Jak zainstalować 2 system windows?

Obecnie mam windowsa xp, mam zrobioną partycję dysku i chciałbym zainstalować windowsa 7 jak to zrobić żeby wszystko ze sobą współgrało? I jak się pracuje na 2 systemach? I najważniejsza rzecz czy instalując 2 system operacyjny nie utracę danych i wszystkich zapisanych haseł w przeglądarce?

Jeżeli zainstalujesz 2 system na 2 partycji/sysku, nic nie utracisz.

Nie da się pracować na 2 systemach na raz.

Hasła utacisz, chyba, że w swojej przeglądarce np.: Maxthon, Chrome, Firefox masz właczoną synchronizacje z serwerem i przywrócisz ustawienia na nowym systemie.

Mam rozumieć że masz przygotowaną partycję pod 7.

Nie musisz nic dodatkowo robić, zainstaluj 7 i powinno wszystko działać.

Nie będziesz przecież pracował na dwóch systemach równolegle, po prostu jak włączysz komputer będziesz mógł wybrać który system chcesz uruchomić.

Jeśli podczas instalacji nie usuniesz lub sformatyujesz partycji na której masz XP lub dane to nic im się nie stanie.

Cześć

Instalacja Windows 7 obok XP

Instalacja Windows 7 obok XP na drugim dysku

Windows 7 obok XP

Więcej informacji znajdziesz za pomocą wyszukiwarki na forum bądź w Google.

Mam rozumieć że masz przygotowaną partycję pod 7.

A czym się różni zwykła partycja od przygotowanej pod win7? ;d

Miałem na myśli że masz miejsce na Windows 7.

tak mam ;))

Z dwoma systemami operacyjnymi jest jak z dwoma samochodami - nie da się w tym samym czasie jechać oboma naraz. :slight_smile:

mam jeszcze jedno pyta czy jak nic nie zrobię z przeglądarką na xp to nie utracę haseł i bd one cały czas na xp? ;))

Cześć

Jak nic nie zrobisz z przeglądarką na systemie Windows XP to hasła etc. zostaną na swoim miejscu.

Wielkie dzięki za pomoc! ;D

Ponieważ oba systemu będą zainstalowane na osobnych partycjach, to będą miały osobne instancje każdego z programów i nie tylko nie stracisz swoich ustawień, ale będziesz zmuszony do ich skopiowania na drugi, nowy system (eksport i import albo synchronizacja).

W przypadku Firefoksa i Thunderbirda wystarczy skopiować ich dwa katalogi z profilem (ten z \Dane aplikacji oraz \Ustawienia lokalne Dane) i gotowe.

Chodzi mi o to czy xp zostanie bez zmian tak jak teraz, nie obchodzi mnie win7 tam nie muszą być te ustawienia i hasła ale czy na xp wszystko zostanie?

Nic się nie stanie z partycją (na której jest XP) i ze wszystkimi plikami na niej. Jeśli sam nie sformatujesz partycji to nie musisz się martwić o pliki.

falcon89 wielkie dzięki za pomoc! ;D