Jak 'zamienić' ang Viste na pol przy zachowaniu legalnosci?

Witam

Siostra przywiozła mi z USA laptopa z oryginalnym systemem Windows Vista. Niestety w angielskiej wersji językowej, co zrobić aby mieć system po Polsku przy zachowaniu legalności systemu.

P.S. Tylko nie piszcie żebym uczył sie angielskiego, bo to wiem :stuck_out_tongue:

SPOLSZENIE

DO WINDOWS VISTA

Vion z tego co się orientuje to nie ma MUI na Viste żeby była po polsku :slight_smile:

na razie nie ma

ale ma być na jesieni

Jeżeli to wersja Ultimate to doinstaluj pakiet językowy. Powinien być dostępny jako aktualizacja opcjonalna.

Aktualnie nie ma polskiego pakietu językowego oczym wspomniano już w wyższych postach

OTy kosmos.JNJN

a mój post to był OT??

napisałem że jak pożyczysz od kumpla viste pl i zrobisz na nowo instalacje, wpiszesz klucz z tej wersju którą obecnie posiadasz…to będziesz miał legalnie viste pl

a ja poprosiłem o źródło informacji o legalności tej operacji :slight_smile:

jeśli tak bardzo chesz to można pobrać z internetu spolszczenia przez zwykłych ludzi jednak w wiekszości są niedokładne i amatorskie nie polecam

nowy10

a ja poprosiłem o źródło informacji o legalności tej operacji Smile

kovval

jeśli tak bardzo chesz to można pobrać z internetu spolszczenia przez zwykłych ludzi jednak w wiekszości są niedokładne i amatorskie nie polecam

odtwarzanie, dekompilacja, dezasemblacja - będzie tu interpretowane jako modyfikacja plików systemowych.

Odłączanie części składowych systemu operacyjnego jest także niezgodne z licencją.

jak kupujesz viste…to kupujesz tak naprawde tylko licencje na system w jakiejs edycji…plytka jest tylko do instalacji konkretnego jezyku…czyli ze kupujesz licencje na np. viste home premium a z jakiej plytki visty zainstalujesz to M$ ma w :■■■■: a na poszczegulnych plytakch jest rozny jezyk…

sCooBy^

więc co myślisz o tym, aby system instalować z płytki w języku PL i użyć do tego keya legalnego dostarczonego do ENglish Visty ?

IMHO nielegalne ale niech ktoś mnie poprawi jeśli się mylę

czy na certyfikacie autentyczności na laptopie jest wskazany język Twojej visty?

na COA XP nie znalazłem informacji o języku licencjonowanego systemu operacyjnego. natomiast na mojej boxowej wersji visty ultimate jest napisane, że jest to wersja polska, ale nie wiem jak to wygląda na wersjach OEM.

na dobrą sprawę jeśli COA nie licencjonuje konkretnej wersji językowej, tylko produkt jako taki, a aktywacja przy użyciu klucza z tegoż COA przebiega pomyślnie, to oprogramowanie powinno być traktowane jako używane legalnie.

zupełnie innym problemem jest kwestia skąd wziąć oprogramowanie w innej wersji językowej niż dołączona z laptopem, ponieważ jak już było napisane w cytowanej umowie licencyjnej - wypożyczanie oprogramowania jest niedozwolone przez EULA.

próbował ktoś zadzwonić na infolinię MS albo producenta laptopa i zapytać się jak oni to widzą? podobno ostatnio coraz lepiej traktuje się klienta… :wink:

aero dobrze mówi…na certyfikacie legalnosci masz jezyk?? dajmy na to jest polowanie na licencje na dp i jest jakis x program i dostajesz do niego tylko keya a nie plik z instalka…to czy pozyczysz plytke z tym programem czy zassiesz z neta nie ma znaczenia bo i tak masz licencje na niego

niestety to jest MS a on ma dosyć specyficzną politykę jeśli chodzi o takie operacje

kuhar

wytłumaczył to bardzo łopatologicznie, i dobrze .

Na naklejce certyfikatu na spodzie lapka mam naklejkę informującą o licencji na Windows Vista home basic, nie ma żadnej mowy o języku oprogramowania ;]

Więc to chyba logiczne, chcę mieć wersję angielska, ściągam z neta duplikat legalnej płytki, bądź pożyczam od znajomego, instaluję, bo mam licencję na system w danej wersji., a nie danego języku ;]

A język mam polski, bo kompa kupowałem w polsce hehe ;]

myślisz, że to jest legalne?

może ktoś z MS sie wypowie :slight_smile:

Wydawało mi się , że jeśli mam licencję na dany produkt, ms ma gdzieś, z jakiego nośnika instalujemy system.

Jestem właśnie po Miłej rozmowie z konsultantką MS z działu licencjonowania …

Sprawa wygląda nastepująco :

Zmiana interfejsu użytkownika dotyczy tylko wersji Ultimate, gdzie pakiety językowe są/bedą dostępne przez windows update .

Innej mozliwości legalnej zmiany języka nie ma ;]

I jestem w szoku co powiedziała mi miła Konsultantka.

Mamy licencję, i zakupilismy komputer z windows vista np. home premium, legalnie można uzywać go tylko w danym języku, w jakim go kupiliśmy.

Coz tego że system przyjmie klucz produktu/bądź nie, instalacja takiej wersji będzie nie zgodna z postanowieniami.

Mam wiec nadzieję, że temat został wyczerpany ;]

I już teraz wszytsko wiem, wiem, że byłem w błędzie ;]

a jednak miałeś rację.

Zamiast gdybac, można było od razu zadzwonić do Centrum Obsługi Klienta ;]