Jak zbić temperaturę w laptopie?

witam, tak jak wyżej. podczas gry w wieśka 3 temperatura dochodzi do 88st. przez co co około 30 sekund jest 10 fps przez kilka sekund. oprócz podkładki chłodzącej i zrobienia miejsca między laptopem a blatem.

Zrobić konserwację układu chłodzenia.

  • wyłączyć Boosta
  • Undervolting

lub 100% skuutecznosći:

  • wyłączyć :slight_smile:

co z gwarancją?

Cześć,

Możesz zmniejszyć ustawienia graficzne - co zmniejszy ilość pracy, jaką musi wykonać komputer, dzięki czemu będzie chłodniej.

Oddaj na gwarancji bo się przegrzewa.

Podaj model notebooka oraz temperatury procesora i karty graficznej.
Jeśli to komputer, który nie ma dodatkowej karty graficznej (np Nvidia, AMD)
to ten notebook trochę słaby dla gier. Temperatura, którą podałeś jest prawidłowa.
A te spadki wydajności, o których pisałeś mogą powstać przez stare sterowniki do karty graficznej lub złe ustawienia gier w sterowniku lub aplikacji.

przyjmą?

Acer Nitro 5 RX560x 4GB, ryzen 5 2500u, 7GB RAM.
proc: 82st
grafa: 89st
sterowniki mam najnowsze, masz na myśli źle ust w wieśku? w sensie? normalnie mój lapek 30fps na ultra, jednak gram na wysokich dla 35-40 zawsze to 5 więcej

a i na piracie też to miałem, ale zrobiłem odstęp między lapkiem a blatem i było ok, ale teraz po 35 stopni nawet to i w domu gorąco, więc to na 99% wina temperatury grafy. bo procek ma tyle samo stopni w cs i w3 i nie ma spadków w cs

uruchomiłeś może jakieś tryb turbo w sterownikach karty? Temperatura, przynajmniej dla procka, jest OK. Zacznij się martwic przy setce bo 105 znosi ponoć.

nie uruchomiłem. no wiadomo ale jednak w wieśka bym sobie zagrał bez spadków

Gwarancja nie obejmuje czyszczenia :smiley:

@shiiros jak jesteś z Rudy Śląskiej lub okolic to mogę pomóc.

jestem z północnej części wielkopolski. mogę wyczyścić układ chłodzenia samodzielnie nie tracąc przy tym gwarancji?

Temperatury pod obciążeniem są ok. Nie masz się czym martwić. :slight_smile:
Co do konserwacji, zapytaj się pomocy technicznej Acer czy możesz samodzielnie ją wykonać bez utraty gwarancji.
Może masz coś innego uszkodzone (np dysk)
Spróbuj w ustawieniach gry zmienić na min i przetestować, może być to notebook za słaby dla wieśka.
Najlepiej skontaktuj się z Acer w celu diagnozy i ewentualnej naprawy w Centrum Serwisowym Acer.

a to mam znaleźć support na stronie acera i tam pisać tak?

na pewno nie, myślałem że był dysk uszkodzony, poszło na gwarancje okazalo się że to cos w biosie poprzestawiane albo błędy systemu i jest wszystko ok, działa jak tralala jak ssd

już pisałem o tym

Nie grać, bo laptop do tego nie służy.

Jeżeli laptop się przegrzewa to gwarancja obejmuje.

Jeśli jest numer telefonu to dzwonić, a jeżeli adres mailowy to pisać.

Jedna z niewielu sensownych rad tutaj.