Jaką dobrą myszkę kupić do komputera?

Dodać mogę tylko że Logitechy cieszą się powodzeniem bo są dobrze zrobione, trwałe i niezawodne.

Może i tak, tyle że kabel się ciągnie jak za odkurzaczem.

BTW, jakiej precyzji trzeba do internetu?

Mnie się nic nie ciągnie. Przesadzasz z tymi porównaniami.

Jak zechce pograć to nie będzie musiał zmieniać myszki.

Koniec końców zakupiłem właśnie w RTV-AGD myszkę marki Genesis Krypton 190. Ma ona maks. rozdzielczość 3200 DPI oraz maks. szybkość przetwarzania danych 4500 FPS. Maks. akceleracja to 8G, a szybkość raportowania to 1000 Hz. Typ sensora to Optical Avago 5050. I pytań mam do Was odnośnie tego kilka:

  1. Czy jest to dobra myszka według Was ?
  2. Na okładce myszki pisze, że aby przyciski programowalne i rozdzielczość DPI działały należy pobrać i zainstalować sterowniki ze strony: www.genesis-zone.com Problem w tym, że na podanej stronie żadnych sterowników nie mogę znaleźć lub tych sterowników tam wcale nie ma. Czy ktoś może mi pomóc i powiedzieć mi, skąd te sterowniki pobrać ?
  1. to ma być dobra myszka wg. Ciebie - jak Ci pasuje do dłoni i ma wystarczające opcje, to dobra myszka.
  2. http://genesis-zone.com/pl/product/krypton-190-mysz-dla-graczy/
    Tam masz sekcję ‘wsparcie’ ( http://genesis-zone.com/wp-content/uploads/2017/10/Genesis-Krypton-190-software-v1.0.8.zip )

Nie wiem czy to jest dobra myszka, dlatego pytam Was o opinie tej myszki. Tyle sklepów dziś odwiedziłem i media markt, i saturn, i rtv agd oraz media expert i żaden pracownik z tych młodych chłopaków nie umiał mi nic doradzić. Mówili, że mają albo takie zwykłe za 30 zł albo takie droższe gemingowe i że mi polecają bez przewodową. I dalej się sam musiałem głowić. Czy złego dokonałem wyboru ? zastanawiałem się też nad myszką taką:
a) https://www.x-kom.pl/p/306314-myszka-bezprzewodowa-asus-wt200-grafitowa.html
Lub taką:
b) Była taka myszką z czerwoną łapką podświetlaną z tyłu na czerwono za 119 złotych ale nie pamiętam jej nazwy. Też jakas gemingowa. Do takiego zwykłego przeglądania internetu to złą myszkę sobie kupiłem ? I jakie opcje musi mieć dobra myszka ?

Zainstalowałem te sterowniki i nadal te przyciski nie działają. Nie wiem o co w tym chodzi. ?

To już paranoja.
Poważnie uważasz do grania potrzeba specjalnych gejmingowych akcesoriów?
Myszy, monitora, klawiatury, fotela?
Chyba źle gram, bo nic nie mam gejmingowego i gram na tym od 2012 roku.
http://support.logitech.com/en_us/product/couch-mouse-m515/specs

Paranoja to jest uważanie, że zwykła bezprzewodowa myszka jest dobra do wszystkiego, bo nie jest.
Natomiast wszystko co ma ‘gaming’ w nazwie jest złe, bo Ty masz nie gejmingową myszkę.

Błędnie obaj zakładacie, że autor będzie grał. Napisał jak byk, że raczej nie gra i wystarczy mu solidna mysz bez wielkich czułości i dokładności. Jest masa bezprzewodowych myszek, które bardzo dobrze spełniają swoje zadanie. Dlaczego do laptopa mysz bezprzewodowa? Ano dlatego, że laptop to raczej sprzęt przenośny i dodatkowy plątający się kabel nie jest nikomu potrzebny.

Człowiek przychodzi po najzwyczajniejszą, bezprzewodową myszkę do laptopa, a tu dyskusja na temat wyższości gamingowych myszek i tych “zwykłych”. Gratulacje. Jeszcze większy zamęt zrobiliście.

Nie, złej nie kupiłeś, ale do Twoich zastosowań nie była konieczna. Skoro masz laptopa i go ze sobą nosisz to bezprzewodowa myszka jest czymś normalnym i w sumie wygodnym. Jest dużo solidnych, zwyczajnych myszek, które spokojnie poradzą sobie z przeglądarkami i codziennym użytkowaniem.

Widzisz, niektórym nie wytłumaczysz, uparcie wierzą że każdy musi mieć gejmingowy sprzęt bo taki jest najlepszy.
Zwłaszcza myszy, bo można się kablem owinąć.

Powiedzcie mi proszę, bo przyciski boczne tej myszki powinny działać. Tymczasem jak naciskam je to nic się nie dzieje. Jedynie na stronach wciśnięcie tego bocznych przycisków powoduje albo cofnięcie do poprzedniej strony albo powrót z powrotem do strony oglądanej wcześniej. Sterowniki z tej strony podanej zainstalowałem i mam teraz ikonkę na pulpicie takiego oprogramowania jak widać na screenie poniższym. Czy te przyciski boczne mają tak działać na zasadzie cofania strony wstecz i do przodu do ostatnio przeglądanej strony ? Czy jak ?

Nie do końca rozumiem o co Ci teraz chodzi. Przecież działają - sam napisałeś, że wykonują funkcje, które są domyślnie zaprogramowane (np. cofanie się do poprzedniej strony). Możesz sobie zaprogramować te przyciski jak chcesz i użyć takiej funkcji, jaka Tobie jest potrzebna.

Ja mam Ravcore Cyclone (https://www.ravcore.com/produkty/cyclone/) i jak na razie spisuje się świetnie, ale jeżeli nie lubisz cięższych myszek to nie jest dla Ciebie.

Tak jak ich tym Genesis nie przebindowałeś.
Jak bindowanie nie działa to zrestartuj program [np. x mouse button control ma opcje wyłącz / włącz (bez zamykania programu) i zazwyczaj znowu działa bindowanie].

Ja od siebie albo podane już logitech albo moją aktualną Modecom MC-WRM1(bazprzewodowa na akumulatorek niezła czułość kabel do ładowania w zestawie za 46.90 w komputroniku ale zamawiając przez internet). Logitech ja miałem ok 4-5lat M570(trackball nie myszka ale najwygodniejsze co miałe do tej pory w ręku choć kosztuje krocie. Dużo znajomych ma różne Logitechy z serii Mxxx i sobie chwalą).

Gdzie w tym programie, ktory pokazałem na screenie jest wlącz/wyłącz ? I o co chodzi z tym bindowaniem ?

1 polubienie

Chyba Twoja myszka jest lepsza od mojej. Jest fajniejsza i ma wiecej DPI. Chyba moją oddam w sklepie i sobie wezme tą myszke co TY masz. Czy mozesz mi podać link do dokładnie tego samego modelu myszki co Ty masz ?

1 polubienie

Sprawdź na trayu czy spod jego ikony będzie zamknij, to by można w nim nazwać “włącz / wyłącz”.
Chyba, że nie ma ikony tam…

Sorry ale nie miałem myszy od nich ani nie używałem ich programu z byle jaką (np. program od myszek Shiru działa nawet z myszą 10 letnią myszką HP na PS/2 - co innego że ma mniej klawiszy [2 i rolka = 3]).

@Bartosz82 nie wiem kto polecił Tobie Genesis, ale zrobiłeś duży błąd.

Właśnie pakuje te myszkę genesis do pudełka i ide ją oddać do sklepu skoro jest taka beznadziejna :frowning: dlatego zalozylem ten temat, zeby ktos polecił mi dobrą myszkę a nie żeby gadać o pierdołach przeż pół wątku. Kupie sobie tą co ma Domker - podobno jest dobra.