Jak zarabiać na laptopa

Otóż chciałbym sie was spytać jaka może byc najlepsza praca dla czternastolatka w wakacje. prosze podajci przynajmniej z 3 przykłady.

bys napisał jakie masz zainteresowania:D

prace dla domu :wink:

nic innego jak dogadac sie z rodzicami :wink: dodatkowe obowiazki za dodatkowe kieszonkowe :wink:

moze jakies prace na zasadzie, isc sasiadowi przekopac zmieniaki :lol: wyzbierac truskawki :slight_smile:

roznoszenie ulotek!

jak widzisz nie jest tego duzo, i kokosow sie na tym nie narobisz.

ogolnie cos mozesz znalesc, ale 14cie lat to malo, nie jestes klasyfikowany nawet jako mlodociany pracownik!

LOL_1 nikłe szanse żebyś za dwa miesiące zrobił ponad dwa tysiące nawet na przeciętnego laptopa. A na “średniaka” trzeba wydać trzy, cztery tysiące.

Na laptopa nie uzbeirasz jestem pewny :wink: Lepiej udoskonal aktualną jednotkę centralną, na to juższybciej uzbierasz: napewno jakas nowa grafa by sie przydala, ram… :slight_smile: A ze sposobów (jeżeli sie nie poddajesz) to np. jak kiedys uzywalem takiego, że “żuliłem” codziennie kolo 5-10zl mowiac, ze to na lody, cole… wiadomo, a tak naprawde to szlo do portfela :smiley: Hmm i musze przyznac sposobik nawet wydajny :lol:

Roznoszenie ulotek.

Pomoc w domu,lub jakiejś sąsiadce

Możesz iść “żulić” pod kościół,lub sklep :lol:

Od rodziców nie ma co. Przecież to i tak jeden budżet?

Dla czternastolatki by się coś znalazło, ale dla czternatolatka będzie ciężko :mrgreen:

co masz na mysli ??

:stuck_out_tongue_winking_eye:

LOL_1 a gdzie mieszkasz,w mieście czy na wiosce? Zawsze można iść zbierać ogórki.truskawki,roznosić ulotki, itd. jesli mieszkasz w mieście to już nawet teraz możesz zacząć chodzić z ulotkami i zbierać,potem na wakacjach popracujesz i z 1000 zł. zarobisz.

Bez przesady,za 2500 zł. można kupić już całkiem przyzwoitego laptopa.

Jak mieszkasz na wsi to mozesz dobrze zarobic na sprzedawaniu truskawek przy ulicy. Jak dobrze pojdzie to dziennie mozna wziąśc z 50 zł, a jak sie trafi dobry klient to nawet ponad 100 zł. Oczywiscie możesz jeszce isc kopac ziemniaki do sąsiada, ale kokosów to ci raczej nie da :stuck_out_tongue:

Aby to było opłacalne.

Musiałbyś mieć własną plantacje, ewentualnie kupować za pare groszy u jakiegoś rolnika. Druga sprawa to miejsce sprzedaży musisz mieć gdzie sprzedawać najlepiej jest na poboczu jakiejś ruchliwej drogi.

Praca dla czternastolatka :?:

Pomaganie w domu, drobne prace dla sąsiadów, częste wizyty u babci :smiley:

Zawsze też można dogadać się z rodzicami i jeśli będziesz dostawał lepsze oceny to oni dołożą Ci do kompa.Powiedzmy za jedną ocenę wyżej + 20 zł. :stuck_out_tongue:

mieszkam w mieście i obliczyłem że mogę: roznosić ulotki i sprzątać w bloku.

  1. Ulotki:

5zł * 5 godzin * 54 dni (oprócz sobót i niedziel) = 1350zł!

  1. Sprzątanie w bloku:

5zł * 4 godziny * 54 dni (oprócz sobót i niedziel) = 1080zł!

1350zł+1080zł= 2430 więc na laptopa chyba starczy. widziałem bardzo fajnego w MediaMarkt przeceny na wiosnę, 2499 zł bardzo fajny Fujitsu Siemens (60 gb,512 mb ram - możliwość do 2 gb, naped dvd, złącza kart przenośnych, 6* usb itd.)

jak myślicie uda mi sie??

Jak jesteś pracowity i Ci się nie znudzi to dasz radę :mrgreen:

9 godzin * 54 dni … :mrgreen:

Szczerze? Odpuścisz sobie po 2-3 dniach … :mrgreen:

Na Twoim miejscu wybrałbym “zarabianie” przez internet … :mrgreen:

taaaa a na zarabianiu przez neta duzo zarobisz :smiley:

Jak wiesz co i jak i siedzisz już w tym troche to można troche kasy wyciągnąć

ale masz tu na mysli projektowanie stron, grafiki, oskryptowanie itp.? czy sprzedawanie na allegro? jesl ito pierwsze to na wiekszosc zlecen pytaja juz o faktury :wink: a na allegro? hmm szczerze mowiac nie wiem od czaego mialbym zaczac aby to cos przynosilo chociaz 2zł zysku :wink: hehe

Wszysyc mówicie o roznoszeniu ulotek… ale msuze was zasmucić. Ulotki dopiero od 16!. JA w zeszłe wakacje pracowałem u starego… troche sie narobiłęm ale kupiłęm sobie nowe najacze, no i pleyera MP3… a i urodzinki wyprawiłem… :mrgreen: A pracowałem tylko miecsiąc.