Jak zwiększyć fps

A po czym mogę to wywnioskować?

Znaczy jak jestem sam na serwerze to 250 fps nawet mam czasami
I powtarzam screen’a robiłem w “gorącej sytuacji” czyli gdy się strzelam z kimś.

Skoro klatek jest tyle samo, a użycie GPU poszło do góry to znaczy, że coś nie dopuszcza do przekroczenia limitu.

W panelu Nvidia nie masz włączonej synchronizacji adaptacyjnej?

Ten screen jest na Full HD i maksymalnych ustawienia (ten najnowszy)

Gdzie w panelu sterowania Nvidia znajdę synchronizację adaptacyjną?

@LORDEK W ustawieniach Nvidii w zakładce zarządzaj ustawieniami 3D dałem przywróć i zastosuj, przy Synchronizacji Pionowej jest Użyj ustawień aplikacji 3D i teraz znowu sytuacja gdzie się strzelam i temperatury są takie: CPU 79 GPU 82, ale jak stałem na respawnie to było użycie 99 chyba obu albo w granicach 99

A FPS się zmienił?

Nie nie, nadal mam testować na tych maksymalnych i Full HD czy mogę już zmienić na swoje?

Sprawdzasz z wywalonymi wszystkimi parametrami startowymi?

Moim zdaniem CS dostosował się do monitora i utrzymuje okolice 144FPS bo takie jest odświeżanie monitora. Czym to włączyłeś nie umiem Ci od tak powiedzieć. Trzeba sprawdzić też cfg. Być może któryś parametr który miałeś zapisał się w którymś CFG i teraz jego usunięcie nie przynosi efektu (obstawiam freq).
Generalnie przy monitorach gamingowych powinno się stosować g-sync lub fgreesync i w tedy nie wystarcza tyle klatek ile jest odświeżania na monitorze. Kiedyś stosowało się więcej FPS by klatki się synchronizowały z monitorem, teraz takiej potrzeby nie ma bo to karta graficzna się z nim synchronizuje. Więc lepiej ograniczyć do tych 144FPS przy 144Hz bo nie ma sensu orać bezsensu już karty, no chyba, że gramy bez X-Sync to w tedy stara zasada że im więcej tym lepiej.

a wirusa nie masz

Wirusa nie mam skanowałem programem Malwarebytes
Ja mam monitor, który obsługuje V-Sync a nie mam karty od AMD. Mam tylko ten parametr startowy ustawiony:
-language bananagaming to jest taki text mod. Czyli co mam zrobić usunąć cały folder cfg lub skopiować na pulpit i jeszcze ze /STEAM/USERDATA_xx i zrobić spójność plików gry?

Usunąłem wszystkie parametry startowe i zrobiłem zrzut ekranu w losowym momencie
image
Nadal FULL HD i grafika maksymalna (rozdzielczość 1920x1080)
Ogólnie zauważyłem że użycie karty / procesora jest raz w granicach 100 % raz 75% raz 50 % i karta jak widać na screenie ma wykorzystanie 95% a nie używa nawet 2 gb pamięci VRAM a ma 4 gb
I też podczas ruszania się i jak się zbliżam do przeciwnika to czasami gra ma laga tzn. zacina się obraz na sekundę/ pół sekundy.

Na jakim dysku masz zainstalowanego cs? Miałem ten sam problem na HDD 2,5", po przeniesieniu na SSD jak ręką odjął.

To się nijak nie przekłada, można napisać program co obciąży w 100% procesor, a zużyje przy tym 1MB RAM.

Cs’a mam na HDD to co mam po prostu stworzyć nowy folder na C i tam po prostu przerzucić Cs’a?
No to jakieś jeszcze pomysły co do tego, że raz jest obciążony procek i karta w 50 % raz 100% albo w ogóle jak to zniwelować.
A jak przeniosę grę na dysk ssd to mogę mieć więcej fps? @Fizyda Nie mogę napisać nowego posta jakaś blokada więc edytuję

Właśnie wydaje mi się że mam ich więcej cały czas gram na full hd i maksymalnych i teraz mam na botach od 140 do 230 fps a z ludźmi zaobserwowałem że jest ich 120- 190/200.

No to ściny są przez to, że nie wyrabia, przenieś go na SSD. Potem będziemy walczyć dalej z FPSami.

Przecież obciążenie gry się zmienia, jest to coś normalnego …

Raczej nie, choć mogą być stabilniejsze.

@Fizyda @LORDEK To co z tymi FPSami macie jakieś pomysły jeszcze? Może są ciut stabilniejsze po daniu gry na dysk SSD, ale nadal są spadki do 110 czasami na minimalnych.
EDIT
Znaczy zawsze są i będą ściny mam w grze komendę cl_forcepreload 1 (gdy jest na 1 to mapa i wszystko ładuje się wraz z serwerem) a jakby mi to nie działa i głównie przez to pewnie mam ściny, dlatego muszę zawsze przed meczem wchodzić na boty i pobiegać kilka razy po mapie, postrzelać żeby w meczu nie było takich sytuacji.
@Fizyda @LORDEK

W zakładce Ustawienia 3D w panelu sterowania Nvidia?
Znowu nie mogę pisać nowych postów więc będę edytował ten.

No to tak ustawienia globalne :
image

Miałem włączone streamowanie w zakładce strumieniowanie na steam, wyłączyłem.

Gdzie mam wejść?

W ustawieniach Nvidia Experience bo nie wiem?

DRUGIEGO SCREENA DAĆ NIE MOGĘ…

To skoro teraz nie masz ścin to można zająć się FPSami. Na początek sprawdź spójność plików gry i przywróć ustawienia do domyślnych. Sprawdź też ustawienia w sterownikach (daj ssy), zarówno te globalne jak i te dotyczące cs’a. Sprawdź czy przypadkiem nie masz włączonego streamowania na steam, oraz jak masz ustawione geforce experience, może masz włączone jakieś przechwytywanie rozrywki, albo jakieś inne magiczne funkcje. Upewnij się, ze nie narzuca Ci on optymalnych ustawień gry.

Zgodzę z @Fizyda i w sumie o tym pisałem, że coś ogranicza Ci klatkarz, bo nie widzę innego powodu. Skoro zmiana ustawień na wyższe nie zmniejsza FPS tylko zwiększa użycie podzespołów to po prostu oznacza, że na niższych ustawieniach karta się najzwyczajniej w świecie nudzi co widać na wcześniejszych screenach przy użyciu na poziomie 50%.

Jeżeli masz najnowsze sterowniki do karty graficznej to spróbuj w ustawieniach włączyć Adaptive Sync nazwane tutaj G-Sync Compatible. Być moze masz już tę opcję dostępną. Zostaniesz co prawda na 144 FPS, ale będziesz miał niemalże zerowy LAG bez tearingu.

@Fizyda @Lordek
Zobaczcie jeszcze raz mój ostatni post nie mogłem wtedy napisać nowego więc go edytowałem i tak zapewne będę robił dalej bo mam ograniczenie które polega na tym że mogę pisać nowy post co ileś godzin
Edit. A no i bym zapomniał… tutaj 2 screen image
A no i nie mam opcji w panelu sterowania Nvidia w zakładce wyświetlanie G-Sync Compatible czy coś takiego