Jak zdobyć uprawnienia administratora?

Witam,

Mój system: Windows XP Professional

Mam następujący problem: nie mogę zainstalować żadnego programu/gry bo nie mam uprawnień administratora. Jestem na koncie gościa i nie mogę znaleźć sposobu żeby zdobyć uprawnienia administratora.

Co próbowałem zrobić:

  • wchodziłem w tryb awaryjny ale wtedy przy oknie logowania nie pokazuje mi się żaden użytkownik.

  • na ikonie danego programu - prawy przycisk myszki, uruchom jako administrator

  • ctrl+alt+delete - wyloguj

  • wchodziłem w panel sterowania i chciałem stworzyć nowego użytkownika ale do tego jest potrzebne konto administratora jak i do wszystkiego ;/

Proszę o poradę bo nie chcę instalować nowego systemu jeśli nie jest to konieczne.

Masz ten problem na komputerze domowym czy też w szkole/w pracy? Na komputerze domowym nie ma możliwości, byś nie mial przynajmniej jednego konta administratora. Jak uruchomisz komputer w trybie awaryjnym, to tam masz konto “Administrator” (normalnie niewidoczne) i z jego poziomu możesz zmieniać uprawnienia innych kont. Jeżeli pracujesz na koncie Gościa, to podejrzewam, że robisz to w szkole, gdyż w warunkach domowych takie konto trzeba sobie wlączyć (domyślnie jest wylączone, gdyż jest to konto najbardziej ograniczone). W koncie Gościa nie da się zwiększyć uprawnień. Można co najwyżej zalożyć nowe konto ograniczone lub administracyjne.

Jest to komputer domowy. Robiłem już tryb awaryjny ale w oknie logowania nie wyskoczyło mi żadne konto użytkownika - nawet konta gościa nie miałem :stuck_out_tongue_winking_eye:

To nie wiem, może jakoś przez konsolę odzyskiwania daloby się to obejść, ale to już musialbyś na Google poszperać… Albo reinstalacja. Dziwi mnie tylko to konto Gościa. Od początku tak masz czy zrobilo się tak z dnia na dzień?

Musisz ustawić Wyświetlanie Konta Administratora na ekranie logowania, uruchom Windows w trybie AWARYJNYM i:

  1. Kliknąć menu „Start”, „Uruchom” i wpisać polecenie „regedit”

  2. Rozwinąć klucz HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\SpecialAccounts\UserList

  3. W menu Edycja kliknąć „Nowy”. Wybrać „Wartość DWORD” i nadać jej nazwę „Administrator”.

Nacisnąć klawisz Enter.

  1. Kliknąć prawym klawiszem myszy na nową wartość i wybrać „Modyfikuj”.

W polu „Dane wartości” wpisać „1”. Kliknąć OK.

Z dnia na dzień. Podejrzewam że jak właziłem w system awaryjny kilkakrotnie bo coś system mi się zwalił.

Witaj

może to się przyda

jak-uruchomic-konto-admina-kompie-win-home-t75751.html

http://www.centrumxp.pl/SkrzynkaPytan/1 … Super.aspx