Jak 'zamienić' ang Viste na pol przy zachowaniu legalnosci?

dobrze, że przynajmniej o niemiłch rzeczach informuje miła pani :slight_smile:

tak się wydawało, że MS nie zmieni polityki, przynajmniej nie teraz, bo na razie nie ma konkurencji

potwierdzam :slight_smile:

a ja jestem tez po telefonie i gosciu mi powiedzial zebym od kumpla plytke z vista pl pozyczyl i bedzie ok :shock:

kuhar

Niemożliwe :o

Poza tym, chyba przeczytam całą zawartość eula, ale miła pani konsultantka uświadomiła mnie w tym, że łamie się w ten sposób licencje .

Może ktoś jeszcze zadzwonić do M$a ?

Mi znowu facio powiedział na MSLini że nie złamie postanowień licencji bo sama umowa licencyjna nie zawiera zapisu o danej wersji językowej.

czyli facet zna realia a babka trzyma się reguł :slight_smile:

a tak na poważnie to mamy 2-1

a co na pytanie skąd wziąć nośnik z wersją PL?

Od sąsiada :lol: :slight_smile: a najlegalniej z p2m. :lol:

Zapomniałem dodać do mojej wcześniejszej wypowiedzi że rozmawiałem z faciem o Viście w wersji Ultimate.

A poza tym ci którzy mają ultimatę EN już wkrótce nie będą mieć kłopotu ze zmianą języka na polski: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=7468

jeśli licencja nie określa języka, to obejmuje wszystkie języki.

ta sama licencja zabrania jednak pożyczania nośnika od kogokolwiek.

więc posiadanie innej wersji językowej nie jest zabronione przez licencję, ale żeby wejść w jej posiadanie trzeba najpierw złamać licencję poprzez pożyczenie płytki z tą inną wersją.

btw, nagrał ktoś wypowiedzi interpretacji infolinii MS? może niech tę interpretację dadzą na piśmie, tak w razie czego… :wink:

Nie można złamać licencji nie akceptując jej. Licencja a prawo autorskie (pożyczanie komuś - prawo łamie pożyczający ale nie ten który pożycza) to dwie różne sprawy.

Może jakiś przykład zapisu w licencji ?? Bo ja takowego nie dostrzegłem (nigdzie w licencji nie pisze).

a co M$ obchodzi sąd masz dvd visty?? jak to mają sprawdzić?? legalny key wystarczy

Złączono Posta : 26.09.2007 (Sro) 18:43

jaki jest mail do microsoft polska?? mam pomysl na fajne pytanie do nich…

kuhar

http://www.microsoft.com/poland/cok/default.mspx

czyli to ten mail?? pomoc@microsoft.com

aha i po jakiemu do nich napisac?? pl czy en??

tia

Masz jak byk na samej górze napisane :

Centrum Obsługi Klienta Microsoft w Polsce

:stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 26.09.2007 (Sro) 19:11

btw. na chłopski rozum, patrzysz na pierwszy człon mejla, masz pomoc@blablabla, a nie help@microsoft.com ']

fakt ;/ nie zauwazylem ;p

a dostrzegłeś, żeby było zabronione? w tym kraju póki co, jeśli coś nie jest zabronione, to jest dozwolone.

co do akceptacji licencji, to posiadając laptopa z angielską vistą już się zaakceptowało tę licencję, więc nie można pożyczać nośników od innych, ponieważ obydwie osoby łamią wtedy umowę licencyjną.

a nie mozna zamówić visty na nośniku alternatywnym i tylko za przesyłke zapłacić…

a nawet jak pożyczysz to tylko nagnie zie warunki umowy a nie się je złamie…pozatym M$ nie ma jak tego sprawdzic, a zainstalowany system będzie orginalny

chyba najlepszym nagięciem sprawy byłoby kupienie wersji boxowej, skorzystanie z nośnika, a następnie jej odsprzedanie.

skorzysta się z własnego nośnika, zainstaluje się system z posiadanym wcześniej kluczem licencyjnym, a nośnik się później spienięży. tak imho.

Co ty bredzisz ?? W którym punkcie łamią licencję ?? Podaj dokładnie konkretny punkt licencji który łamie pożyczając nośnik !!

Są jeszcze pakiety LIP, ale polskich wersji Microsoft nie udostępnił (jeszcze). Co prawda pakiet MUI, jest lepszy… ale jak ktoś ma Viste Home Premium to i LIPem się zadowoli.

Pożyczając ani nie wypożyczam, ani nie wynajmuje ani nie wydzierżawiam. Licencje łamie ten który wypożycza, wydzierżawia czy wynajmuje komuś oprogramowanie…