Jak zainstalować Vista SP1?

(Tekken12) #1

Viste SP1 najlepiej zainstalować na świeżym systemie. Aby zaoszczędzić miejsce na HDD należy zintegrować dodatek SP1 (przy użyciu instrukcji Vsp1cln.exe uruchomionej z wiersza poleceń, po tej operacji nie będzie można odinstalować dodatku), przy okazji można zrobić obraz systemu aby za każdym razem po instalacji mieć już SP1.

Informacje dotyczące dodatku Service Pack 1 dla systemu Windows Vista

Integracja Service Pack 1 z plikami instalacyjnymi Windows Vista

(MarS) #2

Dlaczego najlepiej?

(Tekken12) #3

SP1 ingeruje w większości w samo jądro Visty więc moim zdaniem efekt będzie lepszy. Poza tym jeśli ktoś już instalował bete może otrzymać błąd.

(Szczuply_NH) #4

Tajfo , jak ktoś instalował betę musi ją odinstalować.

(Mihau X64) #5

Przy okazji informacja dla wszystkich nielegalnych userów instalacja SP1 powoduje dezaktywacje wszystkich cracków jakie wymyślono do tej pory.. no chyba, że SP1 jest już wbudowany :wink:

(pakeroso) #6

Fakt, SP deaktywuje cracki, ale przecież żaden problem zainstalować je ponownie.

(dragonn) #7

A więc po ponownej instalacji cracków będą chodzić gry rozumiem :?:

(klopas) #8

chodzi o cracki do systemu...

nie deaktywuje OEM Bios... ale te przedłużacze do 2099 owszem :wink:

na lewej viście nie działa sp1 z WU... ale z vortalu jak najbardziej :wink:

(Mihau X64) #9

Dezaktywuje wszystkie.. łącznie z OEM BIOS'em u brata załadowałem i doopa 30dni do aktywacji a był aktywny więc trzebabyło reinstalke robić :?

(dragonn) #10

A już się martwiłem :smiley: .

(Tekken12) #11

Pomyśl trochę, jeśli OEM BIOS nie działa to również na Twoim lapku preinstalowana Vista by się nie zaktywowała - piractwo raczej marne :smiley:

(Mihau X64) #12

Ale ja mam oryginalną kupowana w sklepie :stuck_out_tongue: więc sie o dezaktywacje nie martwie..

(JNJN) #13

Proszę aby co niektórzy poczytali w końcu ten Regulamin Forum.JNJN

Pytanie do tych co instalowali SP1 - co się poprawiło w działaniu Visty i czy warto instalować SP1?

(MarS) #14

Nie widzę żadnych zmian. Ani nie uruchamia sie szybciej ani stare błędy nie zostały poprawione. Moim zdaniem SP1 to tylko kosmetyka - nic poważnego

(Tekken12) #15

SP1 to ingerencja w jądro więc dla przecięnego użytkownika niewiele się zmieniło bo nie ma nowych funkcji (poza kilkoma)

Pierwsze wrażenie:

• szybsze kopiowanie

• mniej zawodne obliczanie czasu kopiowania

• stabilna sieć

• poprawiona kompatybilność z oprogramowaniem (np. nie trzeba włączać trybu zgodności)

• wydajność w grach porównywalna do XP

• poprawa działania ReadyBoost np. wcześniej mój pen nie działał z ReadyBoost teraz działa zapewne dzięki systemowi plików exFAT

• szybsze wyłączanie systemu

(klopas) #16

trochę szybciej się włącza i wyłącza oraz szybciej kopiuje... nie zauważyłem nic innego :wink: przynajmniej jak narazie :wink:

(Mn84krk) #17

Poprawne wyświetlanie ilości pamięci RAM na 32 bitowej Viście - jeśli ktoś ma 4gb a wyświetlało mu np 3,3 gb, po instalacji SP1 system "widzi" pełne 4gb

(Portal) #18

ale chyba z tego ze jest 32-bitowy to nie obsluguje tych 4Gb tylko 3.x GB - prawda ?

(klopas) #19

na 32bitowych vistach było widać 3,5gb ale po SP1 widać 4gb... a system jest dalej 32 bitowy :wink:

(Portal) #20

no tak SP1 poprawil to ze Vista widzi 4GB ale zaden system 32 bitowy nie obsluguje 4GB ramu - SP1 z tym ramem to taki kosmetyczny tylko zabieg :slight_smile: