Jak zwiększyć fps

wysoka wydajność

@LORDEK @Fizyda
Dać wysoką wydajność?

Nie umiem Ci pomóc mając szczątkowe informacje. Zadałem kilka pytań odpowiedź dostałem na dwa?
Może @LORDEK lubi bawić się w zgadywanki to Ci pomoże, mi na nie szkoda czasu.

@Fizyda Pisałem kilka razy nie mogłem napisać nowego posta więc edytowałem stary, tam masz odpowiedzi. Zrobiłem spójność i 1 plik błędny był i pobrało na nowo, dałem ustawienia domyślne i dałem screeny. Nie wiem czego jeszcze oczekujesz jak podałem wszystko oprócz tej spójności. Ja rozumiem że mogłeś nie zauważyć no bo po co czytać starsze posty ale ja Cię jeszcze tam oznaczyłem. Przeczytaj proszę post, który napisałem przed zadaniem mi tych pytań i prośbą o ssy był on 19 godzin temu PRZED twoimi pytaniami.
Te ustawienia które miałem dać do domyślnych to w panelu sterowania Nvidia w zakładce ustawienia 3d tak? Przywróciłem do domyślnych i dałem screeny a w globalnych ustawieniach nie mam cs’a.

  1. SSy z sterowników z zakładki ustawienia programu - wybierz csa
  2. SSy ustawień z geforce experience
  3. Wywal swój config na razie i działaj na standardowym

Powoli kończą mi się pomysły, gdzie można szukać opcji ograniczającej FPSy. Jak się ma sytuacja winnych grach? Też są one ograniczone? Próbowałem reinstalować CSa? Tylko jeśli już to dla pewności manualnie musisz po odinstalowaniu usunąć folder z csem w steamapps. Ostatnio znajoma miała problem i dopiero taka reinstalacja przyniosła efekt.

Wiem i czytałem to, ale nie było wszystkich informacji. Dopiero teraz je podałeś.

image

Pewnie podałem za dużo ale nie zaszkodzi. W innych grach jest dość podobnie. Zależy o jakiej grze mówimy, jeśli podasz jakiś mało wymagający tytuł to mogę odpalić i przetestować tylko najlepiej żeby nie było dużo pobierania bo mój internet nie należy do najszybszych.

image

image
Czy reinstalowałem? Już parę razy nawet po formacie miałem to samo, może to być wina dysków bo ich nie wymieniałem parę lat?

image

image

image


Nie mogłem dać w 1 poście. To tyle. @Fizyda

Wątpię by to była wina dysków ale dla pewności wrzuć screen z crystaldisckinfo

Momentami ciężko się w tych ssach połapać po je poprzycinałeś - zwłaszcza jak się nie zna danego softu. Jednak ogólnie wygląda wszystko w miarę ok, można by wyłączyć nakładkę w grze i nie jestem pewny co do opcji Przechwyć wideo czy na pewno jest wyłączona, wygląda trochę tak jakbyś cały czas nagrywał ostatnie 5 minut gry w celu uruchomienia “natychmiastowej powtórki”.

Co jeszcze zrobić? Hmm nie wiem, nie mam na razie pomysłu. Obstawiam, że coś robisz źle o czym nie mówisz i czego nie widać na obciętych ssach. Może być też to kwestia jakiś ustawień w systemie. Przez internet ciężko stwierdzić i pomóc zwłaszcza, że o każdą informację trzeba się wręcz prosić.

Być może mając dostęp do kompa ktoś byłby w stanie znaleźć przyczynę w ciągu paru minut, w tej sytuacji ja więcej pomysłów nie mam.

Może @LORDEK na coś jeszcze wpadnie.

Mój ostatni pomysł to wyczyścić sterowniki do karty i wgrać je na nowo.

Ja bym powiedział nawet i zrobić formata bo może być syf jakiś narobiony w kompie, ale skoro już robił i nie było efektu to raczej jestem skłonny stwierdzić, że sam w jakiś sposób (świadomie lub nie) przełącza jakąś opcję która ogranicza mu potem FPSy.

Zrobiłem sobie małą analizę jak wyglądają fpsy bez configu i z nim i jest to kwestia paru fps 5/6 wygrywa brak mojego configu, ale to pewnie przez to że szczegóły takie jak : nad moimi kolegami z drużyny widnieje jaką mają broń itd. Ja bym powiedział że na pewno coś mogłem zepsuć w systemie bo oglądałem dużo tych “magicznych tricków na fpsy” ale pewnie też dlatego że nie były takie jak powinny być.
Nakładki nie wyłączę bo w csie korzystam z fajnych opcji od Nvidii które pomagają przejrzystością łatwiej zlokalizować przeciwnika i bez tego i tak te fpsy były nie takie jak powinny. Zaraz wrzucę ssy z programu a póki co :

To w ustawieniach Nvidia Experience?
A z tymi fpsami to nie może być kwestia jakiejś tandetnej pasty do procesora?