Jak zrobić przyciski dodające tekst do <textarea>?


(sajmon17099) #1

Witam. Zrobiłem już mechanizm dodający podstrony do mojej strony, muszę go teraz tylko rozbudować. Chciałbym zrobić u góry, nad taki pasek jaki można zobaczyć np. przy dodawaniu tematu na dobreprogramy.pl (oczywyście nie musi być taki sam, np. nie potrzebna mi jest w ogóle opcja do zmiany czcionki i do podglądu) z różnymi opcjami edycji tekstu. I wpadłem na taki pomysł, by składał się z przycisków które dodają znaczniki typu , itp., do pola , tylko nie wiem jak to zrobić. Jeśli można to chciałbym by składał się z czystego HTML, CSS i PHP bo nie umiem do końca JavaScriptu (co nie znaczy że nie planuję się go nauczyć, wręcz przeciwnie, planuję, tylko jak podstawy strony zostaną skończone i będzie mi JavaScript niezbędny).


Jaki kreator do stworzenia strony internetowej?
(Fizyda) #2

Bez JS się nie da. Nawet gdybyś chciał użyć gotowego edytora wysiwyg to i tak jest on napisany w JS i żeby go dostosować do swoich potrzeb musisz napisać kod w JS.


(sajmon17099) #3

Aha, to dzięki.

A jest to łatwe? Znaczy się napisanie takiego przycisku w JS?


(Fizyda) #4

Nie umiem odpowiedzieć Ci na to pytanie ponieważ jak już się coś umie to jest to łatwe. Nie wiem jak bardzo rozbudowany edytor chcesz robić, oraz czy chcesz robić swój czy może wykorzystać jakiś gotowy o których wspomniałem. Jeśli gotowy do jego wdrożenie powiedziałbym że nie jest trudne. Natomiast własne rozwiązanie czy będzie trudne czy nie zależy od stopnia skomplikowania.