Jak zmniejszyć rozmiar filmu do 700 MB?


(Mervilleux) #1

Witam,
poszukuję programu, w którym mogę ustawić rozmiar ostateczny filmu. Mam film ze spotkania autorskiego nagrywany kamerą, obrobiony w Sony Vegas. Chciałbym zmniejszyć film do rozmiaru CD. Wszystkie ze znanych mi programów zmieniają format, ale nie zostawiają mi wyboru.
Nie chodzi mi o zachowanie wysokiej jakości, bo film w wysokiej jakości ma 12 GB. Chodzi mi o to, że film, który wrzuciłem na youtube w trybie prywatnym ma 840 MB, a chcę zrobić tak, żeby miał 700.


(lordjahu) #2

poradnik:


(Mervilleux) #3

Nie widzę tu opcji ustawienia rozmiaru. Nie chodzi o zrobienie z 12 GB 400, tylko chodzi o zrobienie 700, czy tez 699 - ja sam chcę ustawić ile ma być na wyjściu, a nie polegać na przypadkowym ustawieniu. Wybranie opcji cd i włożenie płyty nie pozwala przejść dalej. Te same opcje oferuje Sony Vegas. Ta porada nie rozwiązuje sprawy. Zanim spopularyzowały się DVD wiele filmów nagrywano na CD i każdy z tych filmów miał wartość 700 Mb. O coś takiego mi chodzi.


(krystian3w) #4

Jak nagrać film AVI 900 MB na płytkę CD 700 MB? - bardzo stare i próbowano zmieścić plik o 200 MB większy, dodatkowo podane jakieś ustawienia jakości audio/video (możliwe że dobre tylko pod ten nieco za duży film).


(Sauler) #5

VidCoder ma taką opcję. Ustawienia->Video Encoding->Jakość i tam wybierasz opcję Docelowy rozmiar


(Mervilleux) #6

Sposób nawet bardzo dobry, ale próbowałem trzy razy i za każdym razem w innym momencie wywaliło mi program - błąd. Nie jest to winą filmu, tylko tego, że program nie współpracuje z win7.


(krystian3w) #7

To przetestuj VidCoder lub tamten w trybie zgodności z XP.


(Mervilleux) #8

w żadnym trybie ten program nie działa stabilnie. Jest jeden sposób, ale nie chce mi się tego robić. Mam taki program, który pozwala zainstalować drugi system w obecnym systemie i wtedy mógłbym zainstalować nawet win98, a potem użyć tego programu. Ale nie tędy droga.


(Sauler) #9

U mnie ten program działa bez problemu na Win 10 x64. Na pewno pobrałeś najnowszą wersję?


(krystian3w) #10

I pytanie czemu uparł się na ten stary a nie chce zobaczyć VidCoder (tak go rozumiem, że nie sprawdzał i pisze że ten z 2008 nie działa - Dr. DivX).


(Mervilleux) #11

Gdzie więc znajdę ten ViCoder?


(krystian3w) #12

Tutaj:

Przykro mi z powodu literówki i braku “d” w nazwie w starszych odpowiedziach.


(Mervilleux) #13

Dzięki, na vidcoder poszło. Automatycznie wyszło 702MB, ale plik pozostał w formacie mp4. A także chodziło mi o możliwość odtworzenia w dvd po nagraniu, bo wbrew pozorom są jeszcze ludzie, którzy nie posiadają komputerów :slight_smile: