Jak zainstalować sterowniki bez internetu i obsługi portów USB?

W jaki sposób mam to zrobić jak mi wejścia USB
Nie działają, ponieważ nie mam do nich sterownikow.

Nie powiedziałeś czy masz płytę cd zazwyczaj dołączoną do podzespołów.
Nie powiedziałeś jaka płytę główną posiadasz.
Poza tym WIN7 posiada własną bazę danych sterowników, właśnie po to by wykonać podstawowe czynności, zanim zainstaluje się sterowniki dedykowane ( dlatego usb działa nawet z poziomu bios/uefi

uzupełnij informacje, potem pytaj dalej.

To spróbuj na DVD zgrać sterowniki do USB 3.0 oraz te do kart sieciowych i napęd skombinować na SATA?

Łatwiej to może zgrać je na “wewnętrzny” dysk HDD/SSD ze innego sprawnego komputera i podepnij ten dysk do problematycznego PC z wyłączonym systemem, po przez złącza dostępne na płycie głównej (np. SATA) i może nawet odciętym prądem.

No chyba, że sobie do płyty głównej na PCI Express podepniesz jakieś “USB 2.0”…

A z najtrudniejszych to zostaje oba sterowniki napisać/przepisać w np. notatniku jak da radę i nie potracą się znaki niedrukowane i zapisać jako pliki “binarne” z pominięciem etapu kompilowania.

Przygotuj sobie obraz instalacyjny integrując do instalatora wszystkie niezbędne sterowniki, najlepiej wrzuć mu od razu service packi.

https://www.ntlite.com/

1 polubienie

USB 3.0 jest kompatybilne w dół. Znaczy: w złącze 3.0 podepniesz niższy standard pendrive. A pendrive z wyższym standardem będzie działał w niższym standardzie złącza.

Spada tylko transfer.
Chipset powinien wykrywać taki US i spod poziomu sprzętowego, trybu awaryjnego i poziomu czystego win7

Mi chodzi o brak wsparcia USB 3.0 w “gołym” Windows 7, pewnie dlatego mu pendrive nie działa.

No chyba, że to tylko utrudnia etap instalacji… i nie ma kilku wykrzykników dla urządzeń szeregowych. Niby jakby do 2 lat później powstał Windows 7 to i może nie było by takiego problemu wcale.

Masz racje.

Hmm ja mam właśnie płytę główną p9x79 i to jest ten okres kiedy USB 3.0 zaczynało sie pojawiać na rynku powoli. i w niej mam usb 2.0 i pare wejść 3.0 i usb 3.0 nie działa z poziomu biosu musze operacje przeprowadzać na usb 2.0 a usb 3.0 działa dopiero w systemie jak zainstaluje sterowniki.

No to on może ma dziwaczny model, gdzie producent wycofał montowanie USB 1.X i 2.X w zamian, dając USB 3.X (gen 1/gen 2 czy jak to się niby ma teraz numerować by nie używać np. “USB 3.2”).

Nie spamujcie, bo przydatne porady gubią się w tej sprzeczce :wink:

Jak na moje to główny post rozumiem tak: na płycie głównej są tylko porty USB 3.0, nie ma portów 2.0, które działałyby OOTB, zatem podłączenie pendrive nic nie da, bo aby został wykryty to potrzebne są sterowniki, które są na podłączanym nośniku.

Jeśli tak jest to jedyna opcja to albo podłączyć napęd na płyty i tak wrzucić sterownik, albo może BIOS/UEFI ma możliwość przełączenia portów w tryb 1/2 i w ten sposób może się coś da zrobić. Model płyty by zdecydowanie pomógł w tych dywagacjach:)

Gorzej jak solucję autor dostał na innym forum w pierwszym poście, że jak ma same USB 3.0 to niech kombinuje z HDD/SSD/DVD podpiętym na np. SATA…

A jak zainstalował na nim system? Z jakiego nośnika? Niech zrobi instalacje sterowników adekwatnie tak jak podpinał nośnik z systemem operacyjnym

1 polubienie

Może z kilkunastoletniego nośnika DVD a przed płytami się broni, bo takich w telefon nie podepnie (może są nawet sterowniki dla Androida by wykrywał CD/DVD po USB (pytanie jak z zasilaniem) ale jak ma np. iPhone to raczej nie ma) a cierpi na brak nagrywarek CD/DVD w okolicy…

Zawsze można jeszcze przełożyć dysk do innego komputera i skopiować na niego instalkę.

No to już jego problem i jego głowa jak to rozwiązał. Jeżeli instalował system z płyty to musi jakoś zorganizować sterowniki na płycie. Nie żyjemy na pustyni.

Gorzej jak to dzicz i tylko ma jeden komputer i kilka telefonów.

Zdajesz się być trolem, lub dzieciakiem który nie wie co zrobić, ale poradzę ci zrobić coś innego. Jak masz internet mobilny z modemu USB to wsadź kartę SIM do telefonu, zrób hotspot Wi-Fi i połącz się z nim na laptopie żeby pobrać sterownik. Jak karta jest za duża, żeby weszła do telefonu, znajdź salon w którym przycinają karty SIM, a jak za mała, znajdź lub pożycz od kogoś obramówkę

Do Autora tematu, jeżeli internetu nie masz, to prędzej byś poszedł do kolegi i ściągnął u niego sterowniki, niż zasypywać tu postami, że masz problem z USB. Skoro ściągnięcie na telefon jest problemem, to co miałem napisać? A sterownik czego dotyczył? Wifi? Może nie działa LAN i do tego potrzebujesz???

NIe jest to do końca prawdą. Jest na rynku bardzo dużo MB, które obsługę USB 3.0 mają w W7 dopiero po zainstalowaniu sterowników.