylko najlepiej kupić wersję pro z marketu tam można ustawić taktowanie co 100 kb :slight_smile:

Hmm a jest opcja żeby telefon przerywał połączenie z internetem w przypadku, kiedy skończy się limit lub w jakikolwiek sposób o tym informował ??

Jest taka opcja w programie ale ja nigdy nie używałem :stuck_out_tongue:

https://market.android.com/details?id=n … rch_result

Super! Dzięki:)

W HTC masz świetny widget firmowy pt. SIEĆ KOMÓRKOWA. Wyciągnij sobie na pulpit. Będziesz mógł do woli włączać i wyłączać transmisję danych, kiedy będzie Ci potrzebne.

Pamiętaj o tym że limity liczone w programach będą różnic się od tych realnych.

Polecam USSD Checker osobom posiadającym możliwość sprawdzenia stanów konta przez krótkie kody.

Internetu nie rozlaczam, ale polecam Mini Info jako scyzoryk szwajcarski oraz APN Droid.

U mnie wczytanie mobilnej wersji wp.pl przez Operę Mini zabiera 5kB. :smiley:

Tak jak wcześniej pisałem, generalnie, korzystam z WiFi a z sieciowego neta korzystałem sporadycznie i obejrzałem dwa filmiki na YouTube oraz kilka stron portali informacyjnych i ubyło mi zaledwie 8 MB z 250MB.