Signal: jak zadzwonić z kompa na swój telefon?

@jajecpl - tak właśnie robiłam, gdy instalowałam Signal na obu urządzeniach. Wtedy wszystko się synchronizuje. Nie znajduję tam jednak możliwości połączenia głosowego ze swoim nr telefonu, a na wstawionym screenie też nic o tym nie ma. Owszem, kiedy wyślę wiadomość z laptopa, to będę mieć dźwięk wiadomości na telefonie, ale on jest króciutki. Poza tym na Signalu w ogóle nie zawsze działają powiadomienia o wiadomościach. Natomiast gdybym zadzwoniła, to byłby normalny dźwięk połączenia.
Poza tym oskarżasz mnie o głupotę, a tobie najwyraźniej brak wychowania i słoma z butów wychodzi. Nie rozumiem tego chamstwa. Coś ci zrobiłam? Nie każdy musi być omnibusem i wszystko wiedzieć. Nie masz ochoty pomóc, to zignoruj mój wątek i tyle

ja ostatnio 2 dni szukałem. znam ból.
Był pod numerem do biegania.
no niestety, na to nie ma porady.
latarka i naprzód
A zwykłe zadzwonić?

moja słoma ma mówi mi, że zgubiłaś telefon , na przestrzeni 20 m2 i nie potrafisz znaleść.
teraz napisz,że masz wieksze mieszkanie i nie pamiętasz , gdzie byłaś wczoraj.

@jajecpl o, widzę że jesteś też wróżem. Masz szklaną kulę i możesz zobaczyć wielkość czyjegoś mieszkania. Nie wiem gdzie są takie klitki po 20m2, chyba w Pekinie albo Tokio…

No ciekawe, kobieta z pazurem.
tak zalłożyłem.
Ale serio ten telefon, czy to tylko pretekst? żeby poznać fajnych facetów, od komputer -ow
My nie umiemy w kobiety

Spróbuj założyć fejkowe konto Signal, może wtedy się dodzwonisz z PC?

Signal korzysta z Twojego istniejącego numeru telefonu.

Są laptopy z wbudowanym modułem 3G na karty SIM.

Jak doprogramowali to w apce na PC - to powinno wykrywać jej zapasową kartę.

Może taki moduł będzie dla Signala, działający nawet jak 3G wyłączą w RP całkowicie - słyszałem i testowałem zmodyfikowaną apkę co używała mikrofonu laptopa do rozmów jakbyś się uparł że wtedy można pomijać przez klika lat wymóg działania PC w trybie online a sięgać po stacje bazową operatora telefoni komórkowej.

A pościć maila do operatora sieci, albo znajomego, w końcu na policję, że „diabeł ogonem zakrył mój telefon i nie mogę go znaleźć, a powinien być w mieszkaniu”. Póki jeszcze bateria się nie wyładowała…

Ale znalazła telefon a teraz szukamy jak jej Xiaomi znaleźć bez kupowania drugiej karty SIM i taniego cegłofonu.

Jak się nie da, to się nie da, to nie jest jakiś mega problem. Nie nalegam, żeby ktoś się głowił i kombinował. Po prostu myślałam, że może ktoś używa tu tego Signala i wie. Nie rozumiem, po co te dziwne żarty… To było zwyczajne pytanie, nie jakaś rozpaczliwa prośba. Jak komuś przeszkadza, niech zignoruje, proste.
Strach tu już o cokolwiek pytać :frowning:

Zostaje napisać prośbę o wtyczkę która przerobi istniejący kiepski „shadowban” w ban, że ktoś nie może pisać w twoim wątku - ala jak rozwiązanie z GitHub i co chwilę ludzie się pytają czemu komuś nie mogą odpisywać a dostali bana i stąd nie działa pole pisania w Issues/Organizacjach.

Po prostu zadzwonić. musi byś signal? daj nr, to sprawdzę :slight_smile:

Ale wtedy będzie ci spamować na PW:

„Jest sprawa jajec, znowu zgubiłam telefon, dzwoń na Signal :dizzy_face:”.


Jak dla mnie może taniej jest przykleić do etui jakąś piszczałkę co reaguje na gwizdanie/klaskanie.

Nie wiem czy dobrą frazą szukam:

bardzo śmiecą takim na BT w sekcji promowanych aka/vide:

Nie mogę się nadziwić, jak „my” tutaj na forum potrafimy odpowiadać na wszystko, tylko nie na konkretne pytania.
A jeśli już…to zaczyna wszystko żyć swoim życiem, tylko nie konkretna krótka odpowiedź na pytanie.
Zadała koleżanka pytanie w sumie proste.
A 50 postów i rozwiązania właściwie brak.
Za to ile "innych’ wiadomości się można dowiedzieć…
Wynika jednak chyba w końcu tak, że nie ma prostej metody zadzwonienia z lapka poprzez komunikatory do siebie, ze względu na to, że nie ma takich opcji…
Są różne fajne rozwiązania jak w Windows 10 „mój telefon” - ale to z kolei umożliwia dzwonienie z lapka jakby miało się telefon…
Pisałaś, że sygnał wiadomości jest krótki i nie zapewnia dość długiego „odsłuchu” umożliwiającego namierzenie telefonu, może zmiana sygnału wiadomości na dłuższy i głośniejszy jest rozwiązaniem najprostszym…jednak piszesz również, że nie zawsze te wiadomości są sygnalizowane w telefonie z signala…czyli bryndza jakby nie patrzeć.

1 polubienie

Ok zgubiłes telefon,
to pierwsze ci robisz to post na DP, …jak z signal :slight_smile:
no ■■■■.
Nie dzwonisz nie szukasz tylko signal.
\

O co ci właściwie chodzi @jajecpl?
Bo trudno załapać.
@betmariss zawsze możesz wejść na konkretne fora dedykowane użytkownikom Signala, lub też messengera - na nich czasami można dowiedzieć się o „sprytnych sztuczkach”, które nie są ogólnie znane, stąd na takim jak nasze, można nie znaleźć rozwiązania.

1 polubienie

On by 10 razy dom przetrzepał lub znajomych na byznesowych spotkaniach męczył by dryndali.

tak

Koleżanka nie prosiła nas, abyśmy znaleźli jej telefon, ale pytała, czy ktoś zna sposób, aby mogła za pomocą komunikatora zadzwonić do siebie. Choćby po to, aby ten telefon mogła zlokalizować sama.

Możliwość zadzwonienia do siebie za pomocą komunikatora sama w sobie jest ciekawa, więc nie trywializuj.

I popraw się. Twoje uwagi na temat płci są nie na miejscu.

2 polubienia