Jak zablokować propozycje znajomych na fb?

Dosłownie co 3-4 posty na głównej wciskają mi propozycje znajomych i nieustannie zamiast przydatnych wpisów znajomych czy polubionych stron, muszę oglądać jakieś obce gęby :frowning: Adblock nie pomaga, bo po każdym odświeżeniu zmienia się kod tego elementu. Ukrywanie i zgłaszanie też nic nie daje, od tygodnia bombardują mnie tymi propozycjami :frowning: Jest to o wiele bardziej wkurzające, niż reklamy. Czy jest jakiś sposób na zablokowanie tych postów?
Zrzut: https://i.imgur.com/7mVwFRP.png

Ten dodatek dosyć dobrze sobie radzi z FB http://www.fbpurity.com/
Minus jest taki, że dostępny tylko w Eng, używam i jestem zadowolony :slight_smile:

2 polubienia

Dziękuję, zainstalowałam i jak na razie obce paszcze zanikły, ale potestuję troszkę dłużej aby mieć pewność i dam znać :slight_smile:
@Edycja:
Odświeżałam już parę razy i paszczurów nie ma. Jestem w szoku, że coś pomogło, ale nadal nie dowierzam. Zaczekam do jutra…

U mnie ten problem nie występuje. Propozycje pojawiają się, ale raz na ruski rok. Nie wyszukujesz czasami jakichś osób? Nie dodajesz znajomych? Gdy dodajesz znajomych, to to FB proponuje Ci znajomych znajomych, ale zauważyłem też, że gdy szukasz jakiejś osoby, to FB dodaje Ci ją do propozycji. Inna opcja masz kilku znajomych co kolekcjonują pokemony i stąd te propozycje. Wylistuj sobie osoby, którę mają 2k znajomych i zbanuj ich. Ja w znajmych mam tylko tych, których znam osobiście i nie kolekcjonuję pokemonów, dlatego problem mnie nie dotyczy, a idiotów z miejsca banuję.

1 polubienie

Czasami kogoś zdarzy mi się poszukać, ale rzadko. Znajomych mam niewielu, nie jestem kolekcjonerką. Ta inwazja propozycji zdarza mi się już po raz drugi. Miałam tak kilka miesięcy temu i jakoś samo się uspokoiło, a teraz wróciło ze zdwojoną siłą, ale na razie dodatek polecony przez użytkownika Semtex wydaje się działać. Jeśli jutro te propozycje nie powrócą, to uznam problem za rozwiązany.
Z drugiej strony nie rozumiem, dlaczego facebook robi coś takiego… Rozumiem reklamy i one mi aż tak bardzo nie przeszkadzają, czasem nawet któraś mnie zainteresuje, ale po co te nachalne propozycje?

zainstaluj uBlocker Origin Odwiedź tą stronkę https://filterlists.com/ w pole search wpisz facebook. Otrzymasz wszystkie filtry blokowania do facebooka. Tak samo zrobisz z reklamami np do Youtube lub wpisz po prostu Ultimate w pole search Następnie kliknij przycisk ADD czyli dodaj zestaw filtrów do uBlockera. Potwierdź i ciesz się życiem bez reklam i wszelakich upierdliwości. Pure Internet Experience :smiley:

Warto tez dodać listy blokowania o nazwach:
PLgeneral
Adblock & uBlock Polish Filters
Adguard

1 polubienie

Czasami jest taki okres, że FB proponuje kilka razy, ale gdy przejrzę propozycje z ciekawości, to pozniej mam spokój.

Twoi znajomi dla FB to cenna wiedza, oni lubią wiedzieć o nas wszystko. Kogo zamy, kogo lubimy, kogo i z kim zdradzamy itp.

1 polubienie

Stary filtr - 6 lat nieaktualizowany więc większa szansa że rozwali stronę niż zablokuję reklamę i potem jak ktoś nie wie co zrobić, to się będzie męczyć.

Domyślne filtry uBlocka eliminują na youtube wszystkie reklamy, adnotacje można wyłączyć z poziomu konta jak ktoś je ma i go denerwują.

1 polubienie

Propozycje znajomych już się nie pojawiają, więc najwyraźniej fbpurity działa. Także szczególne podziękowania dla Semtex :slight_smile:
@roobal Co do przeglądania tych propozycji, to kiedyś próbowałam, ale to nic nie dawało. Ja rozumiem, że dla fb moi znajomi to cenna wiedza, ale przecież nie dodam do znajomych jakichś obcych ludzi tylko dlatego, że fb mi ich proponuje i to w tak nachalny sposób. Tych proponowanych znajomych były setki, o ile nie tysiące, a ja nie mam z nimi nic wspólnego…
W każdym razie problem rozwiązany i dziękuję wszystkim za odpowiedzi :slight_smile:

To kogo dodajesz, a kogo nie też FB interesuje :wink:

Witam :grinning: A jak mam zrobić żeby mi się wyświetlały propozycje znajomych?

@anon88590219 - założyć własny temat na forum, zamiast odświeżać mój, który dotyczy innego problemu

Napisał i usunął konto, czyżby szpieg obcego wywiadu?

1 polubienie