Jak zwiększyć fps

Tutaj zjechałem na dół
image

Drugi dysk

Tutaj znowu na dół zjechałem:

@Fizyda Ale jak jakiś wymyślisz to proszę napisz. Myślałem że skoro format nic nie da to faktycznie jest to wina dysków/ dysku ku memu zdziwieniu tak nie jest.

Mam GTX 1050Ti w laptopie. Mam też CS:GO. Pobawię się ustawieniami i dam znać jakbym coś znalazł. Na razie nic mi do głowy nie przychodzi. Laptopowy GTX 1050Ti to ten sam co siedzi w dekstopie, tylko ma lekko obcięte zegary.

Ja mam 1050 Ti 4GB jakby co, stacjonarka. Ale cs jest grą zależną głównie od procesora.

Problem z pastą nie objawiał by się tylko problemami z FPS w CSsie, miałby znacznie więcej negatywnych skutków. Możesz jednak temperatury posprawdzać HWMonitorem, na pewno nie zaszkodzi.

Ja jadę na integrze z i7-6700K bo nie mam jeszcze dedykowanej grafiki, w rozdzielczości HD (720p) mam 100-120 FPS, z najniższymi usprawnieniami. Więc ewidentnie gdzieś jest jakieś ograniczenie ustawione. Dalej obstawiam, że może to być kwestia monitora.

Tak i nie. To jest dosyć skomplikowane i takie generalizowanie nie jest prawdą. Prawdą jest, że CS w porównaniu do innej gry przy założeniu, że w obu grach grafika jest taka sama, będzie potrzebował lepszego CPU. Jednak to się będzie tyczyło każdej gry sieciowej. Równie dobrze można porównać BF’a czy CoD’a. Single będzie brał mniej CPU niż tryb multi, ale w obu obciążenie grafiki będzie mniej więcej takie samo. W multi może być większe, ale nie będzie to taka różnica jaką można zaobserwować na obciążeniu CPU.
Po prostu każdy jeden gracz w grze musi być dodatkowo obsługiwany przez CPU, grafice nie robi to większej różnicy czy jest to bot czy prawdziwy gracz.
Tylko jest jeszcze jeden problem, AI botów w dzisiejszych grach jest często bardzo mocno rozbudowana, więc single czasem może zjadać więcej CPU niż multi właśnie ze względu na AI botów.

Tyle niewiadomych i różnych wariantów, a ja tylko z grubsza streściłem problem, który jest znacznie bardziej skomplikowany. Więc powiedzenie, że CS zależy od procesora to jeszcze większe spłaszczenie tematu. Oczywiście pomijam marginalne przypadki gier które są źle napisane i z jakiegoś powodu faktycznie nie dają sobie rady nawet na topowych CPU czy GPU.

@Fizyda
Ale jak coś jest nie tak z monitorem czy raczej jego ustawieniami? Gdzie mam to sprawdzić.

Znowu będę edytował dopiero za 3 godziny będę mógł dodać nowy post. Czyli nie da się nic z tym zrobić w takim wypadku?

Miałem na myśli, że to podłączenie monitora optymalizuje FPSy i synchronizuje je z kartą graficzną. Nie miałem na myśli, żadnych usterek czy problemów technicznych. Nic na nie nie wskazuje.

@Fizyda zobacz jeszcze raz mój poprzedni post

@Fizyda A czy to normalne że monitor optymalizuje fpsy i synchronizuje je z kartą graficzną?
A i ogólnie mówiłeś coś że wygląda to jakby Nvidia Experience nagrywał ostatnie 5 minut rozgrywki. To jest właśnie ta opcja po lewej i jest jak widać wyłączona image
Edit @Fizyda @LORDEK Trochę dziwne bo jak wywalę boty z serwera to mam czasami ponad 300 fps

Powiedzmy że mam co wtedy?

Ale trochę dziwne bo jak grałem offline na botach i wyrzuciłem wszystkie to miałem na minimalnych nawet ponad 300 fps.

Da się trzeba dojść do tego co to powoduje i jak to wyłączyć :stuck_out_tongue:. Masz może możliwość podłączenia innego monitora? Takiego bez freesync lub gsync.

Podłącz i zobacz czy dalej FPSy są ograniczone, oczywiście odłącz całkowicie obecny, tak by normalny był podpięty jako jedyny.

A ja mam propozycje: zrób nową partycje, wgraj tam od 0 winda/CSGO i zobacz czy dalej będzie cięty obraz, po takiej ilości zmian i edycji, które zrobiliście, to ciężk już będzie się połapać co powoduje. A tak będzie wiadomo CSGO lub sprzęt :wink:

A ja mam jeszcze jeden pomysł weź sobie konfig od progracza oni na pewno mają dobrze ustawionego csa i zobacz czy pomoże.

Wybierz sobie kogoś https://prosettings.net/cs-go-pro-settings-gear-list/

Może spróbuje z configiem co do tworzenia nowej partycji to z dysku ssd czy hdd?

Najlepiej na ssd.

Format nic nie dał. Ustawienia Simple pobralem i nadal to samo. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły? Wydaje mi się że te ścinki gry są spowodowane spadkami fps

@LORDEK i co wymyśliłeś coś?