Jaką karta graficzną kupić pod ten zestaw do 400zł?

Witam.mam mały kłopot.chciałbym zmienić grafikę i nie bardzo wiem na jaką.wiele się naczytałem o różnych kartach w tej cenie no i cóż,mam aby mętlik w głowie :slight_smile: komputer ma głównie służyć do gier.Ważne żeby karta w pełni obsługiwała direct 11 .(Wchodzi w rachubę używana karta)

specyfikacja mojego ,staruszka, jest nst:

Płyta główna : ASUS M5A78L

Procesor : AMD ATHLON II X3 450 3.21GHz (możliwość odblokowania 4 rdzenia)

Zasilacz: Modecom Feel III 500 wat

Pamięc: Kingstone 4GB ddr3 (mam zamiar dokupić 2 kość)

Dysk twardy Maxtor 160 GB

Obecna grafika ; MSI 9800GT 1024MB 256 BIT DDR3 (chętnie sprzedam :twisted: )

System operacyjny : win 7

400zł i dx11 [-X

Dodane 17.12.2012 (Pn) 20:52

Zasilacz nie jest najwyższych lotów.

@Up

ale skoro tyle lat ciągnie, to trafiła mu się sztuka. A hd 7770 pobiera o 30w mniej niż 9800gt kolegi.

Będzie ciężko z uwagi na bombę w zestawie. HD 7770 Ci polecam, zasilaczowi trochę ulży, a kosztuje 430zł

http://www.saturion.pl/product/153369/S … e_Ed_.html

Wiem niestety ale nigdy nie miałem tą firmą żadnych problemów.wiem ze to nie jest Chieftec ani Tagan ale chyba i on da radę

Powiem tak, jak kupisz kartę, to następnym krokiem jest wymiana zasilacza na markowy. Pozostaje tylko pytanie do Ciebie czy będziesz zmieniał platformę, czy nie.

Na plus

cena maksymalna ale z ,ciężkim sercem, to 500zł :o

Dodane 17.12.2012 (Pn) 20:59

no jeśli trzeba to zmienię tą ,BOMBĘ, :cry: jaką proponujecie.rozsądnie.

nie ma co szaleć, hd 7770 zostaje. Polecam ci tego xfx’a oraz Gigabyta, już nawet w wersji OC, bo i tak nie będziesz podkręcał karty na takim zasilaczu.

Karta ta jest prawie idealna,szkoda że ma wąskie gardło, w postaci 128 bit :frowning: ale cóz w tej cenie nie ma co wymagać

no to co? przepustowość nie ma znaczenia, dopiero przy Overclockingu. Daje radę, a nvidii żadnej niestety nie ma, która by z nią konkurowała. 560 ma za duży pobór prądu.

a zasilacz na jaki zmienić najlepiej?

Ile masz na zasilacz?

Dodane 17.12.2012 (Pn) 21:14

Najlepiej by było jak byś wziął np. XFX Core 450W (cena ok 190zł)

na zasilacz to jakies 250 zł max 300.

XFX Core 450W wystarczy (ba nawet spory zapas będziesz miał) i kosztuje mniej.

Na chwilę obecną mam dylemat GeForce gtx 550ti ( i tu sentyment do rodziny nvidia,nigdy nic złego z nimi sie nie działo,a o radkach wiele słyszałem)lub radek 7770.

Radeon HD 7770 :slight_smile:

Zdecydowanie radek.

:?: :frowning:

Dodane 17.12.2012 (Pn) 21:41

radek wydajniejszy czy mniejszy pobór mocy???

Wydajniejszy.

Jedno i drugie.