Jak zainstalowac win 10 po zmianie dysku hdd

Witam,

Posiadam płytę instalacyjną win 7, aktualizowalem system do win 10, ale dysk sie zepsul i musialem kupić nowy. Co powinienem teraz zrobic, zeby znow miec win 10?

Na innym komputerze bądź laptopie sciągnąć aplikację Microsoftu, która pobierze najnowsza wersję windows 10, nagra najlepiej na pendrive-a i robić czystą instalację na nowym dysku podając klucz od windowsa 7 :slight_smile:

A czy mozna to zrobic w inny sposob? Niestety nie posiadam innego komputera, ktory umozliwialby mi sciagniecie win10.

Kupić nośnik, ściągnąć obraz u znajomego, pójść do kawiarenki internetowej (istnieje jeszcze coś takiego?), pożyczyć nośnik od kogoś znajomego. Wymyślać dalej?

Z tym kupieniem nosnika to strasznie słabe było :stuck_out_tongue: Bo sensu żadnego nie ma, no chyba, że ktoś w totka wygra lub wygrał to sie 400 zł podetrze to nie zrobi mu róznicy czy kupi .

Nie masz kolegów, kolezanek, brata, siostry, kuzyna, kuzynki i nie pomoga?? Jeśli nie to nie masz wyjścia i do sklepu. Kupisz nośnik najlepiej jako pendrive i nową licencję pewnie OEM.

Po zmianie dysku jeśli wcześniej Win10 był prawidłowo aktywowany to nowa instalacja Win10 również powinna sama automatycznie się aktywować - instalujemy bez klucza.

1 polubienie

A cóz to za bzdura bez klucza skoro aktualizowany z windows 7 to ja cały czas reinstalując używam klucza z siódemki, psssyyy ja z 8.1 aktualizowąłem, ale to w tym momencie mało istotny szczegół.

Pisałem o kupnie nośnika, nie licencji, a to spora różnica.

Gdzie kupię sam nosnik bez licencji i czy jest taniej z samym nośnikiem?? Podaj chodźby jeden link do sprawdzonego źródła, a nie Allegro.

Dla mnie Allegro jest sprawdzonym źródłem. A w zasadzie “punktem zbytu”, bo puściłem już tam kilkadziesiąt nośników od Windowsa 7 w górę. Ludzie kupują i nie narzekają, a że Ty masz jakieś uprzedzenia, to już nie mój problem.

Wiesz łamanie licencji w celu korzyści majątkowych, a co innego prywatnie w zaciszu domowym. Jak tu poczytają to z nakazem dobreprogramy.pl podadza cie komu trzeba na tacy. Ale Ty wiesz lepiej to co ja z ścianą bedę dysklutował.

Przepraszam, gdzie jest zakaz sprzedaży nośników? Proszę o wskazanie konkretnych zapisów.

4 polubienia

Ty chyba faktycznie chcesz robić za forumowego clowna. Dobre Programy nic z tym nie zrobią, bo sprzedawanie nośników bez kluczy w niczym nie łamie polskiego prawa i licencji MS, a ogłoszenia o sprzedazy owych przez @Areh kilkakrotnie były zamieszczane w dziale Giełda i nikomu w niczym nie przeszkadzały. Ale ty wiesz lepiej to co ja będę ze ścianą dyskutował :stuck_out_tongue:

2 polubienia

To, że ty tak robisz nie oznacza, że nie ma prostszych i zarazem prawidłowych sposobów. W opisywanym przypadku (jak i w każdym innym jeśli na danym komputerze był już prawidłowo aktywowany WIN 10) nie ma potrzeby wprowadzania klucza po/w trakcie instalacji WIN 10.

1 polubienie

W sytuacji ponownej instalacji na tym samym komputerze systemu Windows 10 należy (tak jak już pisał @anon47021787 i @Cedar) zainstalować od razu system Windows 10, podczas instalacji nie podawać klucza (“nie mam klucza”), system sam się aktywuje.
Do instalacji potrzebny jest odpowiednio przygotowany pendrive lub wypalony DVD z systemem Windows 10 pobranym ze stron Microsoftu narzędziem Media Creation Tool (również do pobrania ze stron MS).

Wystarczy że byłeś zarejestrowany na Win 7 ( czyli twoje dane i email lub nr. tel. ) Niepotrzebne jest jakieś robienie kopi czy itp. Należy wgrać Win 7 na nowy dysk i potwierdzić że jesteś już zarejestrowany. To wszystko później pójdzie jak po maśle. Najlepiej jest wysłać email żeby przysłali ci na twój nr. tel. Hasło.

Człowieku nie wprowadzaj ludzi w błąd - osobiście robiłem coś takiego i działa.

Chodziło mi raczej o to, czy po instalacji win 7 można jakoś zainstalować win 10. Mam już win 7 zainstalowany i chciałem to zrobić sam - chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego właśnie tak? Tak czy inaczej zrobiłem aktualizacje do Win 10 i działa.

@Claun, ciągle czekam.

Możesz trickiem udając „niepełnosprtynego” po przez asystenta aktualizacji do Windows 10 czy kreator nośnika Windows 10 i tam próbować opcji aktualizuj teraz.