Jak zmusić laptopa do używania karty graficznej Nvidia?

Witam mam laptop HP Envy 17 k200nw i dwie karty graficzne pierwsza to Intel HD graphics a druga to Nvidia Geforce gtx 850. Moje pytanie to jak wyłączyć karte intela tak żeby tylko działała karta nvidii ? Wyłączałem już intela w menedżerze urządzeń ale jak uruchamiam jakąś gre to bardzo wolno się wczytuje. Próbowałem zmienić użycie w ustawieniach nvidia panel ale nie wszystkie programy i gry można tam nastawić na użycie geforce’a. W biosie nie mam żadnych ustawień dotyczących kart graficznych. 

Geforce sam się włącza gdy uruchamiasz grę. W przypadku starszych produkcji może być problem i wtedy pomocna powinna być opcja uruchom z procesorem graficznym nVidia. Ze względu na sposób działania technologii Optimus w laptopach nie ma możliwości wyłączenia integry. Jeśli zaczniesz zbytnio kombinować możesz stracić obraz na ekranie.

Jeżeli zajdzie taka konieczność, to laptop sam się przełączy na drugą kartę graficzną.

Co nie można jak można.

http://postimg.org/image/haynt6h69/ Tutaj możesz sobie ustawić na stałe nvidię

http://postimg.org/image/5kkqbsodt/ Tutaj możesz dodać program/grę i ustawić na nvidię. Czasami przydatne bo opcja “uruchom z procesorem graficznym nvidia” nie zawsze działa, tutaj możesz na stałe ustawić.

 

W menedżerze zadań nie wyłączaj żadnej karty graficznej, bo przełączanie odbywa się softwareowo przez soft nvidii.

Nie próbuj wyłączać zintegrowanej karty graficznej. Przy wymagającej aplikacji działają obydwie razem maksymalizując wydajność grafiki. W panelu sterowania Nvidia możesz wskazać manualnie które aplikacje mają być uruchamiane w duecie graficznym. Jeżeli tego nie ustawisz to i tak przy zadaniach ponad miarę integry soft graficzny uruchomi drugą kartę. Ale jest jeszcze możliwość ręcznego wyłączenia uruchamiania drugiej karty graficznej (tzw. tryb oszczędny).

Bycz plis… Nie działają obydwie razem, tylko przy większym zapotrzebowaniu przełącza optimus na dedykowaną kartę graficzną.

Tylko po co? Ja też mam dwie i dedykowana sama się uruchamia w grach.

Post został podzielony na nowy temat: Jak zmusić laptopa do używania karty graficznej Nvidia?