Jak zwiększyć fps

Witam

Znalazłem niedawno poradnik odnośnie zwiększenia fps i nie wiem czy nic się nie stanie i czy się opłaca to robić dam link może ktoś tutaj napisze czy warto czy może coś się zepsuje

na szybko przejrzałem ten filmik ale zgrubsza polega on na tym aby zooptymalizować pc programami typu ccleaner i innymi a potem zmiane ustawień.
pytanie dla mnie zasadnicze po co?

  1. Jesteś profesjonalnym graczem - wtedy ma to sens
  2. Masz monitor profesjonalny - czyli powyżej 144Hz odświeżanie w przeciwnym wypadku nawet jak klatka się zmieni to monitor i tak jej nie wyświetli. No w teorii gra sprawdza stan myszki co klatke to wtedy ma to sens przy myszkach przewodowych lub bezprzewodowych z ten dużym odświeżaniem.

Z narzędzie bezpieczne to ccleaner bo każdy tym sprząta raz w tygodniu. Defragmentacje dysku też można zrobić - też coś da w przypadku dysku talerzowego (robiłem ostatnio po roku i 20% plików pofragmentowanych było, uruchamianie gier z 15minut do 5 minut np. forza horizon4).

może coś ci to pomoże a jak nie to inni może też się wypowiedzą.

Dziwne, że pytasz tu, a nie na forach od CS’a. Przypadkowo dopiero co założyłeś konto i wrzucasz filmik, który jest bzdurną sklejką mitów o “optymalizacji” dla większej ilości FPS. Wycinam filmik z posta, ale odniosę się do tych magicznych sztuczek dla większej ilości FPS:

  • defragmentacja, czyszczenie śmieci i wyłączanie zbędnych aplikacji czy usług może jedynie dać stabilniejszy FPS, a nie nagle go zwiększyć. Ten sam efekt będzie po przeniesieniu zagraconego systemu na SSD lecz burdel zostanie

  • grzebanie w rozruchu systemu, zwiększanie logicznej liczby rdzeni itp. to pierdy i nie maja nic wspólnego z “optymalizacją”. Jedyne co to można sobie sprawić mocno niestabilny system.

  • puszczanie ccleanera “na czuja” może nam rozsypać system do cna, szczególnie W10, który jest bardzo czuły na takie zabawy. Trzeba to robić z głową i czytać co cleaner chce wywalić.

  • zabawy w rejestrze to kolejna głupota, bo tu też można sobie system rozwalić

  • jedną z metod na zwiększenie FPS jest zmiana opcji graficznych gry na niższe o ile jest jeszcze taka możliwość

  • druga jest rozbudowa/wymiana komputera

BTW. gość pokazuje jak robić optymalizację na sprzęcie z i9 9900k i rtx 2080ti (patrząc po komentarzach). No błagam… Te sztuczki są pokazywane od czasów 1.6 i wiesz co? Nic nie poradzą jak grasz na ziemniaku.

Zależy na jakim ziemniaku: starej małej podgnitej pyrze, czy nowym młodym sporym kartoflu.

Potato PC to ogólnie komputery, które nie nadają się do grania. Jak na start masz 40 FPS - zakładając, że wszystko jest zainstalowane jak trzeba, system świeży - to żadne sztuczki w systemie nie pomogą by nagle było 50-60. Skąd nagle ma się wziąć tyle dodatkowej mocy? Pamiętam popularne programy Typu Game Booster i podobne. Dawały wielkie jajco i zmiany, może były widoczne tylko w stabilności FPS jak system ogólnie był zaniedbany, ale to jakieś spektakularne sukcesy nie były.

Patrząc np. na AC Oddyssey to dużo osób ma Potato PC :smiley:
Ale nie sposób się nie zgodzić. Najczęściej pomocne do zwiększenia FPS są albo reinstall systemu przy mocno zaśmieconym systemie, gdzie nie wiadomo co pobiera tyle RAMu lub rozbudowa (ewentualne OC jak jest sprzęt, na którym warto i jest to bezpieczne).

AC Odyssey do akurat przykład jak nie “optymalizować” kodu, gdzie masa obliczeń siedzi na CPU, a skalowanie woła o pomstę do nieba. To samo było na Origins. Dobrze, że mechanika gry wybacza zazwyczaj dropy. Gra ma faktycznie wymagania co do GPU, ale nie potrafi się dobrze dogadać z CPU. Mam FX 8320 @ 4.2 Ghz więc wiem co to za ból… Ból też mają wszystkie czterowątkowe procki - nie czterordzeniowe.

Komp nie jest raczej z ani średniej ni z wysokiej półki wyciąga w tym csie na rozciągniętym 4:3 i minimalnych od 110 do 230~ fps tylko problem w tym że jak patrzę na testy na internecie mi się chcę płakać jak ludzie mają na takiej samej konfiguracji po 240-350 fps w dodatku na full hd i maksymalnych ustawieniach. Co do AC Odyssey to mam w nim 30-70 fps i ustawienia średnie pomieszane z niskimi, ale da się grać tylko lagi straszne jak jest ciemno i pochodne dają światło czuję dyskomfort wtedy 20-30 fps.
LORDEK A na jakim forum byś polecał mi o tym napisać bo mówiłeś że forum pod csa lepiej
Defragmentacja to lepiej przez system i wszystkie dyski czy tylko jeden? Może jakiś program do defragemtacji
Btw mam monitor 144 hz i dlatego chcę żeby nie spadało poniżej 150 klatek

Taki rozstrzał sugeruje, że Twoja konfiguracja wcale nie jest taka sama, albo masz totalny burdel w systemie i problem ze sterownikami. Nie ma możliwości wyciągnąć 2 razy więcej klatek przy znacznie wyższych ustawieniach.

Podaj swoja konfigurację.

Lordek cs ma często rozstrzały szczególnie w smoku. Scypion to nie prawda ,że w csie jeśli masz 60hz moniotr to tylko tyle ci jest potrzebne. Polecam zobaczyć https://youtu.be/hjWSRTYV8e0

W takiej samej konfiguracji jest kilka rzeczy np. procek grafika, ram, nawet jeżeli masz takie same, to kilka-naście procent można na OC wycisnąć. Jednak, jak Lordek zauważył, nie kilka razy :wink:

Ja bym Twój problem widział gdzie indziej:
prawdopodobnie masz jakąś kartę z DDR3, a na Internecie oglądasz testy tego samego modelu, ale z DDR5. Różnica między tym to jakieś 20-30%.

Ale nie taki rozstrzał. Mówimy o 100-200 klatkach w LOW 4:3, a 240-350 na ULTRA FHD. To jest fizycznie niemożliwe by były aż takie różnice gdy wszystko w systemie jest cacy. Coś mi tu nie gra. Albo specyfikacja nie jest taka sama, albo jest problem z system i/lub sterownikami.

W społeczności CS’a wyrosło tyle mitów, że głowa mała. Wszyscy gadają o tym, że więcej FPS to większa płynność, a głównie chodziło kiedyś o to, że trzeba wywalić V-sync, bo zwiększa input lag. Tak sobie ta informacja kwitła, aż nastało - nie masz 300 FPs to nie jesteś pro gracz.

@Larix45 jaką masz karte graficzną ?

Podaj specyfikację całego kompa.

Moja karta ma GDDR5
Tutaj jest ten test o którym mówię

Specyfikacja na teście fakt nie jest taka sama ale to jest kwestia dysków i ramu ram ma 2x4 gb ddr4 tylko nie takie taktowanie, procek i karta taka sama znaczy karta nie ma TI tylko Ti
Ale i tak jak się patrzy na testy z tym procesorem i kartą to ludzie mają więcej fps ode mnie

Testowałeś na tej samej mapie? W tych samych warunkach? Sterowniki aktualne? Syf w systemie ogarnięty? Jest wiele czynników określających wydajność w grach, ale na pewno nie pomogą magiczne sztuczki z dziwnych poradników na YT. Zainstaluj MSI Afterburner i zobacz jak wyglądają temperatury i obciążenie CPU oraz GPU - te cyferki, które masz na filmiku z testu. Może masz też problem z temperaturami.

Sterowniki aktualne przynajmniej grafika bo nie wiem jak się reszte aktualizuje. Co masz na myśli mówiąc o syfie w systemie, defragmentacji nie robiłem bo jeszcze nie uzyskałem odpowiedzi. Tutaj screeny z rozgrywki
Tutaj rozgrywka z ludżmi
7654

A tutaj z botami
Z%20BOTAMI
Nie mogłem dać w jednym poście
Ogólnie screeny starałem się zrobić w sytuacji gdy ktoś do mnie strzela i w ogóle czyli żeby fpsy były dość małe

Zadam najgłupsze pytanie w tym temacie :rofl:, jaką wartość masz ustawioną dla komendy fps_max?