Jak zmusić laptopa do używania karty graficznej Nvidia?

(cremik1) #1

Witam mam laptop HP Envy 17 k200nw i dwie karty graficzne pierwsza to Intel HD graphics a druga to Nvidia Geforce gtx 850. Moje pytanie to jak wyłączyć karte intela tak żeby tylko działała karta nvidii ? Wyłączałem już intela w menedżerze urządzeń ale jak uruchamiam jakąś gre to bardzo wolno się wczytuje. Próbowałem zmienić użycie w ustawieniach nvidia panel ale nie wszystkie programy i gry można tam nastawić na użycie geforce'a. W biosie nie mam żadnych ustawień dotyczących kart graficznych. 

(Longhorn2009) #2

Geforce sam się włącza gdy uruchamiasz grę. W przypadku starszych produkcji może być problem i wtedy pomocna powinna być opcja uruchom z procesorem graficznym nVidia. Ze względu na sposób działania technologii Optimus w laptopach nie ma możliwości wyłączenia integry. Jeśli zaczniesz zbytnio kombinować możesz stracić obraz na ekranie.

(Pablo79) #3

Jeżeli zajdzie taka konieczność, to laptop sam się przełączy na drugą kartę graficzną.

(funbooster) #4

Co nie można jak można.

http://postimg.org/image/haynt6h69/ Tutaj możesz sobie ustawić na stałe nvidię

http://postimg.org/image/5kkqbsodt/ Tutaj możesz dodać program/grę i ustawić na nvidię. Czasami przydatne bo opcja “uruchom z procesorem graficznym nvidia” nie zawsze działa, tutaj możesz na stałe ustawić.

W menedżerze zadań nie wyłączaj żadnej karty graficznej, bo przełączanie odbywa się softwareowo przez soft nvidii.

(alli) #5

Nie próbuj wyłączać zintegrowanej karty graficznej. Przy wymagającej aplikacji działają obydwie razem maksymalizując wydajność grafiki. W panelu sterowania Nvidia możesz wskazać manualnie które aplikacje mają być uruchamiane w duecie graficznym. Jeżeli tego nie ustawisz to i tak przy zadaniach ponad miarę integry soft graficzny uruchomi drugą kartę. Ale jest jeszcze możliwość ręcznego wyłączenia uruchamiania drugiej karty graficznej (tzw. tryb oszczędny).

(funbooster) #6

Bycz plis… Nie działają obydwie razem, tylko przy większym zapotrzebowaniu przełącza optimus na dedykowaną kartę graficzną.

(angry) #7

Tylko po co? Ja też mam dwie i dedykowana sama się uruchamia w grach.