Jak zmienić szatynke na blondynkę?

(Slawolp) #1

Witam,

jak w Photoshopie zmienić szatynkę na blondynkę? Próbowałem koloryzowaniem, ale to wychodzi bardzo sztucznie.

Od razu zaznaczam, że chodzi mi tylko o metody komputerowe, a nie farbowanie :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam

(_Sylwan_) #2

zaznaczasz włosy edycja > dopasuj > wymień kolor i tam prubujesz ustawienia. Najlepiej pokaż zdjęcie zobaczymy co się da zrobić..

(Slawolp) #3

Wprawdzie nie jest to ta osoba, ale włosy ma bardzo podobne więć jeśli z tą panią da się coś zrobić tzn. z jej włosami to znaczy, że z tamtą także. Oto i przykładowe zdjęcie tu jest.

(matiit) #4

Spróbuj Włosy zaznaczyć, skopiować na nową warstwę.

Usunąć zaznaczenie z tej poprzedniej.

przejść na tą nową.

CTRL + U

i pobaw się.

Nie powinno wyjść zbyt sztucznie.

(JesperKyd) #5

Wypróbuj także "Dodge tool" w Photoshop'ie.

(Slawolp) #6

Pobawiłem się wymianą kolorów i bardzo ładnie wychodzi np. wiśniowy taki jak tu jesienga0.th.jpg, ale z blondem mam troche większy problem, nie jest taki, jak powinien być.

(Ten obrazek to tylko przykład, nie zaznaczałem zbyt starannie, bo chciałem tylko zobaczyć jak to działa)

(Qoompel) #7

Oczywiście, że nie wyjdzie sztucznie - to na 99% najlepszy sposób działania w takich przypadkach :lol:

(Slawolp) #8

I tam czy zaznacze koloryzacje czy nie to i tak wychodzi nie ładnie. Lepszy efekt jest już z zastępowaniem koloru, ale też z szatynki na blondynke wychodzi nie najlepiej. Są jeszcze jakieś inne sposoby może?

(Qoompel) #9

Daj fotkę, zobaczymy co da się zrobić. Uwierz, że w takim wypadku będzie 100x łatwiej i lepiej.

(Slawolp) #10

To spróbuj coś zdziałać na tej fotce, którą podałem w swoim drugim poście w tym temacie.

(Qoompel) #11

Po paru kombinacjach powychodziło mi coś takiego [pomijam niedbalstwo :wink:]:

Nazwa to styl mieszania

th_31013_szatynka-blondynka_3_122_409lo.jpgth_31036_szatynka-blondynka_1_122_817lo.jpgth_31057_szatynka-blondynka_2_122_701lo.jpg

W Twoim przypadku jedyną trudnością jest to, że powyższy obraz jest BARDZO ciemny. To znacznie utrudnia pracę. Żeby osiągnąć efekt w/w potrzeba mi 2-3 minut i nie jestem z tego zadowolony. Na dobrze naświetlonych zdjęciach wystarczy zaledwie parę sekund i już zmiana koloru włosów jest na naprawdę dobrym poziomie.

Teraz tylko jest taka kwestia, ile światła ma Twój właściwy obraz...

Byś pokazał to coś by się może wykombinowało ? Dlaczego nie chcesz go tu wrzucić ? Wstydzisz sie ? :stuck_out_tongue:

(Slawolp) #12

Zaraz tam wstydzę, po prostu to nie moje zdjęcie a koleżanki i nie wiem czy życzyłaby sobie bym tu ją umieszczał :stuck_out_tongue:

(Qoompel) #13

Przecież koleżanka nie musi o niczym wiedzieć :stuck_out_tongue:

(Grzesiek1) #14

spyker To bardziej jak byś pasemka chciał zrobić :mrgreen:

(Qoompel) #15

Częściowo, ale przyznaj, że trudno na tym obrazku coś dobrego zrobić.

(Rosa Killer) #16

To zakryj twarz.

(Lukaszxp) #17

Daj samą warstwę z włosami w PSD :stuck_out_tongue:

(Authilius) #18

abuc2.th.jpgmoze taki efekt?

(Slawolp) #19

Właśnie taki nie, bo tak wygląda mocno sztucznie i zamiast blondu jest raczej żółć.

(Rosa Killer) #20

Zaznacz twarz użyj Filter>Pixelate>Mosaic i wrzuć tu na forum tą fotke, bo tak, to Ci nikt nie pomoże. Każde zdjęcie jest inne...

Złączono Posta : 09.06.2007 (Sob) 23:58

może coś takiego?

http://img507.imageshack.us/img507/1923 ... opyrr0.jpg