Jak zmienić MTU routera DRG A125G?

Witam,

mógłby mi ktoś wyjaśnić jak zmienić MTU routera ?

dodam, że korzystam z neti 4 mb/s.

Ustawienie MTU zmieniasz w konfiguracji routera, prędkość internetu nie ma tu nic do rzeczy. Zbędnie podałeś prędkość, ale nie podałeś najważniejszego: modelu routera.

Pirreli DRG A125G

Może to głupie pytanie, ale gdzie znajdę tą konfigurację routera ?

Dodam, że wszystko zrobiłem jak było podane na tej stronie http://winoptymalizacja.republika.pl/ar … a-mtu.html ale po restarcie kompa nic się nie zmieniło…dalej strony typu wp.pl czy facebook nie wczytują mi się.

Jakie polecacie MTU ustawić?

Jeśli chodzi o mnie to sprawdziłem, że najlepsze MTU wynosi 1472 :slight_smile:

a u mnie ciągle “pakiet musi być podzielony na fragmenty” :frowning:

wejdź na tą strone co podałem i tam jest wszystko wyjaśnione, ale nie wiem czy Ci to kolego pomoże, gdyż ja wszystko zrobiłem tak jak było trzeba, zresetowałem kompa i nic. A Ty też masz taki sam problem jak ja ? Strony Ci się nie wczytują ?

mi się wczytują …ale przy okazji Twojego postu chciałem sprawdzić jak to u mnie wyjdzie… no i chyba coś jest nie tak.

to masz o tyle dobrze, że Ci te strony działają…

mnie już ■■■■■■■ bierze, od 2 tygodni jest problem z wczytywaniem stron, teraz już mniej więcej chyba wiem o co chodzi, o te całe MTU, tylko jak to zmienić w routerze ?

ja mam na pierwszej stronie w zakładce setup - basic setup

Witam :slight_smile:

podobny temat sprawdcie sobie

jakie-ustawic-mtu-routerze-jakie-dla-neostrady-t413827.html

Sprawdzałem całe te MTU i wyszło, że powinienem mieć 1472…tylko jak wprowadziłem tą wartość w programie cmtutool.exe kliknąłem apply i nic z tego, po późniejszym restarcie komputera wszystko jest tak jak było. Strony typu: wp.pl, facebook.pl nie działają, tzn. nie chcą się wczytać…

Więc teraz pytanie, gdzie prawidłowo wprowadzić te MTU, żeby znowu wszystko śmigało ?

sprawdż jeszcze tutaj

http://www.pomagam.net/art.php?2

ok, jakoś udało mi się zmienić te MTU ;D

Wszystkim dziękuję za pomoc i pozdrawiam !