Jak zablokować oferty sponsorowane na Allegro?

Chodzi o oferty sponsorowane widoczne w wynikach wyszukiwania przedmiotu na Allegro.
Poglądowy zrzut ekranu: https://i.imgur.com/ufSjFX3.png
Próbowałam uBlockiem, ale na każdej podstronie ten element ma inny kod i co zablokuję, to na następnej podstronie pojawia się znów :frowning: Jak czegoś szukam i mam do przejrzenia wiele podstron, to dość przeszkadza, że na górze każdej podstrony zamiast kolejnych produktów mam wciąż te same oferty sponsorowane. Jest na to jakiś sposób?
I tak bardziej ogólnie, jak sobie radzić z ukrywaniem elementów, których kod nieustannie się zmienia?

Dodaj do uBlocka zestaw filtrów AlleBlock stąd: https://alleblock.pl/ i zobacz, czy pomoże.

Ręcznie: https://alleblock.pl/alleblock/alleblock.txt

2 polubienia

Nie pomogą te filtry, ale przeglądając allegro w trybie listy, a nie kafelków nie jest to tak wkurzające bo zajmuje mniej miejsca :wink:

1 polubienie

@anon741072 - niestety, przeglądanie w trybie listy jest niewygodne, bo są mniejsze miniatury i psińco na nich widać :frowning:
@Maha - filtry dodane, ale nie pomogło :frowning:

Napisz do Maćka może ma ten sam układ Allegro i podpowie jak to zablokować.

##section:first-child > section, section > div > span > div

Ale to na szybko wymyśliłem i nie mam jak przetestować tych kilku layoutów Allegro, bo nie umieją zmigrować na jeden.

U mnie działa na kafelki i listę, ale nie wiem czy gdzieś ubocznie nie wycina za dużo (o sekcje w sekcji raczej nie trudno, mniejsza szansa na div-a co ma w środku span, a w środku następnego diva).


Testowo uproszczona reguła i zawężenie jej działania do list:

###opbox-listing > div > div > section:first-child

1 polubienie

@krystian3w - wygląda, że pomogło :slight_smile: Ubytków jak na razie nie zauważyłam

Ja też nie, najwyżej będę myśleć z dodawaniem “[class]”, “[id]” lub się przyjże na ile są losowe.

Jak nie dam rady potem zablokować to się zgłosi do Maćka i zobaczymy jak on zablokuje.

1 polubienie

Esz, okazało się po czasie, że jednak wycina :frowning:
Coraz więcej stron stosuje takie triki. Czyżby blokery reklam były wobec nich bezsilne?

###opbox-listing section:first-child > section, #opbox-listing section > div > span > div

###opbox-listing > div > div > section:first-child

Jak za dużo wciąż wycinają to może wrzuć na pastebin.com kod html strony z podglądu źródła gdzie za dużo wycina.

1 polubienie

Dziękuję :slight_smile: Będę testować i dam znać

1 polubienie

A widzę wycinają promowane oferty - takie też cię interesują tylko nie te sponsorowane?

Jak tak, to bym może dorzucił wykrywanie tekstu “oferta sponsorowana”.

#?##opbox-listing section:first-child:-abp-contains(sponsorowane)

#?##opbox-listing > div > div > section:first-child:-abp-contains(sponsorowane)

Jak za bardzo mruga to już bardziej nie ogarnę.


uBO sobie przetłumaczy :-abp-contains na :has-text.


Niby jeszcze na dole są sponsorowane więc zablokować by można próbować mniej więcej tak:

#?##opbox-listing > div > div > section:-abp-contains(sponsorowane)
1 polubienie

Promowane są mi obojętne, może je wycinać, przecież i tak później powtarzają się na liście ofert

Właśnie niekoniecznie powtarza, dostałem przykład z wyszukiwaniem i znajdowało tylko:

  • dwie oferty,
  • trzy promowane,
  • zero sponsorowanych.
https://allegro.pl/kategoria/laptopy-491?price_to=800&wielkosc-pamieci-ram=8%20GB&pojemnosc-dysku-gb-od=200&typ-dysku-twardego=SSD&typ-dysku-twardego=SSD%20%2B%20HDD&rodzaj-karty-graficznej=Grafika%20dedykowana&seria-procesora=Intel%20Core%20i7&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-wp-ele-1-1-0329&order=m

Niestety muszę wznowić temat, bo podane tutaj filtry już nie działają :frowning:
Może jest jakiś aktualny (alleblock nie działa) zestaw filtrów do uBlocka stricte pod Allegro, który wycina te sponsorowane? Ew. jakiś inny sposób? Strasznie uciążliwe jest blokowanie czegokolwiek na Allegro. Nawet trudno ukryć przeszkadzające elementy strony :frowning:

O popatrz:

allegro.pl##[data-analytics-view-label="showSponsoredItems"]

Ale to pewnie padnie w 2-3 tygodnie jak nie szybciej. Więc może proceduralnie:

allegro.pl##.opbox-listing section > article:has(div:has-text(/^Oferta sponsorowana$/))

Jak widzisz 2 lata temu było to #opbox-listing a teraz .opbox-listing

Filtry można wkleić od razu do “Moje Filtry”, element picker dalej nie akceptuje podawania domen przed “##”.


Ja dalej nie czuję czym są oferty “promowane”, chyba każda z działu już się pod to zalicza.

1 polubienie

Dziękuję bardzo :slight_smile:

Moje wynalazki pod widok listy, jak są kafle to nie umiem wyciąć „promowanych”:

allegro.pl##.opbox-sheet [data-analytics-interaction-value="gallery"]:upward(.opbox-sheet) .opbox-listing [data-role="offer"] div:has-text(/^Oferta sponsorowana/):upward([data-role="offer"])
allegro.pl##.opbox-sheet [data-analytics-interaction-value="gallery"]:upward(.opbox-sheet) .opbox-listing section > article[data-role="offer"]:has(~ h2:has-text(Oferty))
allegro.pl##.opbox-sheet [data-analytics-interaction-value="gallery"]:upward(.opbox-sheet) .opbox-listing > div > section:has(> h2:has-text(Oferty promowane)) > div
allegro.pl##.opbox-sheet [data-analytics-interaction-value="gallery"]:upward(.opbox-sheet) .opbox-listing > div > section > h2:has-text(Oferty promowane)

Kompatybilne tylko z uBlock Origin, w AdGuard nie ruszy pewnie przez kolejne pół roku, w ABP pewnie za 3 lata jak uznają upward za fajną funkcję i nie będą zasłaniać się, że CSS4/CSS5 takiej nie doda, mimo że mają np. -abp-properties a takiej raczej też nie było w żadnym szkicu dla specyfikacji CSS.

1 polubienie