Jaka karta graficzna?

Jeśli mogę wtrącić swoje trzy grosze, to używana 1050Ti 4GB będzie w cenie nowej 560 2GB. A więcej RAMu to zawsze lepiej :slight_smile:

Tylko zawsze nie wiadomo na co się trafi jak jest używana :confused: Poza tym 1050Ti będzie odpowiednia pod mój zasilacz, procesor?

Nowej 560 Nie kupuj, w życiu! Teraz nie opąłca się, niedawno po 300 złotych dosłownie chodziły, teraz 450 jest rozbojem. Dlatego mówiłem, szukaj do 350 max z kilkoma miesiacami gwarancjina olx/allegro. 1050Ti ma nawet mniejszy pobór mocy, ale może być o 100 droższa, czyli koło 400. Jest szansa na gwarancje też i… karta stosunkowo nowa. Jeżeli planujesz i7, to 1050ti weź, całej niewykorzystasz, ale 120% rx560 będzie…
RX560 wskazałem jak najbardziej ekonomiczny i bezpieczny wybór, żebyś w jakieś 10latki nie wszedł…

1 polubienie

Teraz wszystko jasne. Dziękuję raz jeszcze za naświetlenie mi tego wszystkiego, bardzo pomogliście, w szczególności @anon7248146! Dzięki!

Tego nigdy nie wiesz. Ale 1050Ti nie były atrakcyjnym kąskiem dla “kopaczy” elektronicznych walut, więc nie ma strachu, że trafisz na wyeksploatowany egzemplarz. W dodatku akurat ten chip charakteryzuje się niskim poborem mocy, co oznacza znikome ryzyko trafienia przegrzanej karty. Ergo: warto poszukać. Mnie trafił się rodzynek :slight_smile:

1 polubienie

No, no. Z tym czy nie były to nie bądź taki pewien, jak ma 4GB to się nadało do kopania.

Witam. Czy 1050 TI bez problemu podejdzie pod płytę Intel Corporation DQ57TM? Czy to jest zależne od jakiegoś modelu tej serii? Na internecie wyczytałem, że ta karta graficzna ma PCIe 3.0 a moja płyta główna 2.0 i się zastanawiam czy bedzie wszystko pasować

Czy nie lepiej zamiast i7-870 (150-250zł) kupić Xeon X3470? Na internecie wiele ludzi go poleca bardziej niż i7 870, podobno wydajniejszy troszeczkę

PCIe jest kompatybilne w dół, więc tym się nie przejmuj. Przed dłuższy czas używałem takiej konfiguracji i wszystko było OK.

1 polubienie

Jeśli tylko płyta główna na 100% obsługuje to xeon zawsze mile widziany, ale pewnie wybierz najtańsze jak x3440 czy x3450, chyba że różnica w cenie żadna.

1 polubienie

Jak Gom napisał: będzie OK, jedyny problem z wersjami (i długościami x8, x16 itp.) to przepustowość.
Tzn. 1050TI osadzona na pcie v3 x16 vs pcie v2 x 16 będzie jakieś 3% wydajniejsza. W Twoim przypadku to jednak bez znaczenia, i i7 i Xenon i tak nie wykorzystają 100% tej karty. Stawiam, że koło 80% będzie max obciążenie. :wink:

1 polubienie

Właśnie zdania są podzielone między RX 560/70 a GTX 1050TI. Jedni piszą, że te pierwsze są lepsze inni, że GTX i tak naprawdę nie wiem co kupić… Mam już xenona x3470 i szukam teraz najlepszej karty pod ten procesor. Szukam codziennie jakichś okazji na olx bo się nastawiłem na 1050TI, a tu piszą na jednej z grup na FB, żebym się nie pchał w 1050 tylko lepiej RX 570/80. Rozwiejcie moje wątpliwości proszę

No RX 570 jest dużo wydajniejszy, ale trzeba uważać na pokoparkowe, jedyny rozsądne RX to tylko te z gwarancją.

Rx 560 ~~= 1050
RX 570 > 1050TI

To twarde dane.

… tylko z takimi będzie ciężko. Szczególnie w “dobrej” cenie, bo od 650 trafiają sie nówki.
Ewentualnie, trochę szkoda mniejszego VRAM, można do 450 zł rozważyć zakup GT 1060 3 GB.
(cos jak ten ) https://www.olx.pl/oferta/karta-msi-geforce-gtx-1060-3gb-oc-gddr5-CID99-IDEmw0g.html#5600f5d906 Powyżej średnich nie pograsz, bo zabraknie pamięci, ale bezpieczniejsze od RX 570.

W obu przypadkach zalecany solidny zasilacz typu Silentium 450W minimum.

Rozumiem. A co myślicie o tej? https://www.olx.pl/oferta/msi-rx-570-4gb-armor-gwarancja-CID99-IDEmDjK.html

Bardzo długo już szukam czegoś konkretnego i wiecie już mnie nerwy zżerają a chętnie bym w coś pograł :smiley:

Na wyciągnięcie ręki, pod nosem praktycznie gość też sprzedaje taką i myślę, że też by zszedł do 450,.ale nie wiem czy warto https://www.olx.pl/oferta/gigabyte-gtx-1050ti-oc-wf-zdjecia-wyrazniejsze-jak-sie-w-nie-kliknie-CID99-IDElL1t.html

Jak nie zejdzie do 350, to nie ma o czym rozmawiać. Ja za taką kartę dałem cztery stówki pół roku temu.

Rozumiem, wątpię by zszedł… A ten RX 570? Opłaca się?

Jest mocniejszy od 1050TI znacznie, ale pamiętam, że masz mocno wiekowy sprzęt jeszcze na 1 generacji Intela. Sporą część zysku zje słabszy procek i RAM. Weż tańszą/ z lepszą gwarancją. :slight_smile:

Witam ponownie. Zakupiłem w końcu RX 570. Problem w tym, że karta wymaga zasilania 8 pin. Mój zasilacz taki posiada jednak nie nie pasuje “wtyczka” do “gniazdka”. Na razie podpiąłem 6 pin od zasilacza do 8 pin karty graficznej i działa. Moje pytanie brzmi co zrobić w takiej sytuacji? Bo raczej 6 pin jest narazie zastępczo. Boje się grać w bardziej wymagające gry bo myślę, że się coś spali, uszkodzi. Możecie coś doradzić? Kupić przejściówkę? Niektórzy je odradzają…