Klasyczny problem z Windows 7 na USB 3.0

Uszanowanie, 

dzisiejszym problemem z którym prosiłbym o pomoc jest, tak jak w temacie, instalacja Windowsa 7 na USB 3.0

Zrobiłem bootowalnego pendrive’a za pomocą programu UltraISO, obraz, który wykorzystałem został użyty też do instalacji systemu na którym sam pracuje więc jest w porządku.

W BIOSie zmieniłem bootowanie na USB, ustawiłem “Legacy Support” USB i ogółem laptop widzi Pendrive’a ale podczas instalacji po “Zainstaluj teraz” wyskakuje błąd o braku sterownika CD/DVD i prosi o podłączenie go.

  1. Laptop nie posiada ani stacji dysków ani portu USB 2.0, wiem że to by rozwiązało problem.

  2. Jeżeli mam załączyć sterowniki to jakie i jak je zainstalować? Mam drugi pendrive, mógłbym na nim to zrobić.

  3. Model laptopa to Lenovo E31-80

 

Proszę o możliwie szybką pomoc, pozdrawiam.

 

PS: Nie, inne tematy mi pomocy nie przyniosły. Możliwe, że jestem wyjątkowym tłukiem.

Na stronie producenta są stery do USB 3.0 dla win7. Możesz je pobrać i rozpakować instalator i dodać np tym sposobem http://dyski.cdrinfo.pl/artykuly/dodanie-sterownikow-do-instalki-windows/ Powinno też się dać wczytać je przy instalacji w momencie gdy występuje ten błąd.

Ewentualnie można pomyśleć nad nowszą wersją Windows, od win 8 problemów z USB 3.0 nie ma.

Jeżeli masz legalną wersje windowsa 7 to możesz spróbować skorzystać z bezpłatnej aktualizacji do windows 10 (używam od premiery nie mam żadnych problemów )

Podejme się instalacji 8.1, chodziło o to że mowa była konkretnie o 7, nie o innych systemach.