Jaką dobrą myszkę kupić do komputera?

Chcę sobie kupić jakąś dobrą myszkę do mojego komputera, z której będę zadowolony. Mam laptopa Asusa z podświetlaną klawiaturą na czerwono. Myszki będę używał do przeglądania internetu, nie musi to być jakaś myszka gamingowa. Raczej w gry mało gram. Natomiast jeśli chodzi o budżet, jaki przeznaczam na zakup myszki to taki do 100 lub 150 złotych. Jak polecicie mi coś tańszego to też nic się nie stanie. Proszę byście mi coś dobrego polecili. Proszę o pomoc w tej sprawie.

Mialem juz wiele myszek, Microsoft, Logitechy i nawet Apple Magic. I sam najbardziej pasuja mi myszki MX Master logitecha. Jednak myszki to bardzo indywidualna sprawa, kazdy ma inna dlon i kazdemu pasuje co innego.

A możesz podać model tej myszki ? bo jak patrzę w google to ona kosztuje prawie 500 złotych.

Moze mi ktoś pomóc i doradzić cos dobrego i senssownego ?

  • przewodowa, czy bezprzewodowa?
  • wymagasza jakiś cudów/bocznych przycisków czy standardowo? (dwa + kółko)?
  • wolisz małe czy duże myszki? Dużą masz dłoń?

Tutaj https://www.x-kom.pl/g-12/c/385-myszki-bezprzewodowe.html?sort_by=price_asc sobie pooglądaj i może coś wybierzesz.
pozdrawiam

1 polubienie

Ja przykładowo lubię myszki laserowe A4Tech. Myślę że mają najlepszy stosunek cena/jakość.
Aktualnie używam w laptopie od 3 lat bezprzewodowej G7-600NX - działa dobrze praktycznie na każdej powierzchni koc, spodnie, chropowaty blat biurka nawet szkle, w przeciwieństwie do np. posiadanej przeze mnie Logitech M185 która działa dobrze praktycznie tylko na podkładce a potrafi nawet na blacie biurka przeskakiwać.
Jeśli chodzi o baterię w G7-600NX to jeden duży paluszek (akumulatorek) wytrzymuje w niej bez wyłączania przełącznikiem około 3-4 tygodnie.
W stacjonarce do okazjonalnego grania używam od roku na kablu XL-750BK i sprawuje się bardzo dobrze. Wcześniej także laser X7 od a4tech wytrzymał 7 lat aż gdzieś kabel uległ załamaniu.

Klasyczna Logitech M185. Polecam.

Ja też się do nich przyzwyczaiłem, właśnie z niej korzystam. Mam ją w komplecie z klawiaturą K270. Komplet kosztował z 80zł, opisywane chyba jako Logitech MK220.

Powiedzcie mi proszę jeszcze taką jedną rzecz. Czy lepsze są myszki na podłączenie na kabel ? Czy lepsze może sa bez przewodowe na usb ?

Normalnie bezprzewodowe. Tych na kablu używają w firmach bo tanio i żeby nikt nie ukradł, w esporcie bo mniejsze opóźnienia i sknery którym żal na baterię paluszek raz na pół roku.

1 polubienie

Tylko Logitech, żadne inne nie są tak bezbłędne.
Dobre wykonanie, czas życia baterii - u córki najtańszy zestaw mysz/klawa chyba 5 lat ma i od nowości na tych samych bateriach, mój zestaw był kupowany osobno ale też od nowości (chyba 6 lat) na tych samych bateriach.

Miałem kilka myszy innych marek ale nigdy żadna nie sprawdzała się tak jak Logitechy.

Przemyśl czy chcesz ciężką czy lekką, dużą czy małą, idź do sklepu, niech ci pokażą kilka i przymierz sobie do ręki jak ci będą leżeć, wybierz najwygodniejszego Logitecha.

Jeżeli kółko “scrolla” działa jako przycisk na boki to możesz nim przełączać strony do przodu i do tyłu.
Dongla Logitech “unifying” możesz programować, na jednym donglu zdaje się do pięciu urządzeń Logitecha.

Co Ci wygodniej, niektórzy zwyczajnie lubią na kabelek i tyle. W klawiaturze/myszce bezprzewodowej trzeba najczęściej zmieniać baterie - ale bardzo rzadko, raz na pół roku (są też ładowane, ale to nie ma najmniejszego sensu).
Pomyśl o zestawie klawiatura + mysz, wtedy masz jeden odbiornik (malutki interfejs USB, który obsługuje zarówno myszkę jak i klawiaturę). Jak masz czas i gdzie - podjedź do jakiegoś dużego Media-Markt, czy innego Saturna, często klawiatury i myszki są wystawione.

Na kabel są precyzyjniejsze, dla mnie to robi duże znaczenie :slight_smile: ja bym zdecydowanie brał tego logitecha:

1 polubienie

Używam kilku Logitechów, każdy ma więcej niż 4 lata.
W żadnej nigdy nie zmieniałem baterii i żadnej nie wyłączam.
Pół roku to badziewia typu Modecom czy inne szajsy wytrzymują.

Precyzja zależy od DPI myszy.
Bezprzewodowe nie ustępują kablowym pod tym względem.
Mysz na kablu to zboczenie i niewygoda.
Masz lapka czyli go nosisz, po co ma się dodatkowy kabel plątać?
Nawet do stacjonarki bym myszy z kablem nie kupił bo po co tam kabel.
To jak internet na kablu w telefonie.

Precyzja zależy od rodzaju zastosowanego sensora.

Nie każdy akceptuje opóźnienia w transmisji. Nie każdy akceptuje zwiększoną masę myszy (baterie).

Za 150 zł nie kupisz bezprzewodowej myszy z dobrym sensorem. Do internetu może być, ale jak oczekujesz wysokiej precyzji i bezproblemowego działania to omijaj z miejsca modele bez kabli.

Autor napisał wyraźnie że chce myszy do netu a wyskakujecie z gejmingowym szaleństwem…
Najtańszy Logitech wystarczy, za 100-150 można kupić dobrego Logitecha na którym komfortowo popracujemy lata.

To gejmingowe szaleństwo też nadaje się do zwykłego użytkowania. Na pewno jest też bardziej precyzyjne od dowolnego Logitecha bezprzewodowego w tej cenie.

W 100% sprawdzona metoda - idź do marketu i “pomacaj” tam myszki. Zobaczysz, która Ci najbardziej pasuje, jakiej mniej-więcej szukać w internecie itp. Myszka to bardzo indywidualna sprawa i potrzeba na to małego researchu. Bezprzewodowych, dobrych myszek do codziennych zastosowań jest kupa i zazwyczaj najbardziej cieszą się popularnością Logitechy. Tam znajdziesz od małych kurdupli po pełnowymiarowe gryzonie.