Jak zwiększyć fps

GPU i CPU nie mają wysokiego obciążenia. Gra nie wykorzystuje pełnej mocy komputera. Ciekawi mnie co ustawiałeś w systemie. Coś limituje użycie podzespołów. Masz jakieś komendy startowe wpisane?

fps_max 300 (i tak nigdy w życiu tyle nie widziałem w tej grze :smiley: )
Komendy startowe takie:
-novid -no-browser -nojoy --novid -no-browser -nojoy -nod3d9ex -freq 144 +snd_use_hrtf 0nod3d9ex -freq 144 +snd_use_hrtf 0 -language bananagaming
Ogólnie w tym rejestrze wyłączałem dvr z gry, dawałem wysoką wydajność w panelu sterowania mówię tam w opcjach zasilania, podkręcałem kartę programem MSI Gaming APP chyba tyle

Wywal z parametrów startowych freq 144

Ale monitor 144 hz a chcę w grze mieć 144 hz

G-sync/FreeSync włączone lub w ogóle dostępne?

Karta od Nvidii a monitor obsługuje tylko FreeSync Znaczy no od MSI, ale i tak z amd nie ma nic wspólnego.

System poprawnie rozpoznaje monitor 144hz i masz ustawione 144hz w systemie?

Chyba tak
image

Tak po pierwsze to najpierw wywal te wszystkie parametry i nie dodawaj ich na czuja. Zapanowała mania walenia komendami startowymi do CS jakby to dalej były czas 1.6. Najpierw grzeb w ustawieniach gry, potem możesz sobie majstrować POJEDYNCZYMI komendami. Po co walić nimi skoro jak na razie efekt zerowy?

Dobra więc zwiększ rozdzielczość na FHD tak jak na filmach i zobacz czy dalej będziesz miał 144 fps :wink:

Obstawiam, że freq przycina fpsy do 144. Zobacz też czy Twój monitor na nowych sterach nie będzie wykrywany przez geforce bo ostatnio zaczynają obsługiwać FreeSync na niektórych monitorach.
Ale to też zależy od generacji karty graficznej, jest to dopiero chyba od 10 generacji gtx’ów.

Fizyda to się kłóci z tym

wyciąga w tym csie na rozciągniętym 4:3 i minimalnych od 110 do 230~ fps

Spróbuj ustawić w parametrach startowych +mat_queue_mode -2

Po pierwsze 2, a nie -2, po drugie to nie działa… Nie w CS:GO

Faktycznie - mi się wkradł ale ta komenda w csgo działa bardzo dobrze co najmniej u mnie. Bez niej mam 200-300fps a z nią 300-500. Zresztą nie tylko mi ona tak dobrze działa.

Nie zawsze działa ale spróbować nie zaszkodzi.

Jak mam to zobaczyć?
Wywalę te parametry dam Full HD i grafikę na maksa pobiegam chwilkę i dam screen’a ale zostawię
-language bananagaming bo taka fajna czcionka jest i myślę że ten parametr nie sprawia problemu.
Co do tego parametry co jest dyskusja to on włącza renderowanie wielordzeniowe w procesorze, można to zrobić też w ustawieniach mam to na włączone. Mówiąc o maks. ustawieniach mam na myśli 16:9 1920x1080 i tu:

Problem jest taki, że to działa raz dobrze, a raz nie, bo takowe ustawienie jest już w CS:GO i ustawienie tego parametru raz nadpisuje ustawienie i potem może być problem z przywróceniem tego jakby coś nie poszło.

Dodam, że ja nigdy żadnych parametrów nie ustawiałem i zawsze cieszyłem się bardzo wysokim FPS na RX 480 - dawno, bo dawno, ale 300 FPS było - taki dałem ma przy ustawieniach najwyższych. Nie jarają mnie cyferki, bo nie widziałem różnicy między 100, a 300.

komedy startowe i cfg i pamiętaj żeby mieć rederowanię wielo rdzeniowe włączone

Ale przetestować warto co nie? I chyba jednak miałem rację c tym -2. https://developer.valvesoftware.com/wiki/List_of_HL2_Cvars

Czyli ten parametr to takie strzelanie w ciemno, bo różne źródła podają 2 jako multi, -2 jaklo jakieś alternatywne sprawdzanie multithread. Na milion parametrów w CS kolejny to działa sobie jak chce.

Kolejny poza tym parametr, którego nazwa nie ma nic wspólnego z tym co ponoć robi.

Okej, screen robiony na szybko na botach, starałem się go zrobić w sytuacji gdy strzelam się z botem:
image
Użycie GPU dochodziło do 93-95 ~
Oczywiście nie mówię, że mam mało fps zwykle jest 160 ale nie chcę żeby spadały aż tak.

Ewidentnie masz locka na klatki. Poszukaj w ustawieniach Nvidii czy nie masz coś pogmerane.