Jak zainstalować system z ukrytej partycji?

Posiadam Lapop Acer Aspire 9300, nie wypaliłem sobie po instalacji systemu od razu sytemu na płytke DVD i mam eraz problem, bo format chcę zrobić. Da się jakoś dostać na partycję ukrytą i wypalić ten system na DVD czy mam z netu system Windows Media Center ściągnąć i użyć klucza jaki mam na obudowie laptopa?

Popatrz tu

http://answers.yahoo.com/question/index … 625AA5dP3E

Dokładnie ALt + F10 podczas uruchamiania laptopa. Niestety najpierw będziesz musiał zainstalować cały system. Następnie zrobić kopie zapasową na DVD ( u mnie wyszło 3 płyty. 2 DVD system 1DVD aplikacje ze sterownikami). Po tej operacji jeśli chcesz odzyskać troszkę miejsca, będziesz mógł usunąć (czego nie polecam. Zarysujesz lub zgubisz plyty i masz problem) partycje ukrytą i w razie problemów zainstalować z płyt DVD. Ustawiasz boot z napędu i jedziesz. Jeśli zainstalujesz z innego nośnika i użyjesz swojego klucza to będziesz miał pirata. Dlaczego? poczytaj na google a się dowiesz. Pozdrawiam

Jak włączam alt + f10 to mi sie włacza czarny ekran i mam do wyboru:

-uruchom windows normalnie

-uruchom ostatnia dobra konfiguracje

-uruchom z wiersza polecen

Myślałem, że z netu sobie ściągnę instalke i pozbędę się tego oprogramowania od acera a tu lipa.

A nie da się jakoś tak kompa przygotować jak dopiero co byłby zakupiony? czyli ze właczam go i system zaczyna sie instalowac, wybór jezyka itd a potem dopiero zrobic kopie zapasowa na DVD?

Wklejka z innego forum

Włożyłem płytkę instalacyjną XP Pro, doszedłem do momentu gdzie instalator chciał formatować partycje, usunąłem partycje zostawiłem tylko tą partycje recovery następnie zakończyłem instalator wyciągnąłem płytkę instalacyjną i podczas włączania się kompa wcisnąłem Alt + F10 po czym wyskoczyło mi coś takiego:

NVIDIA Boot Agent 232.0529

Copyright © 2001-2005 NVIDIA Corporation

Copyright © 1997-2000 Intel Corporation

ADAPTER_Init: Calling PhyInit

PXE-E61: Media test failure, check cable

PXE-MOF: Exiting NVIDIA Boot Agent

Operating System not found

i tyle. W BIOSie mam ustawione, że pierwszy dysk startuje, potem napęd, jest też ustawione D2D Recovery jako Enabled.

Ja nie mogę…

Ponoć tak można,ale nie jestem pewny czy się nie mylę,no i nie wiem czy przyjmie twój klucz w takim wypadku.

Zobacz jeszcze tu

http://forum.purepc.pl/findpost-t197722-p2089956.html

Czyli w końcu jest to legalne ściągnięcie z NETu systemu i zapodnanie swojego CD-KEYa czy nie?

A odnośnie wystartowania z tej partycji recovery to czemu nie mogę wystartować po tej kombinacji alt +f10?

Nie jestem pewny,poszukaj na forum były już takie wątki

Spróbuj wciskać dwa alty ,bo może odpala po lewym lub prawym.

Wciskałem raz lewy raz prawy alt i za każdym razem komunikat ten co wyżej.

No ale tak sobie myślę skąd “oni” mogliby wiedzieć, że to system z NETu jak na obudowie nakleka z CD-KEYem w dodatku jakby jeszcze sytem byłby zaktualizowany. To tak samo jak w telefonach, modyfikuje się je następnie wgrywa się oryginalny plik następnie się aktualizuje i na gwarancji się oddaje jak nigdy nic :slight_smile:

Jak masz system OEM robiony pod Acer to klucz jest raczej pod system do Acer…

Próbowałeś tego

http://forum.purepc.pl/Laptopy-notebook … try2089956

Chodzi Ci o tego kopixa?

Tak chodzi mi o tego knoppixa.

Pokombinuje coś z tym knopixem ale jak się wkurze to do acera zadzwonie bo czarno na białym pisze aby w biosie ustawić D2D recovery na enable nastepnie podczas ekranu postu alt i f10 i niby kreator ma sie wlaczyc a mi sie włacza to co sie wlacza.

Fiku$miku$ , to jeszcze nie dzwoniłeś :stuck_out_tongue:

pisałem formularz na ich stronie ale utknąłem na numerze seryjnym niby zły, jak zły jak z obudowy spisuje :confused: jak nic nie wymodzę to z netu ściągam system i podpinam mojego cd-keya i aktualizuje i mada faka od mojego składaka :] po sie meczyc jak i tak duże firmy uczą ludzi a raczej zmuszaja do sciagania piratów.

Dodane 16.07.2010 (Pt) 12:51

Partycji systemowej nie wolno usuwać bo usunie przy okazji sie partycja recovery tak jak mi usunelo :confused:

Fiku$miku$ , nie rób mi afery kolego bo nikt Ci nie kazał usuwać partycji z systemem(zastrzeżona) i chyba Ci pisze jak byk w tamtym poście Wklejka z innego forum

a kto powiedział, że usunąłem partycje recovery czyli EISA? zasugerowałeś mi abym usunął wszystkie partycji oprócz ter EISA, ale jak usunąłem C i D, to autoamtycznie wyawaliło tą recovery czaisz?

cziasz co to instalka,instalacja?

czaje i jej nie usunąłem :]