Jak zmienić szatynke na blondynkę?

Witam,

jak w Photoshopie zmienić szatynkę na blondynkę? Próbowałem koloryzowaniem, ale to wychodzi bardzo sztucznie.

Od razu zaznaczam, że chodzi mi tylko o metody komputerowe, a nie farbowanie :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam

zaznaczasz włosy edycja > dopasuj > wymień kolor i tam prubujesz ustawienia. Najlepiej pokaż zdjęcie zobaczymy co się da zrobić…

Wprawdzie nie jest to ta osoba, ale włosy ma bardzo podobne więć jeśli z tą panią da się coś zrobić tzn. z jej włosami to znaczy, że z tamtą także. Oto i przykładowe zdjęcie tu jest.

Spróbuj Włosy zaznaczyć, skopiować na nową warstwę.

Usunąć zaznaczenie z tej poprzedniej.

przejść na tą nową.

CTRL + U

i pobaw się.

Nie powinno wyjść zbyt sztucznie.

Wypróbuj także “Dodge tool” w Photoshop’ie.

Pobawiłem się wymianą kolorów i bardzo ładnie wychodzi np. wiśniowy taki jak tu jesienga0.th.jpg, ale z blondem mam troche większy problem, nie jest taki, jak powinien być.

(Ten obrazek to tylko przykład, nie zaznaczałem zbyt starannie, bo chciałem tylko zobaczyć jak to działa)

Oczywiście, że nie wyjdzie sztucznie - to na 99% najlepszy sposób działania w takich przypadkach :lol:

I tam czy zaznacze koloryzacje czy nie to i tak wychodzi nie ładnie. Lepszy efekt jest już z zastępowaniem koloru, ale też z szatynki na blondynke wychodzi nie najlepiej. Są jeszcze jakieś inne sposoby może?

Daj fotkę, zobaczymy co da się zrobić. Uwierz, że w takim wypadku będzie 100x łatwiej i lepiej.

To spróbuj coś zdziałać na tej fotce, którą podałem w swoim drugim poście w tym temacie.

Po paru kombinacjach powychodziło mi coś takiego [pomijam niedbalstwo ;)]:

Nazwa to styl mieszania

th_31013_szatynka-blondynka_3_122_409lo.jpg th_31036_szatynka-blondynka_1_122_817lo.jpg th_31057_szatynka-blondynka_2_122_701lo.jpg

W Twoim przypadku jedyną trudnością jest to, że powyższy obraz jest BARDZO ciemny. To znacznie utrudnia pracę. Żeby osiągnąć efekt w/w potrzeba mi 2-3 minut i nie jestem z tego zadowolony. Na dobrze naświetlonych zdjęciach wystarczy zaledwie parę sekund i już zmiana koloru włosów jest na naprawdę dobrym poziomie.

Teraz tylko jest taka kwestia, ile światła ma Twój właściwy obraz…

Byś pokazał to coś by się może wykombinowało ? Dlaczego nie chcesz go tu wrzucić ? Wstydzisz sie ? :stuck_out_tongue:

Zaraz tam wstydzę, po prostu to nie moje zdjęcie a koleżanki i nie wiem czy życzyłaby sobie bym tu ją umieszczał :stuck_out_tongue:

Przecież koleżanka nie musi o niczym wiedzieć :stuck_out_tongue:

spyker To bardziej jak byś pasemka chciał zrobić :mrgreen:

Częściowo, ale przyznaj, że trudno na tym obrazku coś dobrego zrobić.

To zakryj twarz.

Daj samą warstwę z włosami w PSD :stuck_out_tongue:

abuc2.th.jpg moze taki efekt?

Właśnie taki nie, bo tak wygląda mocno sztucznie i zamiast blondu jest raczej żółć.

Zaznacz twarz użyj Filter>Pixelate>Mosaic i wrzuć tu na forum tą fotke, bo tak, to Ci nikt nie pomoże. Każde zdjęcie jest inne…

Złączono Posta : 09.06.2007 (Sob) 23:58

może coś takiego?

http://img507.imageshack.us/img507/1923 … opyrr0.jpg