Jak zarabiać na laptopa

(Tibia Game1) #1

Otóż chciałbym sie was spytać jaka może byc najlepsza praca dla czternastolatka w wakacje. prosze podajci przynajmniej z 3 przykłady.

(Skr3czu) #2

bys napisał jakie masz zainteresowania:D

(:: MARIO ::) #3

prace dla domu :wink:

nic innego jak dogadac sie z rodzicami :wink: dodatkowe obowiazki za dodatkowe kieszonkowe :wink:

moze jakies prace na zasadzie, isc sasiadowi przekopac zmieniaki :lol: wyzbierac truskawki :slight_smile:

roznoszenie ulotek!

jak widzisz nie jest tego duzo, i kokosow sie na tym nie narobisz.

ogolnie cos mozesz znalesc, ale 14cie lat to malo, nie jestes klasyfikowany nawet jako mlodociany pracownik!

(fiesta) #4

LOL_1 nikłe szanse żebyś za dwa miesiące zrobił ponad dwa tysiące nawet na przeciętnego laptopa. A na "średniaka" trzeba wydać trzy, cztery tysiące.

(Bażant) #5

Na laptopa nie uzbeirasz jestem pewny :wink: Lepiej udoskonal aktualną jednotkę centralną, na to juższybciej uzbierasz: napewno jakas nowa grafa by sie przydala, ram... :slight_smile: A ze sposobów (jeżeli sie nie poddajesz) to np. jak kiedys uzywalem takiego, że "żuliłem" codziennie kolo 5-10zl mowiac, ze to na lody, cole... wiadomo, a tak naprawde to szlo do portfela :smiley: Hmm i musze przyznac sposobik nawet wydajny :lol:

(M Kupczynas) #6

Roznoszenie ulotek.

Pomoc w domu,lub jakiejś sąsiadce

Możesz iść "żulić" pod kościół,lub sklep :lol:

(boczi) #7

Od rodziców nie ma co. Przecież to i tak jeden budżet?

(Canaletto) #8

Dla czternastolatki by się coś znalazło, ale dla czternatolatka będzie ciężko :mrgreen:

(Beber Cerveza) #9

co masz na mysli ??

:stuck_out_tongue_winking_eye:

(Krzys299) #10

LOL_1 a gdzie mieszkasz,w mieście czy na wiosce? Zawsze można iść zbierać ogórki.truskawki,roznosić ulotki, itd. jesli mieszkasz w mieście to już nawet teraz możesz zacząć chodzić z ulotkami i zbierać,potem na wakacjach popracujesz i z 1000 zł. zarobisz.

Bez przesady,za 2500 zł. można kupić już całkiem przyzwoitego laptopa.

(Komandos2) #11

Jak mieszkasz na wsi to mozesz dobrze zarobic na sprzedawaniu truskawek przy ulicy. Jak dobrze pojdzie to dziennie mozna wziąśc z 50 zł, a jak sie trafi dobry klient to nawet ponad 100 zł. Oczywiscie możesz jeszce isc kopac ziemniaki do sąsiada, ale kokosów to ci raczej nie da :stuck_out_tongue:

(Mztswk) #12

Aby to było opłacalne.

Musiałbyś mieć własną plantacje, ewentualnie kupować za pare groszy u jakiegoś rolnika. Druga sprawa to miejsce sprzedaży musisz mieć gdzie sprzedawać najlepiej jest na poboczu jakiejś ruchliwej drogi.

Praca dla czternastolatka :?:

Pomaganie w domu, drobne prace dla sąsiadów, częste wizyty u babci :smiley:

(Krzys299) #13

Zawsze też można dogadać się z rodzicami i jeśli będziesz dostawał lepsze oceny to oni dołożą Ci do kompa.Powiedzmy za jedną ocenę wyżej + 20 zł. :stuck_out_tongue:

(Tibia Game1) #14

mieszkam w mieście i obliczyłem że mogę: roznosić ulotki i sprzątać w bloku.

1) Ulotki:

5zł * 5 godzin * 54 dni (oprócz sobót i niedziel) = 1350zł!

2) Sprzątanie w bloku:

5zł * 4 godziny * 54 dni (oprócz sobót i niedziel) = 1080zł!

1350zł+1080zł= 2430 więc na laptopa chyba starczy. widziałem bardzo fajnego w MediaMarkt przeceny na wiosnę, 2499 zł bardzo fajny Fujitsu Siemens (60 gb,512 mb ram - możliwość do 2 gb, naped dvd, złącza kart przenośnych, 6* usb itd.)

jak myślicie uda mi sie??

(M Kupczynas) #15

Jak jesteś pracowity i Ci się nie znudzi to dasz radę :mrgreen:

(Rafgra555) #16

9 godzin * 54 dni ... :mrgreen:

Szczerze? Odpuścisz sobie po 2-3 dniach ... :mrgreen:

Na Twoim miejscu wybrałbym "zarabianie" przez internet ... :mrgreen:

(Azpr) #17

taaaa a na zarabianiu przez neta duzo zarobisz :smiley:

(Krzys299) #18

Jak wiesz co i jak i siedzisz już w tym troche to można troche kasy wyciągnąć

(Azpr) #19

ale masz tu na mysli projektowanie stron, grafiki, oskryptowanie itp.? czy sprzedawanie na allegro? jesl ito pierwsze to na wiekszosc zlecen pytaja juz o faktury :wink: a na allegro? hmm szczerze mowiac nie wiem od czaego mialbym zaczac aby to cos przynosilo chociaz 2zł zysku :wink: hehe

(McDracullo) #20

Wszysyc mówicie o roznoszeniu ulotek.. ale msuze was zasmucić. Ulotki dopiero od 16!. JA w zeszłe wakacje pracowałem u starego.. troche sie narobiłęm ale kupiłęm sobie nowe najacze, no i pleyera MP3.. a i urodzinki wyprawiłem... :mrgreen: A pracowałem tylko miecsiąc.