Jak zmienieć nazwe administratora?

(CrashJack) #1

witam, problem jest taki, że przez przypadek wcisnąłem enter, i nazwa administratora to '   tak apostrof ;(

W ustawieniach konta nie ma jak zmienić

Ta metoda mi się nie sprawdziła

http://forum.pclab.pl/topic/1162045-Zmiana-nazwy-użytkownika-administratora-Win-10-Home/

(Longhorn2009) #2

Jeśli konto lokalne to w czym problem? Wchodzisz do apletu Zarządzanie komputerem i zakładkę, którą widać na screenie skąd zmieniasz nazwę konta jak nazwę pliku czy folderu. Po restarcie zmiany będą wprowadzone

c3b9011999be0b9fmed.png

(CrashJack) #3

Problem taki ze u mnie nad zakładka wydajność, są udostepnij czy jakoś tak się to nazywa, i nie ma zakładki użytkownicy…

(Longhorn2009) #4

Jaki system?

W przypadku wersji Home możesz zmienić nazwę konta przez Konta użytkowników. Sprawdziłem, również działa

c90cfd69c33d465bmed.png

(CrashJack) #5

Windows 10 family x64

(Longhorn2009) #6

Więc przez konta użytkowników możesz zmienić nazwę.

(CrashJack) #7

wlaśnie nie dam rady nic zrobić, na zrzucie widać o co chodzi.

żeby było łatwo to do zrobienia, to juz dawno bym to zrobil.

2016-12-31_213559.png

(Longhorn2009) #8

Uruchamiasz konta użytkownika przez tradycyjny panel sterowania czy przez kafelki?

(CrashJack) #9

Dobre pytanie, tak samo jak w win 7 x64, przez start i panel sterowania

(Longhorn2009) #10

Jesteś tu z tego co widzę

ffce94efc58d3018med.png

A powinieneś:

925749736f3b9b79med.png

(CrashJack) #11

To co mam zrobić, skoro windows jest już aktywowany:

https://postimg.org/image/nv2de2mb3/

(Longhorn2009) #12

Aktywacja w niczym nie powinna przeszkadzać.

(CrashJack) #13

No tak, ale nie mam możliwości dalej zmienić nazwy administratora.

Może przez wiersz poleceń dało by się coś zrobić ?

(Longhorn2009) #14

Tutaj zbiór wszystkich sposobów http://soisk.pl/zmiana-nazwy-konta-uzytkownika-lokalnego/

(CrashJack) #15

udalo sie jedynie po kliknieciu na pasku zadan na lupe, i wpisaniu panel sterowania, inne ustawienia pojawily sie.

A teraz zapytam, jak dodac zwyklego uzytkownika, nie korzystajac z uslug microsoft, tak jak to jest w win 7 ?

(Longhorn2009) #16

Możesz dodać z poziomu kafelka Konta:

c143415b996eca9dmed.png

Ewentualnie przez cmd (w tym wypadku bez hasła):

net user nazwa_użytkownika /add /active:yes

(CrashJack) #17

okey zadziałało jedynie przez cmd.

a teraz dlaczego w folderze użytkownicy widnieje cały czas stara nazwa użytkownika, ’ [apostrof], zamiast ta nowa? oraz nie ma nazwy nowo utworzonego użytkownika ? Moze po zalogowaniu sie utworzy sie folderz z nowym utworzonym uzytkownikiem, ale administrator widnieje caly czas pod stara nazwa :<

(Longhorn2009) #18

Katalog użytkownika jest tworzony przy pierwszym logowaniu. Wtedy domyślny profil jest kopiowany z Default User.

Zmiany nazwy konta jest powierzchowna, to bardziej alias dla obecnej. Jeśli przeszkadza ci to musisz zabezpieczyć profil użytkownika tworząc kopie i utworzyć nowe konto oraz przywrócić dane z poprzedniego profilu.

Zmiana nazwy katalogu wiązałaby się z nieprawidłowym działaniem programów.