Jak zgrać z kasety 8mm na płytę DVD?


(Spiderman3) #1

Witam!

Chciałby się dowiedzieć w jaki sposób można przegrać filmy amatorskie nagrane na kasecie 8mm na płytę dvd? Można to zrobić przez kartę telewizyjną lub graficzną? Proszę o szybką odpowiedź.

Ps. Jeśli nie ten dział to proszę o przeniesienie.


(Ejacek1) #2

Witam

Ja używam karty telewizyjnej winfast TV2000 XP Expert.


(Spiderman3) #3

Możesz mi napisać jak to zrobić po kolei bo jestem w tym zielony. Ja posiadam kartę telewizyjną avermedia dvb s pro.


(Ejacek1) #4

W moim przypadku zgrywałem z kamery Sony kablem s-video,który pdłonczyłem do karty tel. przez rozdzielacz który był dołączony do tej karty.

Oprogramowania używałem dołączonego do w/w karty


(Mirekgw) #5

Opisałem ci kilka sposobów jak to przeczytasz to na pewno zrobisz to co chcesz.

Miłej przeróbki

Filmy z kaset magnetycznych można przenieść do komputera na różne sposoby: przez interfejs cyfrowy IEEE 1394(Fire - Wire),za pomocą karty graficznej z wejściem wideo, tunera TV albo wyspecjalizowanej karty do edycji wideo.

złącze analogowe

Obraz i dźwięk można przenieść do peceta na dwa sposoby :za pomocą cyfrowych. złączy IEEE 1394 albo poprzez kartę wyposażoną w analogowe wejścia obrazu (tuner TV, karta graficzna lub do montażu wideo).Z wejść analogowych warto korzystać tylko wtedy , gdy dysponujemy starszym sprzętem wideo typu VHS ,S - VHS czy Hi8 .ego rodzaju połączenie powoduje zawsze spadek jakości obrazu .gdy tylko mamy dostęp do kamery cyfrowej z aktywnym wejściem wideo, najlepiej skorzystać z jej pośrednictwa.

Magnetowid analogowy

Sprzęt analogowy musimy podłączyć do komputera za pomocą dwóch kabli przewodem S- wideo będziemy transmitowali obraz , a do przesyłania dźwięku użyjemy kabla zakończonego z jednej strony wtyczką minijack (słuchawkową),a z drugiej dwoma złączami cinch. Sygnał audio podajemy na liniowe wejście karty dźwiękowej (niebieskie złącze).Aby zapisać obraz ze źródła analogowego, trzeba zainstalować w Windows kodek MJPEG i posłużyć się np. : programem VirualDub

Kamera cyfrowa

przesyłanie z kamery cyfrowej do komputera nie jest trudne, wystarczy w tym celu podłączyć ją do komputera poprzez kabel IEEE i już można rozpoczynać kopiowanie . za pomocą jednego przewodu przesyłamy obraz i dźwięk .Jak masz XP nie musisz instalować sterowników czy kodeków , jedyne co jest potrzebne to zapisanie filmu na dysku twardym ,to odpowiednia aplikacja ,jak choćby systemowy Windows Movie Maker

Interfejs cyfrowy

Połączenie cyfrowe zapewnia najwyższą jakość obrazu , lecz wymaga użycia kamery standardu DV lub Digital 8 .Interfejs IEEE jest teraz w każdym nowym kompie i stanowi standardowe wyposażenie kart dźwiękowych , lub może zostać dodany jako karta PCI . zapewnia bezstratne przesyłanie obrazu pomiędzy kasetą i komputerem , ale pozwala na sterowanie kamerą za pośrednictwem programów działających w komputerze.

Film analogowy przez kamerę cyfrową

Jeżeli mamy kamerę cyfrową tylko z wejściem analogowym , możemy ją wykorzystać do kopiowania filmów ze starych kaset .Dzięki temu kompresje obrazu wykona kamera, a spakowane informacje trafią do komputera już przez interfejs IEEE . Filmy zostaną zapisane w formacie DV,a potrzebne narzędzie Windows Movie Maker znajduje się w systemie .


(Spiderman3) #6

w moim przypadku jest to kamera analogowa i karta telewizyjna aver media. możesz mi napisać jak to zrobić za pomocą tego sprzętu?


(darek_d) #7

Temat już omawiany: jak-zgrac-film-kasety-vhs-dysk-twardy-vivo-tuner-t167109.html

Myślę że z dysku na płytę wiesz jak zgrać.

Kamera posiada wyjścia jak magnetowid więc nie powinno być problemów.


(Mirekgw) #8

masz wszystko opisane tylko poczytać


(Spiderman3) #9

Posiadam taki kabel do karty graficznej:

DSC00613.JPG

Oraz taki do karty telewizyjnej(jak podłączyłem kablem kamerowym czarny do białego i żółty do żółtego to mogłem oglądać film z kasety 8mm na komputerze):

DSC00614.JPG

Moje pytanie brzmi co do czego podłączyć i co i jak ustawić w karcie telewizyjnej lub graficznej?


(Kpc21) #10

Zatem podłączyłeś dobrze, pozostaje jeszcze to nagrać - tak samo, jakbyś nagrywał film z TV. Poszukaj takiej opcji w programie do oglądania TV/obrazu z kamery.