Zablokowane aktualności na fb

Po rozwiązaniu problemu opisanego w wątku: https://forum.dobreprogramy.pl/t/jak-zablokowac-propozycje-znajomych-na-fb/544210, dziś pojawił się kolejny. Nie mogę przejrzeć wszystkich aktualności na stronie głównej Facebooka. Jest kilka ostatnich postów, po czym pojawia się takie coś: https://i.imgur.com/WIt0Jkt.png i więcej nie można wczytać. A jest tych postów dużo więcej, bo wczoraj i jeszcze nawet dziś były, zanim pojawiła się ta blokada. Kliknięcie w przycisk Szukaj znajomych i powrót na główną nie pomaga. Wyczyszczenie ciastek, przelogowanie, wyłączenie F.B.Purity i Adblocka też nie pomogło. Problem występuje na Firefox, Chrome, a nawet na IE, gdzie w ogóle nie instalowałam dodatku F.B.Purity ani Adblocka, bo normalnie nie używam IE. Klikałam w Aktualności i zmieniałam z najciekawszych zdarzeń na najnowsze, po czym znów wracałam do najciekawszych, ale to także nic nie zmienia. Nie wiem co jeszcze mogłabym zrobić i o co tutaj chodzi. Czy Facebook się na mnie uwziął czy co się dzieje? Ktoś potrafi pomóc?
@Edycja:
Szukając odpowiedzi w Google znalazłam coś takiego: https://www.facebook.com/help/community/question/?id=931569233574788 - wygląda więc, że nie jestem jedyna. Niestety nie ma tam żadnego rozwiązania

Wygląda to na błąd Facebooka też tak miałem ostatnio ale jakoś mi się samo poprawiło nic nie musiałem robić.

1 polubienie

W takim razie ciekawe jak długo u mnie ten błąd potrwa… Wysłałam zgłoszenie, ale na razie nic mi nie odpisali, a aktualności wciąż zablokowane :frowning:

1 polubienie

zapewne ci nikt nie odpisze, kiedyś miałem tez problem z kilkoma stronami i napisałem i cisza. Może spróbuj usunać pliki cookie z przegladarki i pliki tymczasowe.

1 polubienie

Te pliki już usuwałam, ale to nie wina przeglądarki, bo jak pisałam w pierwszym poście, na wszystkich przeglądarkach mam to samo i ewidentnie to wina fb. Zwłaszcza, że nie tylko mnie ten problem dotknął

Facebook to naprawdę syfiasty portal i ma w doopie swoich użytkowników. Nie dość, że blokada, pomimo zgłoszenia, nie zniknęła, to dziś pojawiła się następna, blokując dostęp do kolejnej porcji aktualności >:( Ale co zrobić, skoro większość ludzi z tego korzysta?

nie bądź jak większość, pamiętaj jesteś zwycięzcą !! :slight_smile: ja bez fb jakoś żyje

@anon35173850 Może nie jesteś grafikiem freelancerem :stuck_out_tongue: Ja niestety potrzebuję tego fb, choćby do kontaktu z klientami :frowning:

gufi4, tobie to pomoglo, tak?

Co do problemu, to jest wtyczka do maxthona

http://extension.maxthon.com/detail/index.php?view_id=2404

daje milion mozliwosci edycji fejsa. Nie przejrzalem jej wlasnie dlatego, ze ma od uja mozliwosci, takze nie wiem, czy pomoze.
Ale jest szansa, ze znajdziesz tam rozwiazanie swojego problemu

Swoja droga Maxthon to 2ms wsrod przegladarek, 1ms Firefox Quantum

machanic, “jakos” nie znaczy dobrze :slight_smile:

@pawlacco A ten Maxthon to nie jest czasem na MAC OS? I czy ta przeglądarka jest po polsku? Nie wiem, czy poradziłabym sobie z tą edycją. Mam już dodatek F.B.Purity na Chrome i FF, chociaż nie do końca wszystko w nim ogarniam, ale na ten problem nie pomaga… Chyba, że podpowiesz, co tam mogłabym zaznaczyć, ale on raczej służy do ukrywania reklam, niechcianych elementów i zmian kosmetycznych. Ten komunikat mogę sobie ukryć, ale to nie spowoduje, że kolejne posty będą się wczytywać. Po prostu mogę przewinąć tylko do tego zablokowanego miejsca i nic więcej się nie wczyta :frowning:
Na razie używam starszej wersji liska i najnowszej Chrome. Chcę się przesiąść na inną przeglądarkę, bo z FF korzystam ze względu na dodatki, a najnowsza wersja będzie z nich okrojona. Nawet na aktualnej już nie wszystko działa prawidłowo, dlatego używam starszej i nie aktualizuję. Na razie mam wytypowane do przetestowania: Operę, Vivaldi i Slimjet, ale trochę mnie przeraża konfiguracja. Pewnie nie uda mi się osiągnąć tego, co mam na Firefox, więc tak zwlekam z tym przejściem…

http://portable.info.pl/maxthon-portable/

ja jestem “maniakiem” od softweru, oprogramowania i systemow. Testowalem ze 20 przegladarek. Z tych, co wymieniles, to vivaldi jeszcze jest ok.
Stary firefdox, to lipa, opera to juz g…o, chrome tez lipa. Coolnovo jest ok, jesli masz skonfigurowanego chroma i skopiujesz pliki uzytkownika chrome do coolnovo.

Teraz Firefox wydaje nowa przegladarke. Firefox Quantum. Na razie jest wersja beta, ktora jest calkiem w cipke, wiec juz stable powinna byc wypas. Ale nie ma w niej tego, co ja potrzebuje, czyli useragenta i zmiane silnika, dlatego zwykle maxthon.

Co do Twojego problemu, to fejsa mam, bo mamm a wtyczke orzejrzalem (jak dziesiatki innych z ciekawosci).

Ale sprobuj tego skryptu

javascript:(function(){if(window[‘pgzp’]){_pgzpToggleBookmarklet();}else{window._page_zipper_is_bookmarklet=true;window._page_zipper=document.createElement(‘script’);window._page_zipper.type=‘text/javascript’;window._page_zipper.src=’//www.printwhatyoulike.com/static/pagezipper/pagezipper_10.js’;document.getElementsByTagName('head’)[0].appendChild(window._page_zipper);}})();

zeby tego uzyc, to zrob tak:

  1. stworz jakakolwiek zakladke
  2. edytuj ja i w miejsce adresu wklej ten skrypt i zapisz

Jak dochodzisz (:D) do konca stronki, to klikasz w te zakladke i pokazuje sie okienko ze strzalkami, klikasz strzalki i PgDn

Skrypt sluzy do wczytywania kolejnych podstron, moze wiec i tu pomoze

1 polubienie

Dzięki, ale chyba sama przeglądarka nie naprawi mi problemu z FB? A F.B.Purity, jak wspomniałam, mam już na Chrome i Firefox…
Ogólnie co do przeglądarek, to mi zależało na takiej mocno konfigurowalnej, z dużą ilością dodatków. Szybkość nie jest dla mnie priorytetem. Priorytetem jest personalizacja. Nie wiem, czy ten Maxthon spełnia takie wymagania?

I dodam jeszcze, zebys fejsa otwierala nie facebook.com tylko

https://www.facebook.com/?sk=h_chr

1 polubienie

Zalezy co chcesz personalizowac…
Maxthom owszem ma sporo mozliwosci, natomiast malo wtyczek.
Poza tym niektore wtyczki nie sa nalezycie zrobione: np: w adblocku nie mozna bezposrednio blokowac reklam, czy uzywanie lastpass jest tez uciazliwe
Choc troche chrome nie pasuje do tego, co mowisz o personalizacji. Przeciez tam coraz mniej mozna ustawiac, poza duperelami dla amatorow

1 polubienie

Na https://www.facebook.com/?sk=h_chr blokada jest nadal.
Chrome to używam tylko pomocniczo, bo kiedyś tam zainstalowałam i jak coś wyjątkowo nie chciało mi działać na lisku, to otwierałam w Chrome. Testowałam na nim także uBlocka, zanim zainstalowałam na FF. Ale nie jest to moja podstawowa przeglądarka. Normalnie przez cały czas używam Firefoxa, na którym mam ponad 30 rozszerzeń, w większości bardzo potrzebnych, z których cały czas korzystam

Istota problermu jest to, ze po pewnym czasie fehsbuk sie konczy, tak? Nie laduje, dalej.

Sorry za literowki, ale mialem wieloodlamowe zlamanie oczodolu i mam uszkodzony miesien oka i widze podwojnie…

Dokładnie. I zmiana trybu wyświetlania aktualności nie pomaga. Czy najnowsze, czy najciekawsze, czy inne, nic się nie zmienia. Przy najnowszych jest jeszcze mniej postów

Kurde, musze teraz spadac i bede albo wieczoirem albo jutro. Ale widze dwie mozliwe przyczyny, ale ro musialabys podac mi dwie informacje.
Jesli masz malo znajomych, to fejs nie klamie.
Choc ogolnie przegladajac fejsa powinien ladowac sie w nieskonczonosc, jesli konto juz dluzszy czasi istnieje.